Laddar...

Julauktion

Julauktion söndagen den 18/12 klockan 16.00


Visning:


Fredag 16/12 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 17/12 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 18/12 klockan 12.00-16.00

Julauktion
Avslutad
Krüger, Hans Sneedorff, egen verkstad Köpenhamn, parti smycken i etui, sterlingsilver, _24653a_8dad91e195a594e_lg.jpeg
210
Krüger, Hans Sneedorff, egen verkstad Köpenhamn, parti smycken i etui, sterlingsilver,
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Avslutad
Medalj, silver, Danska Polisens Förtjänstmedalj, _24654a_8dad91e2d926dac_lg.jpeg
213
Medalj, silver, Danska Polisens Förtjänstmedalj,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Hårborste samt handspegel, silver, borsten svenska stämplar 1857, spegeln med svensk importstämpel, _24699a_8dad937fdea6366_lg.jpeg
260
Hårborste samt handspegel, silver, borsten svenska stämplar 1857, spegeln med svensk importstämpel,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Ring, 18 karat rödguld med facettslipad turmalin och 6 diamanter, vikt 3,7 gram, _24744a_8dad9f2168e1de3_lg.jpeg
314
Ring, 18 karat rödguld med facettslipad turmalin och 6 diamanter, vikt 3,7 gram,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 600 - 1 700 SEK
Avslutad
Ring, 18 karat rödguld med facettslipad turmalin om 0,5 carat, vikt 1,9 gram, _24745a_8dad9f22ad148bf_lg.jpeg
315
Ring, 18 karat rödguld med facettslipad turmalin om 0,5 carat, vikt 1,9 gram,
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Hänge med kedja, 18 karat rödguld med droppslipad turmalin och 3 facettslipade diamanter, total vikt 5,2 gram, _24746a_8dad9f13f7badb4_lg.jpeg
316
Hänge med kedja, 18 karat rödguld med droppslipad turmalin och 3 facettslipade diamanter, total vikt 5,2 gram,
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Hänge, 9 karat vitguld med cabochonslipad opal och facettslipad smaragd, vikt 1,4 gram, _24747a_8dad9f181fc6fb9_lg.jpeg
317
Hänge, 9 karat vitguld med cabochonslipad opal och facettslipad smaragd, vikt 1,4 gram,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Örhängen, 1 par, silver med facettslipade safirer och zirkoner, _24748a_8dad9f1aeacf2c9_lg.jpeg
318
Örhängen, 1 par, silver med facettslipade safirer och zirkoner,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Örhängen, 1 par, 18 karat rödguld med facettslipade turmaliner, total vikt 1,4 gram, _24749a_8dad9f1c20ee7c9_lg.jpeg
319
Örhängen, 1 par, 18 karat rödguld med facettslipade turmaliner, total vikt 1,4 gram,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Rodhe, Johan för Georg Jensen,5 delar bestick, sterlingsilver och rostfritt stål, modell "Konge" (Acorn), _24783a_8dadb8d90119ac9_lg.jpeg
350
Rodhe, Johan för Georg Jensen,5 delar bestick, sterlingsilver och rostfritt stål, modell "Konge" (Acorn),
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Soppslev, silver med svärtat träskaft, sekelskiftet 1800, total vikt 155 g_24826a_lg.jpeg
397
Soppslev, silver med svärtat träskaft, sekelskiftet 1800, total vikt 155 g
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Ängman, Jacob för GAB, matbestick, 23 delar, silver, "Vasa", total vikt exklusive knivar 475 gram, _24883a_8dadc5d197220c0_lg.jpeg
454
Ängman, Jacob för GAB, matbestick, 23 delar, silver, "Vasa", total vikt exklusive knivar 475 gram,
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Avslutad
Uppläggningssked, silver samt såsslev sterlingsilver, total vikt 130 gram, _24884a_8dadc5ead404962_lg.jpeg
455
Uppläggningssked, silver samt såsslev sterlingsilver, total vikt 130 gram,
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Collier, odlade pärlor med silverlås, _24885a_8dadc5f46964a7b_lg.jpeg
456
Collier, odlade pärlor med silverlås,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Collier, odlade, doserande pärlor med silverlås, _24886a_8dadc5f1df18c2a_lg.jpeg
457
Collier, odlade, doserande pärlor med silverlås,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Örhängen, 1 par, 18 karat rödguld med pärla, total vikt 2 gram, _24887a_8dadc5ec27eaf9f_lg.jpeg
458
Örhängen, 1 par, 18 karat rödguld med pärla, total vikt 2 gram,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Herrarmbandsur, guld på stål, Omega Seamaster, _24888b_8dadc5ef29ed24c_lg.jpeg
459
Herrarmbandsur, guld på stål, Omega Seamaster,
Slutpris4 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Hals- respektive armlänk, sterlingsilver, total vikt 45 gram, _24889a_8dadc5ede66e332_lg.jpeg
460
Hals- respektive armlänk, sterlingsilver, total vikt 45 gram,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Fickur, 3 st, silver, 1900-talets början, _24891a_8dadcec74efea13_lg.jpeg
462
Fickur, 3 st, silver, 1900-talets början,
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Örhängen, 2 par, 18 karat röd- respektive vitguld med vita stenar, total vikt 5 gram, _24897a_lg.jpeg
467
Örhängen, 2 par, 18 karat röd- respektive vitguld med vita stenar, total vikt 5 gram,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Halskedja, silver, vikt 25 gram, _24902a_lg.jpeg
473
Halskedja, silver, vikt 25 gram,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Parti smycken, bijouterier och klockor, _24908a_8dadcfd7e31f738_lg.jpeg
479
Parti smycken, bijouterier och klockor,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Herrarmbandsur, stål, Omega, _24928a_8dadd0dcecb8fdf_lg.jpeg
499
Herrarmbandsur, stål, Omega,
Slutpris6 500 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Parti svenska silvermynt, mestadels 40% silver, total vikt 1725 gram_24947a_8dadd14acce20b2_lg.jpeg
520
Parti svenska silvermynt, mestadels 40% silver, total vikt 1725 gram
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 600 - 2 800 SEK
Avslutad
Okänd designer, vas, sterlingsilver, svensk importstämpel, h 22 cm, vikt 105 gram_24954a_8dadd14bc409665_lg.jpeg
527
Okänd designer, vas, sterlingsilver, svensk importstämpel, h 22 cm, vikt 105 gram
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Reservoirpenna, Sheaffer, 1900-talets 1 hälft, 33-stift i 14 karat rödguld, _24972a_lg.jpeg
547
Reservoirpenna, Sheaffer, 1900-talets 1 hälft, 33-stift i 14 karat rödguld,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Parti silverbestick, 18-1900-tal, total vikt 530 gram, _25008a_lg.jpeg
580
Parti silverbestick, 18-1900-tal, total vikt 530 gram,
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Avslutad
Parti silver, 18-1900-tal, bland annat thespindel med träskaft och förgylld saltsked, total silvervikt 145 gram_25028a_lg.jpeg
611
Parti silver, 18-1900-tal, bland annat thespindel med träskaft och förgylld saltsked, total silvervikt 145 gram
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Hallberg, Ulla, egen verkstad, ring, sterlingsilver, rödguld och järn, stämplad Halmstad 2012, _25038a_8daddc140151aba_lg.jpeg
619
Hallberg, Ulla, egen verkstad, ring, sterlingsilver, rödguld och järn, stämplad Halmstad 2012,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Theskedar, 10 st, silver, Olga, stämplade CG Hallberg Stockholm, total vikt 210 gram_25051a_8daddcb331d73a9_lg.jpeg
632
Theskedar, 10 st, silver, Olga, stämplade CG Hallberg Stockholm, total vikt 210 gram
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.