44 Kaffekanna, sterlingsilver med trähandtag, England, George III, 1700-talets slut, vikt 860 gram,

23707a_8dac4b21180973c_lg.jpeg
  • 23707a_8dac4b21180973c_lg.jpeg
  • 23707b_8dac4b211362efa_lg.jpeg
  • 23707c_8dac4b210ca71b0_lg.jpeg

bukig med driven blomdekor, profilerat handtag, stämplar antagligen peter & Anne eller peter & Jonathan Bateman London 1798, h 26 cm, möjligen delvis senare dekor

Värdering5 000 - 6 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK