Julauktion söndagen den 18/12 klockan 16.00

Fredag 16/12 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 17/12 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 18/12 klockan 12.00-16.00

Kohn, Hasse, olja, Jockey - porträtt av Bill Shoemaker, _25094a_lg.jpeg
Kohn, Hasse, olja, Jockey - porträtt av Bill Shoemaker,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Nilsson, Roland K, färglitografi, _24389a_8dad21af6362bf0_lg.jpeg
Nilsson, Roland K, färglitografi,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ringström, Lotti, färgetsning, komposition_24388a_8dad21ade7e5ed7_lg.jpeg
Ringström, Lotti, färgetsning, komposition
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Manner, Mariana, färgetsning, "Allting blev skapat om"_24384a_8dad21a7776efdc_lg.jpeg
Manner, Mariana, färgetsning, "Allting blev skapat om"
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Gideon, Lars, olja, kustbild med segelbåtar_24383a_8dad21a6aadf1b2_lg.jpeg
Gideon, Lars, olja, kustbild med segelbåtar
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal, blyerts, vallpojke med kor, signerad RB, synlig pappersstorlek 16 x 22 cm_24624a_8dad9066eb85f0a_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1800-tal, blyerts, vallpojke med kor, signerad RB, synlig pappersstorlek 16 x 22 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Jacobsen, Bent Karl färgserigrafi, "Graesk Tragedie", signerad, daterad -69 och numrerad 63/88, synlig pappersstorlek 45 x 53 cm_25130a_8dade8e60eb7e8c_lg.jpeg
Jacobsen, Bent Karl färgserigrafi, "Graesk Tragedie", signerad, daterad -69 och numrerad 63/88, synlig pappersstorlek 45 x 53 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Meyer Andersen, Johannes, olja, ridtur i Dyrehaven, signerad, 67 x 97 cm_25131a_8dade8eafac5965_lg.jpeg
Meyer Andersen, Johannes, olja, ridtur i Dyrehaven, signerad, 67 x 97 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, färgakvatint, komposition, otydligt signerad, daterad 1973 och numrerad 206/222, synlig pappersstorlek 50 x 40 cm_25132a_8dade8f88d18ecc_lg.jpeg
Okänd konstnär, färgakvatint, komposition, otydligt signerad, daterad 1973 och numrerad 206/222, synlig pappersstorlek 50 x 40 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Simeonov, Mihail, blandteknik med collage, komposition, signerad, synlig pappersstorlek 74 x 52 cm_25190a_8dadf563db7c008_lg.jpeg
807
Simeonov, Mihail, blandteknik med collage, komposition, signerad, synlig pappersstorlek 74 x 52 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd italiensk konstnär, sekelskiftet 1900, akvarell, bygata med par i traditionell dräkt, signerad L Roncati (?), synlig pappersstorlek 32 x 23 cm_25191a_8dadf56d47ff5a9_lg.jpeg
808
Okänd italiensk konstnär, sekelskiftet 1900, akvarell, bygata med par i traditionell dräkt, signerad L Roncati (?), synlig pappersstorlek 32 x 23 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Gaugauin, Thomas efter Northcote, Francis, roulettgravyr, handkolorerad, Petite Fruitiére (sic!) Anglaise, synlig pappersstorlek 39 x 35 cm_25192a_8dadf56de237ad3_lg.jpeg
809
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK