Novemberauktion söndagen den 27/11 klockan 16.00.

Fredag 25/11 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 26/11 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 27/11 klockan 12.00 - 16.00

Garcin, Auguste Louis, Braun, Adolphe med flera, topografiska fotografier, 23 st, _24260a_8dace52c0eccbde_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Fiskbricka, trä med aluminiummontage, _24188a_8dace278498f373_lg.jpeg
Fiskbricka, trä med aluminiummontage,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Batong, svarvat och bemålat trä, 1900-talets 2 hälft, _24187a_8dace2790923939_lg.jpeg
Batong, svarvat och bemålat trä, 1900-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Propeller, mässing, _24184a_8dace27bfd13116_lg.jpeg
Propeller, mässing,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Spegel med konsol, valnöt, oscariansk, _24270a_lg.jpeg
Spegel med konsol, valnöt, oscariansk,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Gungstol, bambuimiterade trä och rotting, så kallad "Colonial Style", _24271a_lg.jpeg
Gungstol, bambuimiterade trä och rotting, så kallad "Colonial Style",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti LP/EP, bland annat ABBA, Elvis, Roxette, Guns'n'roses mm_23634a_8dabff03bc151a5_lg.jpeg
Parti LP/EP, bland annat ABBA, Elvis, Roxette, Guns'n'roses mm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Parti LP/singlar, Elvis Presley_24273a_lg.jpeg
Parti LP/singlar, Elvis Presley
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, golvkandelaber för 6 ljus, smide, _24274a_lg.jpeg
Okänd designer, golvkandelaber för 6 ljus, smide,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Parti LP/singlar, Beatles_24278a_lg.jpeg
Parti LP/singlar, Beatles
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Hemmabiosystem, Grundig, Cinemo, DR 4500 DD, 5.1_23670a_8dac3297bc97207_lg.jpeg
Hemmabiosystem, Grundig, Cinemo, DR 4500 DD, 5.1
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Parti hemelektronik, trådlösa routrar 3 st, Belkin samt König, bilhögtalare Sony XS-F1324 samt 4 st V/A sändare/mottagare_23680a_8dac3ca2435219e_lg.jpeg
Parti hemelektronik, trådlösa routrar 3 st, Belkin samt König, bilhögtalare Sony XS-F1324 samt 4 st V/A sändare/mottagare
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
iPod touch, Apple, svart_24279a_lg.jpeg
iPod touch, Apple, svart
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
iPod touch, Apple, vit_24284a_lg.jpeg
iPod touch, Apple, vit
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Johansson, Stefan (Paul), egen verkstad Hishult, kandelaber till 3 ljus, sterlingsilver, granit och körsbärsträ,_24287a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, grishuvud, bemålad gips_23769a_8dac71dd4d4e1af_lg.jpeg
Okänd designer, grishuvud, bemålad gips
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, tidskriftshållare, svartlackerad metall, _24297a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Signerad tsuba, järn, Japan, Meiji, 1800-talets slut, _24300a_lg.jpeg
Signerad tsuba, järn, Japan, Meiji, 1800-talets slut,
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Parti LP-skivor, bl.a Europe, AC/DC, Hep stars, Nazareth mm_23785a_8dac71942d1c83e_lg.jpeg
Parti LP-skivor, bl.a Europe, AC/DC, Hep stars, Nazareth mm
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Parti LP-skivor, bl.a Mike Oldfield, Gary Moore, Eric Clapton mm_23817a_8dac7d98241f5a6_lg.jpeg
Parti LP-skivor, bl.a Mike Oldfield, Gary Moore, Eric Clapton mm
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, vägghylla, formpressad teak, _24302a_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, vägghylla, formpressad teak,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, serveringsvagn, delvis lackerad metall, _24304a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Serveringsvagn, metall och alm med dubbla glasskivor, 1950-60-tal, _24303a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Väggur, förgyllt trä och stuck, _23832a_8dac89d834c06bc_lg.jpeg
Väggur, förgyllt trä och stuck,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Scandia present, pendelljusstakar, 2 st_23831a_8dac89d74abbbe2_lg.jpeg
Okänd designer för Scandia present, pendelljusstakar, 2 st
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti LP-skivor, bl.a Roxette, Ted Gärdestad, Status Quo mm_23848c_8dacbb287e776f3_lg.jpeg
Parti LP-skivor, bl.a Roxette, Ted Gärdestad, Status Quo mm
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Parti LP-skivor, bl.a Beatles, Rolling stones, Elton John mm_23847a_8dac9758cff5638_lg.jpeg
Parti LP-skivor, bl.a Beatles, Rolling stones, Elton John mm
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Balansvåg, mässing, Lindells Vågfabrik Jönköping, 1900-talets 1 hälft, _24314a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Högtalare, ett par, sannolikt Sonab OA4 "Carlsson", _24315a_lg.jpeg
Högtalare, ett par, sannolikt Sonab OA4 "Carlsson",
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
EP, Gagarin, Juri, "In space"_24316a_lg.jpeg
EP, Gagarin, Juri, "In space"
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Spegel, förgyllt och bemålat trä och stuck, dekor av Venus i vagn, _23844a_8dacbb26d66e9c0_lg.jpeg
Spegel, förgyllt och bemålat trä och stuck, dekor av Venus i vagn,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, spegel, ek och teak, _23842a_8dacbb246ea60dd_lg.jpeg
Okänd designer, spegel, ek och teak,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
4 par barnskor_23999a_8dacc953f542735_lg.jpeg
4 par barnskor
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Parti stenyxor och spjutspets samt dolk, flinta, yngre stenålder, _24015a_8dacca00c52eb59_lg.jpeg
Parti stenyxor och spjutspets samt dolk, flinta, yngre stenålder,
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Teleskopkikare, Day or Night, London_24007a_8dacc9c3e5d9262_lg.jpeg
Teleskopkikare, Day or Night, London
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Mineralkluster, ametist, _24013a_8dacc9fa717ff1a_lg.jpeg
Mineralkluster, ametist,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Digitalkamera, Nikon D3100, 14,2 Megapixlar, objektiv Nikkor 18-55 mm, _24014a_8dacc9ff624017d_lg.jpeg
Digitalkamera, Nikon D3100, 14,2 Megapixlar, objektiv Nikkor 18-55 mm,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Spegel, så kallad glasmästarespegel, 1900-talets början, med porträtt av drottning Viktoria, _24010a_8dacc9c7c38beb6_lg.jpeg
Spegel, så kallad glasmästarespegel, 1900-talets början, med porträtt av drottning Viktoria,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Golfklubbor, 2 st, järn med hickoryskaft, _24009a_8dacc9c6854519a_lg.jpeg
Golfklubbor, 2 st, järn med hickoryskaft,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bengt & Lotta (Bengt Lindberg & Lotta Glave), egen verkstad, vinställ, svartlackerat smide, _24317a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Rökelseampel, mässing, barock av Johann Windhesel, Nürnberg, barock, 1710-20-tal, _24318a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 2 800 SEK
Takampel, mässing med smidd kedja, barock, 16-1700-tal, kraterformad med dekor av serafer, _24319a_8dacecdfa7a9fa0_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Aladåbformar, 3 st, gult, saltglaserat lergods, Höganäs, 1800-tal, _24326a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti LP-skivor i back_24335a_lg.jpeg
Parti LP-skivor i back
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Mortel med pistill, mässing, 1800-tal, signerad AAS samt Andersson, _23841a_8dac8b1d0d6e1d6_lg.jpeg
Mortel med pistill, mässing, 1800-tal, signerad AAS samt Andersson,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hörlur, koppar, 1800-tal, _23838a_8dac8b14aa83ffc_lg.jpeg
Hörlur, koppar, 1800-tal,
Slutpris1 300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti singlar/EP, bl.a Bon Jovi, Keith Richard, Twisted sisters_24341a_lg.jpeg
Parti singlar/EP, bl.a Bon Jovi, Keith Richard, Twisted sisters
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Skrivställ, förgylld och försilvrad mässing, jugend, sekelskiftet 1900, dubbla bläckkoppar i glas, _24342a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK