51 Spegel, valnöt och förgyllt pastellage, högklassigt Göteborgsarbete, 1700-talets mitt, stämplat Busch & Echtler (Sebastian B & Jacob E verksamma 1747-1752) samt med Göteborgs hallstämpel,
profilerat krön, h 124 cm, övre glas gammalt men möjligen ej original
Värdering | 5 500 - 6 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |