Fredag 24/7 12.00 - 19.00, lördag 25/7 10.00 - 17.00, söndag 26/7 12.00 - 16.00

Ryskt kejserligt militärt märke, silver, _773a_8d824b67937329a_lg.jpeg
Ryskt kejserligt militärt märke, silver,
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Elddon, stål, 1700-talets 2 hälft, _786a_8d824b948f41bc5_lg.jpeg
Elddon, stål, 1700-talets 2 hälft,
Slutpris3 800 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Miniatyrkanon på lavett, mässing, _787a_8d824bb185cfee7_lg.jpeg
Miniatyrkanon på lavett, mässing,
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kultång, mässing och stål, _788a_8d824dd510209d9_lg.jpeg
Kultång, mässing och stål,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Medalj, brons, Konung Oskar II:s 25-åriga jubileum 1897, _811a_8d825966938fb15_lg.jpeg
Medalj, brons, Konung Oskar II:s 25-åriga jubileum 1897,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lans- eller pikspets, smide, ant medeltid eller renässans,  _841a_lg.jpeg
Lans- eller pikspets, smide, ant medeltid eller renässans,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Relingskanon, brons, sk Lantaka, Indonesien eller Malaysia, 1800-tal, _842a_lg.jpeg
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Loka, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft, _879a_8d828c8ff62c145_lg.jpeg
Loka, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Loka, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft, _880a_8d828c8df7e3e1e_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Minatyrsadel för gunghäst, läder, _887a_8d828c91a1d63aa_lg.jpeg
Minatyrsadel för gunghäst, läder,
Slutpris800 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Pallasch, Preussen M/1889 för infanteriofficer, _948a_8d82af966907c5d_lg.jpeg
Pallasch, Preussen M/1889 för infanteriofficer,
Slutpris900 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Sabel, sekelskiftet 1900,_949a_8d82af94eb246e1_lg.jpeg
Sabel, sekelskiftet 1900,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Medaljer, 3 st, silver, 2 st Kungliga Sällskapet Pro Patrias medalj för Trohet och Flit, _1022a_8d82cc368d1c2a0_lg.jpeg
Medaljer, 3 st, silver, 2 st Kungliga Sällskapet Pro Patrias medalj för Trohet och Flit,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Dräktvärja, smide med förgyllt bronsfäste, 1700-talets 2 hälft, _1083a_8d82d8c083cf542_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Ämbetsmannavärja i balja, Danmark, 1800-talets 2 hälft, förgyllt bronsfäste med pärlemorplattor samt dekor av Stora Riksvapnet, s_1084a_8d82d8c14d66927_lg.jpeg
Ämbetsmannavärja i balja, Danmark, 1800-talets 2 hälft, förgyllt bronsfäste med pärlemorplattor samt dekor av Stora Riksvapnet, s
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Krutflaska, tenn, Grekland, 1800-talets 2 hälft, _1119a_8d82da33f5bbbbd_lg.jpeg
Krutflaska, tenn, Grekland, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Parti krigsmemorabilia; 2 släpspännen, varav ett med Finland Lejons Ordens Förtjänsttecken, _1125a_8d82e1fac3c2ddb_lg.jpeg
Parti krigsmemorabilia; 2 släpspännen, varav ett med Finland Lejons Ordens Förtjänsttecken,
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Slangbellor, 4 st, skuret och delvis bemålat trä, Myanmar (Burma), 1900-tal, _1131a_8d82e220d369370_lg.jpeg
Slangbellor, 4 st, skuret och delvis bemålat trä, Myanmar (Burma), 1900-tal,
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Klewang, hardwood och smide, Indonesien, 1900-talets 1 hälft, _1132a_8d82e2353ad4635_lg.jpeg
Klewang, hardwood och smide, Indonesien, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Svärd i balja, smide, läder mässing, Malinke (Mandingo), antagligen Guinea, _1133a_8d82e22b215f894_lg.jpeg
Svärd i balja, smide, läder mässing, Malinke (Mandingo), antagligen Guinea,
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Tamburmajorstav, svärtat trä, tenn och brons, _1152a_8d82e3244703d95_lg.jpeg
Tamburmajorstav, svärtat trä, tenn och brons,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Kniv i balja, helhorn, samearbete, 1900-talets 1 hälft, _1153a_8d82e325f2aee6d_lg.jpeg
Kniv i balja, helhorn, samearbete, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Värjkäpp, trä, ben, smide och mässing, orientaliskt arbete, 1900-tal, _1185a_8d82e6165248b42_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Medalj, brons, slagen 1880 av Vetenskaps och Vitterhetssamhället i Göteborg med anledning av  Vegas passerande av Asiens spets, _1188a_8d82e5da658a8c1_lg.jpeg
Medalj, brons, slagen 1880 av Vetenskaps och Vitterhetssamhället i Göteborg med anledning av Vegas passerande av Asiens spets,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kavalleristövlar, 1 par, läder, 1800-talets början, Napoleonisk tid_1226a_8d82e6c5a22dd38_lg.jpeg
Kavalleristövlar, 1 par, läder, 1800-talets början, Napoleonisk tid
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Pälsmössa, fårskinn och ylle med guldrevärer, antagligen för officer vid Persiska Gendarmeriet,_1228a_8d82e6c83dd1781_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Luntsnapplåsmusköt, sk Toradar, _1399a_lg.jpeg
Luntsnapplåsmusköt, sk Toradar,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
Gevär, snäppslaglås, _1401a_lg.jpeg
Gevär, snäppslaglås,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Musköt, flintlås, _1402a_lg.jpeg
Musköt, flintlås,
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Sparbössa, metall, tillverkad av 70 mm spränggranat,_1457a_8d82f40eb047b98_lg.jpeg
Sparbössa, metall, tillverkad av 70 mm spränggranat,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Luftgevär, Walter LG modell 55, 4,5 mm,_1470a_8d82faf2b2d776d_lg.jpeg
Luftgevär, Walter LG modell 55, 4,5 mm,
Slutpris500 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Marinkompass, YMC, 5500D_1477a_8d82fb66546140f_lg.jpeg
Marinkompass, YMC, 5500D
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Vapensköld med nålar och pins, _1509a_8d82fcc7e8f052b_lg.jpeg
Vapensköld med nålar och pins,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti filateli, försändelser, frimärken i album mm_1515a_8d82fca1635a69a_lg.jpeg
Parti filateli, försändelser, frimärken i album mm
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK