12 Gafflar, 12 st, silver, svensk rund modell, 1700-talets 2 hälft, total vikt 900 gram,

23668a_8dac32a3c6c2439_lg.jpeg
  • 23668a_8dac32a3c6c2439_lg.jpeg
  • 23668b_8dac32a3c3dcae6_lg.jpeg
  • 23668c_8dac32a3c3885ee_lg.jpeg

stämplade Andreas Reutz Göteborg 1789, l 19,5 cm

Värdering4 200 - 4 400 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK