Strandskata design Berntsson
SlutprisInga bud

Guld, halskedja med berlock 18K
Slutpris1 600 SEK

Guld, halsband med berlock
Slutpris1 400 SEK

Guldring med röd sten
Slutpris1 500 SEK

Diverse guldföremål
Slutpris1 400 SEK

Silverföremål, halskedja & ring
Slutpris300 SEK

Guldring med en röd och flera mindre vita stenar
Slutpris600 SEK

Parti flintyxor, spjutspetsar mm
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK

Käpp, trä med silver(?)krycka, 17-1800-tal, graverad dekor av draperi och ros,
Slutpris300 SEK
Värdering600 - 700 SEK

Telefon Ericofon sk Cobra, design Gösta Thames 1953
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK

Coasters, 2 st, nysilver och trä, 18-1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK

Axelremsväska, vaxad bomull med läderdetaljer, Barbour Wax Leather Mail Bag,
Slutpris300 SEK
Värdering600 - 700 SEK

Isskål, glas med nysilvermontage, Rasmus Henrik Tvenstrup, Randers sekelskiftet 1900, dekor av stående man, stämplad
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK

Ljusstakar, 1 par nysilver, nyrokokostil, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK

Spatserkäpp, bambu med silverkrycka, sekelskiftet 1900,
Slutpris300 SEK
Värdering700 - 800 SEK

Leksak, mekanisk/elektrisk, polisbil, Electromobile Police, 1950-60-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK

Serveringsvagn, mässing och laminat, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 500 SEK

Slutpris400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK

Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK

Resetoiletteetui med accessoirer, ljusbrunt läder, art-déco, 1920-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK

Herrfickur, 2 st, silver, Helvetia,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK

Magnussen, Erik för Stelton, termos, röd plast, Stelton Classic, EM77, design 1977
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK

Vallien, Bertil för Kosta Boda, vas, blåtonad glasmassa, Colour Accent, signerad
Slutpris300 SEK
Värdering600 - 700 SEK

Spegel, mahognybonad och svärtad alm med förgyllda beslag, senempire, 1800-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK

Disney, Walt för Brio, efter honom, leksak, ledat och lackerat trä, Musse Pigg, 1950-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK

Fornasetti, Piero för Firma Svenskt Tenn, väggspegel, mässing med teakbakstycke, "Fornasetti"
Slutpris2 600 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK

Kandelabrar till 3 ljus, 1 par, nysilver, oscarianska, 1800-talets 2 hälft, löstagbara kandelaberarmar
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK

Spegel, förgyllt trä, Italien, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK

Elektrisk leksak, plysch och metall, "Cragstan Mother Goose", Yonezawa 1950-60-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK

Sextant i låda, D. Mc Gregor & Co, Glasgow, Greenock & Liverpool, mässing
Slutpris800 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK

Golvur, bemålat trä, 1700-tal, dekor av Isaacs offer samt person
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK

Väggspegel, förgyllt trä och pastellage, gustavians stil, 1900-talets 1 hälft, oval med krönande rosett
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK

Mekanisk leksak, litograferad plåt, "Phoque Jongleur", Karl Arnold, Western Germany
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK

Okänd designer för Brio, dragleksaker, 2 st
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK

Leksaksbilar, 2 st, Corgi toys, James Bond Aston Martin DB5, 1965
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK

Staffli, bonat trä
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK

Okänd designer, jugend, 1900-talets början, tobaksburk, glaserat lergods med mässingslås
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK

Lockask, svarvad masurbjörk, 1800-talets 1 hälft
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK

Parti EP/singlar, ca 100 st
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK

Bordsur, bronserad metall, sekelskiftet 1900
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK

Höga hattar, så kallade Top Hats, 2 st, Best London
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 500 SEK

Uppsatsskål, nysilver och glas, jugend, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK

Dosa, mässing, 1800-talets 1 hälft, oval, bukig,
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK

Dryckeskyl med elektronisk styrning
Slutpris600 SEK

Dulton papperskorg tillverkad i aluminium
Slutpris100 SEK

Kuddar - 5 st "Kelim"
Slutpris300 SEK

Kaffemaskin FRANCIS Design Luca Trazzi Milano
Slutpris200 SEK

Väska Ralph Lauren, gräddvit
Slutpris500 SEK

Öppettider: Kontakta oss för besök
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.