Fredag 27/1 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 28/1 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 29/1 klockan 12.00 - 16.00

Okulära undersökningslådor, bredd 23 - 53 cm_25789a_8daffbb801883c4_lg.jpeg
Okulära undersökningslådor, bredd 23 - 53 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Undervisningsmodell, gips, molar, höjd 9 cm_25784a_8daffb8a1ddc883_lg.jpeg
Undervisningsmodell, gips, molar, höjd 9 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ljusstakar, 1 par, brännförgylld brons, antagligen Tyskland, Louis XVI, 1700-talets 2 hälft, _25817a_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, brännförgylld brons, antagligen Tyskland, Louis XVI, 1700-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Rullstol, bonat trä samt metall, 1900-talets 1 hälft, _25816a_lg.jpeg
Rullstol, bonat trä samt metall, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris1 500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Hörseltestare, Amplivox Audiometer, h 30 cm_25783a_8daffb882d65d1e_lg.jpeg
Hörseltestare, Amplivox Audiometer, h 30 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Stol för rehabilitering, "Stand-alone", USA, 1900-talets mitt_25779c_8daffb7ceb117fb_lg.jpeg
Stol för rehabilitering, "Stand-alone", USA, 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Betjäntklocka, ek med glastavla, omkring 1920, för 5 rum, bredd 27 cm_25780c_8daffb81e6aa152_lg.jpeg
Betjäntklocka, ek med glastavla, omkring 1920, för 5 rum, bredd 27 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Induktionsapparater, 3 st, bredd 13 - 16 cm_25781a_8daffb841deb0d8_lg.jpeg
Induktionsapparater, 3 st, bredd 13 - 16 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ådersnäppare, mässing, 1800-tal, i etui, höjd 6 cm_25785a_8daffb8c9d5b37b_lg.jpeg
Ådersnäppare, mässing, 1800-tal, i etui, höjd 6 cm
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti filateli, 1 låda, hela världen, delvis postfriskt_25310a_8daf579f642376c_lg.jpeg
Parti filateli, 1 låda, hela världen, delvis postfriskt
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Tallrik, tenn, slät stämplad Mathias Rundquist Karlskrona 1834, dia 22 cm_25834a_8db004d2c7549a9_lg.jpeg
Tallrik, tenn, slät stämplad Mathias Rundquist Karlskrona 1834, dia 22 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Ander, Gunnar för Ystad Metall, kandelabrar till 2 ljus, mässing med violetta manschetter, _25838a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Borgström, Carl Einar för Ystad Metall, ljusstakar 1 par, mässing, _25836a_lg.jpeg
Borgström, Carl Einar för Ystad Metall, ljusstakar 1 par, mässing,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Kandelabrar, för 5 ljus, 1 par, mässing, Rokokostil, 1800-talets 2 hälft, _25843a_lg.jpeg
Kandelabrar, för 5 ljus, 1 par, mässing, Rokokostil, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Ytterfoder, mässing, Indo-persiskt arbete, sekelskiftet 1900, _25847a_lg.jpeg
Ytterfoder, mässing, Indo-persiskt arbete, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gatuskylt, fajans, Spanien 16-1700-tal, (Calle de la) Manzana, _25848a_lg.jpeg
Gatuskylt, fajans, Spanien 16-1700-tal, (Calle de la) Manzana,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti diverse sjukvårdsutrustning, bland annat ådersnäppare_25782a_8daffb867180d01_lg.jpeg
Parti diverse sjukvårdsutrustning, bland annat ådersnäppare
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK