13 Matskedar, 6 st, silver, svensk rund modell, 1700-talets slut, total vikt 425 gram,

23669a_8dac32a059104f0_lg.jpeg
  • 23669a_8dac32a059104f0_lg.jpeg
  • 23669b_8dac32a05dc4da5_lg.jpeg
  • 23669c_8dac32a05db27c3_lg.jpeg

stämplade Pehr Zethelius Stockholm 1797, l 21 cm, ägarinitialer

Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK