367 Okänd konstnär, 1800-talets 1 hälft, olja på plåt, porträtt av Robert Leopold Brattberg (1824-53),
brattberg var handlande i Göteborg och gift med Emma Charlotta Blomsterwall 1826-54 (dotter til guldsmeden Blomsterwall, se föregående utrop), 37x26 cm, obetydliga skador
Värdering | 1 500 - 1 600 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |