33 Stol, skuret, grålackerat och bronserat trä, högklassigt gustavianskt Stockholmsarbete av Melchior Lundberg (verksam 1774-1816),

22076a_med.jpeg
  • 22076a_sm.jpeg
  • 22076b_sm.jpeg
  • 22076c_sm.jpeg

1700-talets 2 hälft, kannelerade framben med rosettanfanger, dekor av bladstav, klädsel i petits-points-broderi, kallstämplad MLB

Värdering2 800 - 3 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK