43 Kaffekanna, sterlingsilver med trähandtag, England, George II, 1700-talets 2 hälft, vikt 875 gram,

23706a_8dac4b21e56a003_lg.jpeg
  • 23706a_8dac4b21e56a003_lg.jpeg
  • 23706b_8dac4b21e3056c8_lg.jpeg
  • 23706c_8dac4b21dc654ba_lg.jpeg

bukig med driven dekor av broskornamentik, blommor mm, stämplad Thomas Foster London 1765, h 27 cm, möjligen delvis senare dekor

Värdering5 000 - 6 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK