Augustiauktion söndagen den 28/8 klockan 16.00.

Fredag 26/8 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 27/8 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 28/8 klockan 12.00 - 16.00

Trofe, monterad älg, jämn 4-taggare, daterad 1976_21892a_lg.jpeg
Trofe, monterad älg, jämn 4-taggare, daterad 1976
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Barnvagn, Odder vognen, 1900-talets mitt_21893a_lg.jpeg
Barnvagn, Odder vognen, 1900-talets mitt
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Golvur, vitlackerat trä, 1800-talets mitt, _21894a_lg.jpeg
Golvur, vitlackerat trä, 1800-talets mitt,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Modellfartyg, brons, vikingaskepp, 1900-talets 2 hälft, _21787a_8da85e2e6024374_lg.jpeg
Modellfartyg, brons, vikingaskepp, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Keruber, 1 par, bemålad och förgylld konstmassa, _21818a_8da8684d819b6b6_lg.jpeg
Keruber, 1 par, bemålad och förgylld konstmassa,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fyrfat, mässing, Indien, 1900-tal_21898a_lg.jpeg
Fyrfat, mässing, Indien, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vette, skuret och bemålat trä, Knipa, _21899a_lg.jpeg
Vette, skuret och bemålat trä, Knipa,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Trofe, uppstoppad tjädertupp_21900a_lg.jpeg
Trofe, uppstoppad tjädertupp
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer för GAB, kaffeservis, 3 delar, tenn med trähandtag, funkis, ; kaffe- och gräddkanna, sockerskål samt bricka, _21856a_8da869185298024_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Termoskannor, 2 st, vitmetall, Alfi, _21909a_lg.jpeg
Termoskannor, 2 st, vitmetall, Alfi,
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Parti elastolinfigurer mm till julkrubba, _21859a_8da86925a80feda_lg.jpeg
Parti elastolinfigurer mm till julkrubba,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Tantalus, teak, 1950-60-tal, _21860a_8da86929739e993_lg.jpeg
Tantalus, teak, 1950-60-tal,
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, väggspegel, ek, _21919a_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, väggspegel, ek,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Jensen, Jacob för B&O, högtalare, 1 par, Beovox S45, Typ 6302_21862a_8da869576cd9bdf_lg.jpeg
Jensen, Jacob för B&O, högtalare, 1 par, Beovox S45, Typ 6302
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Ulefos, relief, svärtat gjutjärn, _21864a_8da8695a0f5c667_lg.jpeg
Okänd designer för Ulefos, relief, svärtat gjutjärn,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, väggspegel, fur, _21922a_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-70-tal, väggspegel, fur,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Björquist, Karin för Gustavsberg, servisdelar, Ornamin, "Zoom", _21924a_lg.jpeg
Björquist, Karin för Gustavsberg, servisdelar, Ornamin, "Zoom",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Mäkisen uvastin Oy, Finland, 1960-70-tal, väggspegel, plast, _21927a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd tillverkare, leksak, plysch, 1900-talets mitt, stående giraff, _21928a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Gunghäst, trä och textil, 1900-talets 2 hälft, _21952a_8da86b429b4a00a_lg.jpeg
Gunghäst, trä och textil, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Syvitrin, bonat trä med metallbeslag, Clark's Anchor, 1900-talets 1 hälft, _21955a_8da86bb9827aeae_lg.jpeg
Syvitrin, bonat trä med metallbeslag, Clark's Anchor, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Skulptur, konstmassa, tomte med lykta, _21961a_8da86bb143d3d25_lg.jpeg
Skulptur, konstmassa, tomte med lykta,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Skulptur/blomkruka, konstmassa, tomte med släde, _21962a_8da86bb036cd0b0_lg.jpeg
795
Skulptur/blomkruka, konstmassa, tomte med släde,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Picknickväskor, 2 st, modern tillverkning, _21965a_8da86bc7b476a94_lg.jpeg
797
Picknickväskor, 2 st, modern tillverkning,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Johansson, Stefan (Paul), egen verkstad Hishult, kandelaber till 3 ljus, sterlingsilver, granit och körsbärsträ,_21967a_lg.jpeg
801
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK