1 Bengtsson, Walter, skulptur, förgylld och emaljerad koppar och blått glas på sockel i trä, "Janus",

25199a_8daed8b7b318822_med.jpeg
  • 25199a_8daed8b7b318822_sm.jpeg
  • 25199b_8daed8b7b597031_sm.jpeg
  • 25199c_8daed8b7b713df5_sm.jpeg
  • 25199d_8daed8b7b4fb08c_sm.jpeg

signerad, daterad -92 och numrerad 15/20, höjd inkl sockel 54 cm, smärre tillverkningsdefekt

Värdering11 000 - 12 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK