758 Golvur, grönmålat trä, 1700-talets mitt, så kallat Bornholmerur, hane, urtavla signerad Peter Arboe (1726 - 1766, borgerskab 1750)

22254a_8da9a48896a223d_med.jpeg
  • 22254a_8da9a48896a223d_sm.jpeg
  • 22254b_8da9a488a209ead_sm.jpeg

numrerad 1287, höjd 215 cm

    Värdering2 200 - 2 400 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)50 SEK