Novemberauktion söndagen den 27/11 klockan 16.00.

Fredag 25/11 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 26/11 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 27/11 klockan 12.00 - 16.00

Andersson, Ragnar, olja, "Vid havet"_23830b_8dac89d9a52dbd8_lg.jpeg
Andersson, Ragnar, olja, "Vid havet"
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd fransk (?) konstnär, 1800-tal, blandteknik, landskap, _24320a_8dacecca45a1483_lg.jpeg
Okänd fransk (?) konstnär, 1800-tal, blandteknik, landskap,
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Pollentine, Alfred, olja, On the shore, _24321a_8dacecb0bedc711_lg.jpeg
Pollentine, Alfred, olja, On the shore,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
West-Swanberg, Nancie, olja, komposition, _24322a_8dacecb483ea1a0_lg.jpeg
West-Swanberg, Nancie, olja, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Burr, Lee Reynolds, olja, segelbåt_24323a_lg.jpeg
Burr, Lee Reynolds, olja, segelbåt
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Frisk, Ulla, färgetsning, komposition, _24325a_lg.jpeg
Frisk, Ulla, färgetsning, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Frisk, Thomas, akvatint, "Ruinstad II", _24327a_lg.jpeg
Frisk, Thomas, akvatint, "Ruinstad II",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Jordan, Valdemar, olja, komposition i blått, _24329a_8dacecc1aae7ab0_lg.jpeg
Jordan, Valdemar, olja, komposition i blått,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Amelin, Albin, färglito, vägarbete i hamnen, _24330a_8dacecc32aaf78e_lg.jpeg
Amelin, Albin, färglito, vägarbete i hamnen,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd konstnär, olja, hamnparti, _24331a_8dacecccdd5e0f0_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, hamnparti,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Jonson, Sven, färglitografi, "Gryning". _24337a_lg.jpeg
Jonson, Sven, färglitografi, "Gryning".
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Nordenborg, Bengt, litografi, "Mötet mellan Chauvin och Florence", _24338a_lg.jpeg
Nordenborg, Bengt, litografi, "Mötet mellan Chauvin och Florence",
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Adon, Gustav, olja, "Svenskhare", _24350a_8daced199b7aedc_lg.jpeg
Adon, Gustav, olja, "Svenskhare",
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Larson, Gun-Britt, akvatint, komposition, _24351a_8daced1a794f90c_lg.jpeg
Larson, Gun-Britt, akvatint, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Dunér, Sten, litografi, komposition. _24355a_lg.jpeg
Dunér, Sten, litografi, komposition.
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Nilsson, Kätie, färgetsning, "Orosmoln"_24358a_lg.jpeg
Nilsson, Kätie, färgetsning, "Orosmoln"
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bergman, Oskar, litografi, "Södergatan - Stockholm"_24360a_lg.jpeg
Bergman, Oskar, litografi, "Södergatan - Stockholm"
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd italiensk (?) konstnär, olja, kvinnoporträtt, _24362a_8daced360427df7_lg.jpeg
Okänd italiensk (?) konstnär, olja, kvinnoporträtt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hamborn, Axel, olja, "Gårdshörnan", _24363a_8daced350c44e17_lg.jpeg
Hamborn, Axel, olja, "Gårdshörnan",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
de Jong, J (Jan?), olja, Amstedamkanal med Montelbaanstoren, _24364a_8daced3c4edd1c8_lg.jpeg
de Jong, J (Jan?), olja, Amstedamkanal med Montelbaanstoren,
Slutpris1 100 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Göransson, Birgitta, akryl, "Spegling"_24366a_lg.jpeg
Göransson, Birgitta, akryl, "Spegling"
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Andersson, Alfred och Olof oljemålningar, 11 st, motiv från Halmstad/Halland, _24367a_lg.jpeg
Andersson, Alfred och Olof oljemålningar, 11 st, motiv från Halmstad/Halland,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, Dalior_24373a_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, Dalior
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Andreasson, Kurt, olja, gatubild, _23828a_8dac892750af26a_lg.jpeg
Andreasson, Kurt, olja, gatubild,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hilding Hägleby, Johan, olja, bondgård i landskap_23829a_8dac89261830909_lg.jpeg
Hilding Hägleby, Johan, olja, bondgård i landskap
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK