155 Skulpturer, ett par, skuren alabaster, Neapel eller Sicilien, 16-1700-tal,

23876a_8dacbc0d17423f6_med.jpeg
  • 23876a_8dacbc0d17423f6_sm.jpeg
  • 23876b_8dacbc0d1cc3fee_sm.jpeg
  • 23876c_8dacbc0d15a3e0d_sm.jpeg
  • 23876d_8dacbc0d1e55f63_sm.jpeg
  • 23876e_8dacbc0d15e8186_sm.jpeg

allegoriska framställningar av Styrka och Fruktbarhet, h 45 respektive 47 cm, smärre defekter, proveniens: Christian Covet, David Taylor Antiques Gallery ,London, inköpt från dennes arvingar

    Värdering7 000 - 8 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)50 SEK