Fredagen 28/10 12 - 19

Lördag 29/10 10 - 17

Söndag 30/10 12 - 16

Auktion 30/10 16.00

Andreasson, Kurt, olja, "Östra Stranden", efter bild från 1930-talet, _22947a_8daadd924b4f339_lg.jpeg
Andreasson, Kurt, olja, "Östra Stranden", efter bild från 1930-talet,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Palué, Pierre, akvarell, fransk husfasad, _22950a_lg.jpeg
Palué, Pierre, akvarell, fransk husfasad,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Eitel, Jacques, olja, Sydfranskt kustparti_22951a_lg.jpeg
Eitel, Jacques, olja, Sydfranskt kustparti
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Engman, Ludvig, olja, "Parti fra Hvidovre", _22968a_lg.jpeg
Engman, Ludvig, olja, "Parti fra Hvidovre",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Jensen, Sophus, olja, insjölandskap, _22980a_lg.jpeg
Jensen, Sophus, olja, insjölandskap,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sinding Christensen, Svend, olja, bro i Burgos, Spanien, _22981a_lg.jpeg
Sinding Christensen, Svend, olja, bro i Burgos, Spanien,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lerin, Lars, färgträsnitt, "Deception Island", _22983a_8daadf31abe2220_lg.jpeg
Lerin, Lars, färgträsnitt, "Deception Island",
Slutpris11 000 SEK
Värdering13 000 - 14 000 SEK
Folcker, Göran, akryl, komposition i rött_23026a_lg.jpeg
Folcker, Göran, akryl, komposition i rött
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Folcker, Göran, akryl, komposition i blått_23025a_lg.jpeg
Folcker, Göran, akryl, komposition i blått
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Thorén, Esaias, litografi, surrealistisk komposition, _23038a_lg.jpeg
Thorén, Esaias, litografi, surrealistisk komposition,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Persson, Stefan, olja, kustlandskap, _23039a_lg.jpeg
Persson, Stefan, olja, kustlandskap,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Heijne, Elisabeth von (née Odelberg), akvarell, fjordparti, _23037a_lg.jpeg
Heijne, Elisabeth von (née Odelberg), akvarell, fjordparti,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Andersson, Olof, olja, slottsruin vid bro, _23013a_8dab03057ab1910_lg.jpeg
Andersson, Olof, olja, slottsruin vid bro,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Persson, Lasse. färgserigrafi, konkret komposition, _22758a_8daa6077f0a84bf_lg.jpeg
Persson, Lasse. färgserigrafi, konkret komposition,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Wahlbeck, Kent, skulptur, bemålad metall, monterad på plastskiva_22892a_8daad224c5bb0c7_lg.jpeg
Wahlbeck, Kent, skulptur, bemålad metall, monterad på plastskiva
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Jonson, Bo, olja, "Spegeln", _23057a_lg.jpeg
Jonson, Bo, olja, "Spegeln",
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Jonson, Alvar, olja, "Stilleben II", _23059a_lg.jpeg
Jonson, Alvar, olja, "Stilleben II",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Theis, Eljas, digital art print, "Li"_23067a_lg.jpeg
Theis, Eljas, digital art print, "Li"
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, parismotiv_23070a_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, parismotiv
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Paulsson, Ruth, akryl, skrattmåsar_23071a_lg.jpeg
Paulsson, Ruth, akryl, skrattmåsar
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Höglund, Karl färglito, "Trädgårdsfesten", _23072a_8dab0509e992d9f_lg.jpeg
Höglund, Karl färglito, "Trädgårdsfesten",
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Tobiasse, Theo, färglito, "La princesse et le bouffon" 1978, _23073a_8dab050b6a39918_lg.jpeg
Tobiasse, Theo, färglito, "La princesse et le bouffon" 1978,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Hillfon, Maria, färglito, stilleben med blommor och påfågelsfjäder, _23074a_8dab050c7ddbc40_lg.jpeg
Hillfon, Maria, färglito, stilleben med blommor och påfågelsfjäder,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Mann, Gunilla, färglito, "Takflirt", _23075a_8dab050e3664b06_lg.jpeg
Mann, Gunilla, färglito, "Takflirt",
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
De Simone, Tommaso, olja, "Fregatten Wanadis i Neapels Hamn 1881. Lilliehöök (Gustaf Bertil Lilliehöök af Fårdala 1836-99) sekond. Prins Oscar (II) ombord."_23174a_8dab11548a13c9e_lg.jpeg
De Simone, Tommaso, olja, "Fregatten Wanadis i Neapels Hamn 1881. Lilliehöök (Gustaf Bertil Lilliehöök af Fårdala 1836-99) sekond. Prins Oscar (II) ombord."
SlutprisInga bud
Värdering22 000 - 24 000 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets 1 hälft, olja, interiör med sittande kvinna_23192a_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1800-talets 1 hälft, olja, interiör med sittande kvinna
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Okänd konstnär, olja, clowner, _23193a_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, clowner,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Julius, Carl (pseudonym för Richard Schneider), olja, "Mot Kullen"_23195a_lg.jpeg
Julius, Carl (pseudonym för Richard Schneider), olja, "Mot Kullen"
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Zilo, Gunnar, olja, sittande kvinna, _23139a_8dab10ef55b3a17_lg.jpeg
Zilo, Gunnar, olja, sittande kvinna,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Qvarsebo, Michael, färglito, "Mona Lisa", _23188a_8dab1b5c2628502_lg.jpeg
Qvarsebo, Michael, färglito, "Mona Lisa",
Slutpris1 800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Hansen, Arne Asmus, olja, barn med sax_23206a_lg.jpeg
Hansen, Arne Asmus, olja, barn med sax
SlutprisInga bud
Värdering40 - 500 SEK
Hals, Frans, efter honom, olja, 1800-tal, kopia efter porträttet av Willem Heythuijsen från 1634, _23208a_lg.jpeg
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jonson, Sven, färglitografi, "Gryning". _23183a_8dab1b588a48d91_lg.jpeg
Jonson, Sven, färglitografi, "Gryning".
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Lang, Marika, färglitografi, köksscen,_22890a_8daad2327508121_lg.jpeg
Lang, Marika, färglitografi, köksscen,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Lang, Marika, färglitografi, dansscen, _22891a_8daad227576b578_lg.jpeg
Lang, Marika, färglitografi, dansscen,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Hooge-Hansen, Lis, färglito, hästar, _23219a_lg.jpeg
Hooge-Hansen, Lis, färglito, hästar,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Frisk, Thomas, akvatint, "Ruinstad II", _23230a_lg.jpeg
Frisk, Thomas, akvatint, "Ruinstad II",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Point, George, färglitografi, "Portkosme 65", _23179a_8dab1b501044e89_lg.jpeg
Point, George, färglitografi, "Portkosme 65",
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Olsson, Alf, olja, stående kvinna_23140a_8dab1ba540cc9f5_lg.jpeg
Olsson, Alf, olja, stående kvinna
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Nordenborg, Bengt, litografi, "Mötet mellan Chauvin och Florence", _23187a_8dab1b5d100930a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Pettersson, Gunnar, färglitografi, knölsvanar, _23180a_8dab1b513a134f1_lg.jpeg
Pettersson, Gunnar, färglitografi, knölsvanar,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hecht, Franz Emanuel, träsnitt, expressionistiskt landskap, _23232a_lg.jpeg
Hecht, Franz Emanuel, träsnitt, expressionistiskt landskap,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Frisk, Ulla, färgetsning, komposition, _23231a_lg.jpeg
Frisk, Ulla, färgetsning, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Burr, Lee Reynolds, olja, segelbåt_23235a_lg.jpeg
Burr, Lee Reynolds, olja, segelbåt
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Nerman, Einar, litografi, sagomotiv, _22801a_8daaab96d8c9e69_lg.jpeg
Nerman, Einar, litografi, sagomotiv,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Olson, Erik, färglitografi, "Det stora gästabudet II", _23238a_lg.jpeg
Olson, Erik, färglitografi, "Det stora gästabudet II",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gruva, Knut, färglito, hamnbild, _23242a_lg.jpeg
Gruva, Knut, färglito, hamnbild,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bergman, Oskar, litografi, "Södergatan - Stockholm"_23100a_8dab0ff1620070c_lg.jpeg
Bergman, Oskar, litografi, "Södergatan - Stockholm"
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK