155 Skulpturer, ett par, skuren alabaster, Neapel eller Sicilien, 16-1700-tal,
allegoriska framställningar av Styrka och Fruktbarhet, h 45 respektive 47 cm, smärre defekter, proveniens: Christian Covet, David Taylor Antiques Gallery ,London, inköpt från dennes arvingar
Värdering | 7 000 - 8 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |