Fredagen 28/10 12 - 19

Lördag 29/10 10 - 17

Söndag 30/10 12 - 16

Auktion 30/10 16.00

Mills, Peter, akvarell, gård vid kusten, motiv från Arniston, Sydafrika, _23370a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Adon, Gustav, olja, Blå kärrhök_22887a_8daad2a86e73072_lg.jpeg
Adon, Gustav, olja, Blå kärrhök
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Inramade tryck/miniatyrer, 4 st, 1900-talets 1 hälft eller mitt, _22909a_8daad27f677de68_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Aronsson, Ally, färgetsning, "Stenar nattetid",_23371a_lg.jpeg
Aronsson, Ally, färgetsning, "Stenar nattetid",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Møller, Flemming, blandteknik, gård i landskap_23373a_lg.jpeg
Møller, Flemming, blandteknik, gård i landskap
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Klur-Aroon, Lert, blandteknik på löv, ägretthägerpar med bo_23372a_lg.jpeg
Klur-Aroon, Lert, blandteknik på löv, ägretthägerpar med bo
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Møller, Flemming, blandteknik, gård vid havet_23375a_lg.jpeg
Møller, Flemming, blandteknik, gård vid havet
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Sparring, Bengt, olja, svarthakedopping_23374a_lg.jpeg
Sparring, Bengt, olja, svarthakedopping
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lundqvist, Mia, akvarell, komposition med blommor_22925a_8daadca340d4a8c_lg.jpeg
Lundqvist, Mia, akvarell, komposition med blommor
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bonasone, Guilio efter del Conte, Jacopino , kopparstick, Johannes Döparens födelse, omkring 1560, _23378a_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fors, Curt, akvarell, komposition med kanna_23381a_lg.jpeg
Fors, Curt, akvarell, komposition med kanna
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, rådjur i vinterlandskap_22926a_8daadca1f4e49de_lg.jpeg
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, rådjur i vinterlandskap
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Johansson, Sven Erik, färglitografi, surrealistisk komposition_23387a_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okända indiska konstnärer, gouacher, 3 st, mytologiska motiv, _23403a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Andersson, Alfred och Olof oljemålningar, 11 st, motiv från Halmstad/Halland, _23014a_8dab030a99dc9b3_lg.jpeg
Andersson, Alfred och Olof oljemålningar, 11 st, motiv från Halmstad/Halland,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Westin, Åke, färglitografi, "Let's go"_23415a_lg.jpeg
Westin, Åke, färglitografi, "Let's go"
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Hårdner, Ulf, olja, motiv från Hven, _23444a_8dab59f86c1dc7b_lg.jpeg
Hårdner, Ulf, olja, motiv från Hven,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Tyboni, Agnes, olja, Place du Tertre, Montmartre med Sacre Coeur i fonden, _23448a_lg.jpeg
Tyboni, Agnes, olja, Place du Tertre, Montmartre med Sacre Coeur i fonden,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Madsen, Mads, akryl, komposition, _23452a_lg.jpeg
Madsen, Mads, akryl, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal, olja på plåt, Sankta Rita av Cascia, _23455a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Fredriksson, Harald, olja, "Entré II", _23453a_lg.jpeg
Fredriksson, Harald, olja, "Entré II",
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd konstnär, oja, stilleben med kanna_23457a_lg.jpeg
Okänd konstnär, oja, stilleben med kanna
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bergquist, Clarence, färglitografi, "Klara Marie i Skillinge hamn"_23454a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Grovens, Harald, lackmålning, komposition_23461a_lg.jpeg
Grovens, Harald, lackmålning, komposition
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Agnell, Olle, gouache, komposition, _23460a_lg.jpeg
Agnell, Olle, gouache, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Jorm, Arvid, färglinoleumsnitt, kvinnor med huvudknyten, _23471a_lg.jpeg
Jorm, Arvid, färglinoleumsnitt, kvinnor med huvudknyten,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Krusell, Harris, olja, nattbild, _23481a_lg.jpeg
Krusell, Harris, olja, nattbild,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, oljor, 2 st, porträtt av guldsmeden i Göteborg Johan Damiel Blomsterwall (1786-1841) och hh Catharina Margaretha née Ryberg d 1831, _23482a_lg.jpeg
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Okänd konstnär, olja, landskap med hässjor_23511a_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, landskap med hässjor
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Andersen, K Werner, olja, bygata_23513a_lg.jpeg
Andersen, K Werner, olja, bygata
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, olja, komposition_23512a_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, komposition
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, kustparti från Bornholm, _23514a_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, kustparti från Bornholm,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk konstnär, olja, vinterlandskap vid bäck, _23515a_lg.jpeg
Okänd dansk konstnär, olja, vinterlandskap vid bäck,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Brüggen, Frans van, relief, trä, _23546a_8dab5dc35870473_lg.jpeg
Brüggen, Frans van, relief, trä,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kempe, Roland, litografi, komposition, _23561a_8dab67a8149603d_lg.jpeg
801
Kempe, Roland, litografi, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Jazet,  Jean Pierre Marie efter Vernet, Antoine Charles Horace, litografi, "Le palefrenier surveillant ", _23562a_8dab67a8f35257c_lg.jpeg
802
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, olja, hästar i landskap, _23563a_8dab67a9f91dec0_lg.jpeg
803
Okänd konstnär, olja, hästar i landskap,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Lindberg, Stig Evert, tusch, ansikte, _23564a_8dab67ab4080a40_lg.jpeg
804
Lindberg, Stig Evert, tusch, ansikte,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Wahlström, Thomas, färgserigrafi, "Her Masters voice", _23565a_8dab67ac0e24137_lg.jpeg
805
Wahlström, Thomas, färgserigrafi, "Her Masters voice",
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Bankier, Channa, litografi, figurkomposition, _23596a_8dab695ef683e9d_lg.jpeg
836
Bankier, Channa, litografi, figurkomposition,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Frisk, Thomas, färgetsning med carborundum, "Hawaii II" état II, _23599a_8dab6976064130e_lg.jpeg
839
Frisk, Thomas, färgetsning med carborundum, "Hawaii II" état II,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK