Laddar...
Novemberauktion
Novemberauktion söndagen den 27/11 klockan 16.00.
Visning:
Fredag 25/11 klockan 12.00 - 19.00
Lördag 26/11 klockan 10.00 - 17.00
Söndag 27/11 klockan 12.00 - 16.00
Lägsta föremålsnummer
- Måleri & GrafikRensa filter
![Andersson, Ragnar, olja, "Vid havet"_23830b_8dac89d9a52dbd8_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/23830-itemimages/23830b_8dac89d9a52dbd8_med.jpeg)
654
Andersson, Ragnar, olja, "Vid havet"
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
![Okänd fransk (?) konstnär, 1800-tal, blandteknik, landskap, _24320a_8dacecca45a1483_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/24320-itemimages/24320a_8dacecca45a1483_med.jpeg)
687
Okänd fransk (?) konstnär, 1800-tal, blandteknik, landskap,
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
![Pollentine, Alfred, olja, On the shore, _24321a_8dacecb0bedc711_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/24321-itemimages/24321a_8dacecb0bedc711_med.jpeg)
688
Pollentine, Alfred, olja, On the shore,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
![West-Swanberg, Nancie, olja, komposition, _24322a_8dacecb483ea1a0_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/24322-itemimages/24322a_8dacecb483ea1a0_med.jpeg)
689
West-Swanberg, Nancie, olja, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
![Burr, Lee Reynolds, olja, segelbåt_24323a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/24323-itemimages/24323a_med.jpeg)
690
Burr, Lee Reynolds, olja, segelbåt
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
![Frisk, Ulla, färgetsning, komposition, _24325a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/24325-itemimages/24325a_med.jpeg)
691
Frisk, Ulla, färgetsning, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
![Frisk, Thomas, akvatint, "Ruinstad II", _24327a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/24327-itemimages/24327a_med.jpeg)
693
Frisk, Thomas, akvatint, "Ruinstad II",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
![Jordan, Valdemar, olja, komposition i blått, _24329a_8dacecc1aae7ab0_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/24329-itemimages/24329a_8dacecc1aae7ab0_med.jpeg)
696
Jordan, Valdemar, olja, komposition i blått,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
![Amelin, Albin, färglito, vägarbete i hamnen, _24330a_8dacecc32aaf78e_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/24330-itemimages/24330a_8dacecc32aaf78e_med.jpeg)
697
Amelin, Albin, färglito, vägarbete i hamnen,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
![Okänd konstnär, olja, hamnparti, _24331a_8dacecccdd5e0f0_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/24331-itemimages/24331a_8dacecccdd5e0f0_med.jpeg)
698
Okänd konstnär, olja, hamnparti,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
![Jonson, Sven, färglitografi, "Gryning". _24337a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/24337-itemimages/24337a_med.jpeg)
703
Jonson, Sven, färglitografi, "Gryning".
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
![Nordenborg, Bengt, litografi, "Mötet mellan Chauvin och Florence", _24338a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/24338-itemimages/24338a_med.jpeg)
704
Nordenborg, Bengt, litografi, "Mötet mellan Chauvin och Florence",
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
![Adon, Gustav, olja, "Svenskhare", _24350a_8daced199b7aedc_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/24350-itemimages/24350a_8daced199b7aedc_med.jpeg)
721
Adon, Gustav, olja, "Svenskhare",
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
![Larson, Gun-Britt, akvatint, komposition, _24351a_8daced1a794f90c_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/24351-itemimages/24351a_8daced1a794f90c_med.jpeg)
722
Larson, Gun-Britt, akvatint, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
![Dunér, Sten, litografi, komposition. _24355a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/24355-itemimages/24355a_med.jpeg)
726
Dunér, Sten, litografi, komposition.
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
![Nilsson, Kätie, färgetsning, "Orosmoln"_24358a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/24358-itemimages/24358a_med.jpeg)
728
Nilsson, Kätie, färgetsning, "Orosmoln"
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
![Bergman, Oskar, litografi, "Södergatan - Stockholm"_24360a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/24360-itemimages/24360a_med.jpeg)
731
Bergman, Oskar, litografi, "Södergatan - Stockholm"
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
![Okänd italiensk (?) konstnär, olja, kvinnoporträtt, _24362a_8daced360427df7_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/24362-itemimages/24362a_8daced360427df7_med.jpeg)
733
Okänd italiensk (?) konstnär, olja, kvinnoporträtt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
![Hamborn, Axel, olja, "Gårdshörnan", _24363a_8daced350c44e17_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/24363-itemimages/24363a_8daced350c44e17_med.jpeg)
734
Hamborn, Axel, olja, "Gårdshörnan",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
![de Jong, J (Jan?), olja, Amstedamkanal med Montelbaanstoren, _24364a_8daced3c4edd1c8_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/24364-itemimages/24364a_8daced3c4edd1c8_med.jpeg)
735
de Jong, J (Jan?), olja, Amstedamkanal med Montelbaanstoren,
Slutpris1 100 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
![Göransson, Birgitta, akryl, "Spegling"_24366a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/24366-itemimages/24366a_med.jpeg)
739
Göransson, Birgitta, akryl, "Spegling"
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
![Andersson, Alfred och Olof oljemålningar, 11 st, motiv från Halmstad/Halland, _24367a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/24367-itemimages/24367a_med.jpeg)
742
Andersson, Alfred och Olof oljemålningar, 11 st, motiv från Halmstad/Halland,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
![Okänd konstnär, olja, Dalior_24373a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/24373-itemimages/24373a_med.jpeg)
744
Okänd konstnär, olja, Dalior
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
![Andreasson, Kurt, olja, gatubild, _23828a_8dac892750af26a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/23828-itemimages/23828a_8dac892750af26a_med.jpeg)
745
Andreasson, Kurt, olja, gatubild,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
![Hilding Hägleby, Johan, olja, bondgård i landskap_23829a_8dac89261830909_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/23829-itemimages/23829a_8dac89261830909_med.jpeg)
746
Hilding Hägleby, Johan, olja, bondgård i landskap
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
![](https://images.prismic.io/skeleton-hallandsauktionsverk/82bea599-bc8d-481f-9c3c-11a015218298_white+logo.png?auto=compress,format)
KONTAKT
Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad
Tel. 035-15 69 00
info@hallandsauktionsverk.se
Öppettider 14-17 varje helgfri vardag
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.