Novemberauktion söndagen den 27/11 klockan 16.00.

Fredag 25/11 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 26/11 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 27/11 klockan 12.00 - 16.00

Bägare, så kallad stem-cup, porslin, Kina, möjligen Guangxu, sekelskiftet 1900, _23701a_lg.jpeg
Bägare, så kallad stem-cup, porslin, Kina, möjligen Guangxu, sekelskiftet 1900,
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Tallrik, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), _23924a_lg.jpeg
Tallrik, porslin, Kina, Qianlong (1736-95),
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Tallrik, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), _23927a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Skulptur, skuret och delvis bemålat trä, stående lejon, _23923a_lg.jpeg
Skulptur, skuret och delvis bemålat trä, stående lejon,
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Skål för smörthe, silvermonterat masurträ, så kallad Ja-Phor, Tibet eller Nepal, 18-1900-tal, _23950a_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bojan med lock, penselskål samt 2 rökelsekar, porslin, Kina och Japan, 1900-tal, _23957a_lg.jpeg
Bojan med lock, penselskål samt 2 rökelsekar, porslin, Kina och Japan, 1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Vas, porslin, Kina republik, 1900-talets 1 hälft, _23966a_lg.jpeg
Vas, porslin, Kina republik, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Tallrikar, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), _24083a_lg.jpeg
Tallrikar, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-95),
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Bärtallrikar, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-95)_24085a_lg.jpeg
Bärtallrikar, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-95)
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Parti figuriner mm, terrakotta, pre-Columbiansk stil mm, 1900-tal, _24146a_8dace0b1fc85140_lg.jpeg
Parti figuriner mm, terrakotta, pre-Columbiansk stil mm, 1900-tal,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Shribiya i balja, försilvrad metall med cabochonslipade glasfluss, _24152a_lg.jpeg
Shribiya i balja, försilvrad metall med cabochonslipade glasfluss,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Vaser, 1 par,  porslin, Kina, 1900-tal, _24208a_lg.jpeg
Vaser, 1 par, porslin, Kina, 1900-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Album med dubbelsidiga, handkolorerade fotografier, japan Taishô, 1900-talets 1 hälft, _24259a_8dace526c422861_lg.jpeg
Album med dubbelsidiga, handkolorerade fotografier, japan Taishô, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Signerad tsuba, järn, Japan, Meiji, 1800-talets slut, _24300a_lg.jpeg
Signerad tsuba, järn, Japan, Meiji, 1800-talets slut,
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Golvvas, porslin, Japan, 1900-talets mitt, _24305a_lg.jpeg
Golvvas, porslin, Japan, 1900-talets mitt,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Flaska, porslin, så kallad pilgrimsflaska, Kina, 18-1900-tal, _24307a_lg.jpeg
Flaska, porslin, så kallad pilgrimsflaska, Kina, 18-1900-tal,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Jambiyor i balja, 2 stycken snarlika, försilvrad och emaljerad mässing, _24311a_lg.jpeg
Jambiyor i balja, 2 stycken snarlika, försilvrad och emaljerad mässing,
Slutpris1 100 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Skuptur/vas, Kina, skuren soapstone på träsockel, _24339a_lg.jpeg
Skuptur/vas, Kina, skuren soapstone på träsockel,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti porslin, Kina och Japan, 18-1900-tal, _24349a_8daced4e9765e69_lg.jpeg
Parti porslin, Kina och Japan, 18-1900-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK