Fredag 27/1 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 28/1 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 29/1 klockan 12.00 - 16.00

Boulineau, Abel, olja, stilleben med vinglas och frukter,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Beggrov, Karl Petrovitj, litografi, handkolorerad, The Catholic Church of St. Catherine in Saint Petersburg,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Persson, Ove, olja, hamnbild, signerad, 24 x 33 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Persson, Ove, olja, lantgård, signerad, 22 x 27 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Persson, Ove, olja, torghandel, signerad, 24 x 33 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Point, George, färglitografi, Portkosme 14, signerad och numrerad 19/40, pappersstorlek 58 x 58 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglito, "Himlafärd",
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglito, "Sommargästen",
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglito, "Stulet landskap",
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglito, "Naivisten",
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglito,  "Nattvarden",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Wollin, Anders, olja, "Vandrarnas boning"
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Olson, Axel, färglitografi,  "Rosor i skyn", signerad och numrerad 165/260, synlig pappersstorlek 29 x 57 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Schrimpf, Georg, etsning, mansporträtt,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Deucker, Carl efter Schulz, Carl Friedrich, stålstick, "Friedrich der Grosse,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Schlyter, Ulf "Ulven", olja på glas, 3 st samramade i fönsterbåge, dekor av djur, signerad och daterad-95, 135 x 49 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Schlyter, Ulf, 'Ulven', blandteknik, kvinnoporträtt, signerad och daterad -87, synlig pappersstorlek 59 x 43 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Corneille (egentligen Guillaume Cornelis van Beverloo), färglito, "Femmes et nuages bleu" signerad, daterad -86 och numrerad 181/200, synlig pappersstorlek 73 x 52 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Dahlbom, Wilhelm, olja, landskap från Linderöd, signerad och daterad 1916, 73 x 100 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Point, George, färglitografi, "Portkosme 54",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Agnell, Olle, olja, "Yrsnö"
Agnell, Olle, olja, "Yrsnö"
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Lönborg, Harald, akvarell, porträtt av Karen Jörgensen, enligt påteckning utförd på 1890-talet, signerad, synlig pappersstorlek 25 x 17 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Rossander, Armand, olja, sittande man
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 2 800 SEK
Jaensson, Carl Wilhelm, olja, kustlandskap,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Kohn, Hasse, olja, Jockey - porträtt av Bill Shoemaker,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Du Mats (Mats Bengtsson), olja, Gröngöling i Paris,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Eisner, Jeppe, olja, motiv från Dyrehavsbakken ("Bakken"),
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Reim-Korb, Regina, akvatint i färger, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Lundqvist, Mia, färglitografi, triptyk, "Kommunikation"
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Olson, Bengt, färglitografi, "Tuppmänniska"
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Olson, Axel, färglito, vernissagekort, komposition med fåglar och fiskar, signerad och numrerad 489/500, synlig pappersttorlek 20 x 14 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Krause Oehme, Ursula, färglitografi, komposition med kannor
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Chagall, Marc, efter honom, färglito, "Le Fleuve Vert",
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Olson, Axel, färglito, strandbild, Grötvik,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, stilleben
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK