314 Ämbetsmannavärja i balja, Danmark, 1800-talets 2 hälft, förgyllt bronsfäste med pärlemorplattor samt dekor av Stora Riksvapnet, s
vart läderbalja med förgyllda beslag, baljan signerad Herazoel & Sön Kiöbenhavn, total l 85 cm, doppsko saknas
Värdering | 1 500 - 2 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |