50 Cigarettetui, silver, Ryssland, 1900-talets början, heltäckande niellodekor, lockknopp i cabochonslipad, blå sten, vikt 185 gram,
text "kavkazer" samt graverade initialer C eller GS under grevlig krona, stämplad Nikolai Strulev Moskva 1908-17, l 11 cm, insida med gåvogravyr 1912
Värdering | 2 200 - 2 400 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |