439 Spegel, valnöt, rokoko, 1700-talets mitt, delvis förgylld dekor av rocaille mm, övre glas med slipad blomdekor,
proveniens: friherrliga ätten von Otter, därefter grevliga ätten Wachtmeister, sedermera i arv inom familjen, senare glas, smärre skador
Värdering | 3 200 - 3 400 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |