Strandskata design Berntsson
Strandskata design Berntsson
SlutprisInga bud
Guld, halskedja med berlock 18K
Slutpris1 600 SEK
Guld, halsband med berlock
Guld, halsband med berlock
Slutpris1 400 SEK
Guldring med röd sten
Guldring med röd sten
Slutpris1 500 SEK
Diverse guldföremål
Diverse guldföremål
Slutpris1 400 SEK
Silverföremål, halskedja & ring
Slutpris300 SEK
Guldring med en röd och flera mindre vita stenar
Slutpris600 SEK
Parti flintyxor, spjutspetsar mm
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Käpp, trä med silver(?)krycka, 17-1800-tal, graverad dekor av draperi och ros,
Slutpris300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Telefon Ericofon sk Cobra, design Gösta Thames 1953
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Coasters, 2 st, nysilver och trä, 18-1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Axelremsväska, vaxad bomull med läderdetaljer, Barbour Wax Leather Mail Bag,
Slutpris300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Isskål, glas med nysilvermontage, Rasmus Henrik Tvenstrup, Randers sekelskiftet 1900, dekor av stående man, stämplad
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ljusstakar, 1 par nysilver, nyrokokostil, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Spatserkäpp, bambu med silverkrycka, sekelskiftet 1900,
Slutpris300 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Leksak, mekanisk/elektrisk, polisbil, Electromobile Police, 1950-60-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Serveringsvagn, mässing och laminat, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Resetoiletteetui med accessoirer, ljusbrunt läder, art-déco, 1920-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Herrfickur, 2 st, silver, Helvetia,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Magnussen, Erik för Stelton, termos, röd plast, Stelton Classic, EM77, design 1977
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda, vas, blåtonad glasmassa, Colour Accent, signerad
Slutpris300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Spegel, mahognybonad och svärtad alm med förgyllda beslag, senempire, 1800-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Disney, Walt för Brio, efter honom, leksak, ledat och lackerat trä, Musse Pigg, 1950-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fornasetti, Piero för Firma Svenskt Tenn, väggspegel, mässing med teakbakstycke, "Fornasetti"
Slutpris2 600 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Kandelabrar till 3 ljus, 1 par, nysilver, oscarianska, 1800-talets 2 hälft, löstagbara kandelaberarmar
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Spegel, förgyllt trä, Italien, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Elektrisk leksak, plysch och metall, "Cragstan Mother Goose", Yonezawa 1950-60-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sextant i låda, D. Mc Gregor & Co, Glasgow, Greenock & Liverpool, mässing
Slutpris800 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Golvur, bemålat trä, 1700-tal, dekor av Isaacs offer samt person
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Väggspegel, förgyllt trä och pastellage, gustavians stil, 1900-talets 1 hälft, oval med krönande rosett
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Mekanisk leksak, litograferad plåt, "Phoque Jongleur", Karl Arnold, Western Germany
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Brio, dragleksaker, 2 st
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Leksaksbilar, 2 st, Corgi toys, James Bond Aston Martin DB5, 1965
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Staffli, bonat trä
Staffli, bonat trä
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer, jugend, 1900-talets början, tobaksburk, glaserat lergods med mässingslås
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lockask, svarvad masurbjörk, 1800-talets 1 hälft
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti EP/singlar, ca 100 st
Parti EP/singlar, ca 100 st
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bordsur, bronserad metall, sekelskiftet 1900
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Höga hattar, så kallade Top Hats, 2 st, Best London
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Uppsatsskål, nysilver och glas, jugend, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Dosa, mässing, 1800-talets 1 hälft, oval, bukig,
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Dryckeskyl med elektronisk styrning
Slutpris600 SEK
Dulton papperskorg tillverkad i aluminium
Slutpris100 SEK
Kuddar - 5 st "Kelim"
Kuddar - 5 st "Kelim"
Slutpris300 SEK
Kaffemaskin FRANCIS Design Luca Trazzi Milano
Slutpris200 SEK
Väska Ralph Lauren, gräddvit
Väska Ralph Lauren, gräddvit
Slutpris500 SEK
Hallands Auktionsverk vit logo

Öppettider: Kontakta oss för besök

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.