Fredag 27/1 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 28/1 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 29/1 klockan 12.00 - 16.00

Betjäntklocka, ek med glastavla, August Hansons Gjuteri och Mekaniska Verkstad Halmstad omkring 1920, för 10 rum, 31 x 45 cm_25208a_8daed8c263de71a_lg.jpeg
Betjäntklocka, ek med glastavla, August Hansons Gjuteri och Mekaniska Verkstad Halmstad omkring 1920, för 10 rum, 31 x 45 cm
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Skyltdocka, Hindsgavl, Danmark, konstmassa och metall, 1970-tal, höjd 175 cm, proveniens: Länslasarettet Halmstad, skador_25551a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Tvättställ, massiv mahogny, antagligen Västindien, 1800-talets 1 hälft eller mitt, h 83 cm, insatser saknas_25552a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Skyltdocka, konstmassa och metall, Schlappi Look 5, 1970-tal, höjd 182 cm, proveniens: Länslasarettet Halmstad,_25553a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Märklin, lok, i originalförpackning, HO, 37661, förefaller oanvänd_25339a_8daf7af3fd160c2_lg.jpeg
Märklin, lok, i originalförpackning, HO, 37661, förefaller oanvänd
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 100 SEK
Märklin, lok, i originalförpackning, HO, 4181, "BURLINGTON NORTHERN" locomotive_25334a_8daf7aeb5e83f93_lg.jpeg
Märklin, lok, i originalförpackning, HO, 4181, "BURLINGTON NORTHERN" locomotive
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Märklin, lok, i originalförpackning, HO, 4062, F7 Dummy Rio Grande Gauge_25333a_8daf7ae9314414b_lg.jpeg
Märklin, lok, i originalförpackning, HO, 4062, F7 Dummy Rio Grande Gauge
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Märklin, lok, i originalförpackning, HO, 3062, US Diesel Locomotive F7 Rio Grande Gauge_25332a_8daf7ae77c441fb_lg.jpeg
Märklin, lok, i originalförpackning, HO, 3062, US Diesel Locomotive F7 Rio Grande Gauge
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Märklin, lok, i originalförpackning, HO, 3181, diesel lokomotiv USA F7 "Burlington Northern"_25335a_8daf7aecb198dba_lg.jpeg
Märklin, lok, i originalförpackning, HO, 3181, diesel lokomotiv USA F7 "Burlington Northern"
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Märklin, lok, i originalförpackning, HO, 3356, "Krokodil"_25336a_8daf7aee56a0f41_lg.jpeg
Märklin, lok, i originalförpackning, HO, 3356, "Krokodil"
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Märklin, lok, i originalförpackning, HO, 3657_25338a_8daf7af25bff9cd_lg.jpeg
Märklin, lok, i originalförpackning, HO, 3657
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Märklin, lok, i originalförpackning, HO, 3117_25340a_8daf7af8d75b095_lg.jpeg
Märklin, lok, i originalförpackning, HO, 3117
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Märklin, lok, i originalförpackning, HO, 3615_25337a_8daf7af0c24ef14_lg.jpeg
Märklin, lok, i originalförpackning, HO, 3615
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti mässing, koppar mm_25554a_lg.jpeg
Parti mässing, koppar mm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Undersökningsbrits, bonat trä med brun galonklädsel, Elema Järnhandel, Stockholm, 1900-talets 1 hälft, l 213 cm, proveniens: Länslasarettet, Halmstad, bruksslitage_25555a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Massagebänk, grönt konstläder på kromad benställning, 1900-talets mitt, längd 180 cm, proveniens: Länslasarettet Halmstad_25558a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Rullstol, trä, konstläder och metall, Olskrokens mekaniska verkstad, 1900-talets 1 hälft, proveniens: Länslasarettet Halmstad_25560a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti LP-skivor samt maxisingel, Judas Priest, 13 st_25534a_8dafd4463cba9b8_lg.jpeg
Parti LP-skivor samt maxisingel, Judas Priest, 13 st
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Personbil, KIA VENGA 1,4 CRDI ECO K, 2012 OBS! Bilen säljes i befintligt skick, köparens undersökningsplikt gäller, HAV ger ingen garanti för skick, INGEN returrätt,_25562a_8dafdf03ab56479_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering42 000 - 44 000 SEK
Golvur, lackerat trä, 1700-talets mitt eller 2 hälft, urverk signerad Adam Basilier Eskilstuna (verksam 1747-1783), h 215 cm, bemålning från 1929 enligt notat_25200a_8daf3d9d4dc0af5_lg.jpeg
Golvur, lackerat trä, 1700-talets mitt eller 2 hälft, urverk signerad Adam Basilier Eskilstuna (verksam 1747-1783), h 215 cm, bemålning från 1929 enligt notat
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Klinikvagn, rostfritt stål, Einar Egnell Trollhättan, 1900-talets mitt, bredd 46 cm, proveniens: Länslasarettet Halmstad_25571a_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Klinikvagn, rostfritt stål, Stille, 1900-talets mitt, bredd 56 cm, proveniens: Länslasarettet Halmstad_25573a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Klinikvagn, vitlackerad metall med glasskivor, 1900-talets 1 hälft, bredd 66 cm, proveniens: Länslasarettet Halmstad_25576a_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Klinikvagn, metall med glasskivor, 1900-talets 1 hälft, bredd 76 cm, proveniens: Länslasarettet Halmstad_25578a_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Klinikvagn, vitlackerad metall med glasskivor, 1900-talets 1 hälft, bredd 66 cm, proveniens: Länslasarettet Halmstad_25577a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Personbil, Volkswagen VW 3C Passat, 2012, OBS! Bilen säljes i befintligt skick, köparens undersökningsplikt gäller, HAV ger ingen garanti för skick, INGEN returrätt_25585a_8dafe056bea375d_lg.jpeg
Personbil, Volkswagen VW 3C Passat, 2012, OBS! Bilen säljes i befintligt skick, köparens undersökningsplikt gäller, HAV ger ingen garanti för skick, INGEN returrätt
Slutpris85 000 SEK
Värdering90 000 - 100 000 SEK
Undersökningsbrits, bonat trä med brun galonklädsel, 1900-talets 1 hälft, l 190 cm, proveniens: Länslasarettet, Halmstad, bruksslitage_25588a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Personbil, VOLKSWAGEN VW 1K Golf, 2010, OBS! Bilen säljes i befintligt skick, köparens undersökningsplikt gäller, HAV ger ingen garanti för skick, INGEN returrätt_25590a_8dafe0661487bba_lg.jpeg
Personbil, VOLKSWAGEN VW 1K Golf, 2010, OBS! Bilen säljes i befintligt skick, köparens undersökningsplikt gäller, HAV ger ingen garanti för skick, INGEN returrätt
Slutpris65 000 SEK
Värdering70 000 - 80 000 SEK
Okänd dansk designer, 1950-tal, flaskhållare, 2 st, svärtat smidesjärn med rotting, l 26 cm_25596a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Undersökningsstol, metall och trä, KIFA, Stockholm, 1900-talets 1 hälft, ställbar, proveniens: Länslasarettet Halmstad,_25604a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti äldre diverse, bl a tändare_25580a_8dafdfc7232d519_lg.jpeg
Parti äldre diverse, bl a tändare
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti fiskerullar_25278a_8daf49fa0b61052_lg.jpeg
Parti fiskerullar
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Parti fiskedrag, pirkar mm_25280a_8daf49fb7c2dbb0_lg.jpeg
Parti fiskedrag, pirkar mm
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stort parti nysilver, skålar, pokaler mm_25215a_8daee4f115226f0_lg.jpeg
Stort parti nysilver, skålar, pokaler mm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Symaskin Hugin Rosace_25398a_8daf96989525fe0_lg.jpeg
Symaskin Hugin Rosace
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Lodregulator, valnöt och svärtat trä, Gustav Becker, sekelskiftet 1900, höjd 129 cm_25396a_8dafd51fc79431c_lg.jpeg
Lodregulator, valnöt och svärtat trä, Gustav Becker, sekelskiftet 1900, höjd 129 cm
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Skrin, litograferad plåt med mässingsdetaljer, Hugo Brusewitz, Göteborg, sekelskiftet 1900, längd 38 cm_25426a_8dafa18e55c5d18_lg.jpeg
Skrin, litograferad plåt med mässingsdetaljer, Hugo Brusewitz, Göteborg, sekelskiftet 1900, längd 38 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Receptionsklocka, metall, sekelskiftet 1900, h 12 cm_25427a_8dafa18f18c004e_lg.jpeg
Receptionsklocka, metall, sekelskiftet 1900, h 12 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Mandolin, antagligen Italien, 1900-talets mitt, längd 61 cm_25325a_8daf7a27bf0b4f4_lg.jpeg
Mandolin, antagligen Italien, 1900-talets mitt, längd 61 cm
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, blombord, trä och rotting på lackerade metallben, _25617a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Tamburmajor, mässing och onyx, 1900-talets 2 hälft, höjd 176 cm_25249a_8daf3d9b9ef2959_lg.jpeg
Tamburmajor, mässing och onyx, 1900-talets 2 hälft, höjd 176 cm
Slutpris2 400 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Commodore 64, med bandspelare samt spel_25320a_8daf57e92280483_lg.jpeg
Commodore 64, med bandspelare samt spel
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Amiga 600, i originalförpackning_25319a_8daf57e83500a9d_lg.jpeg
Amiga 600, i originalförpackning
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kamera, Minolta SRT101b, analog_25316a_8daf57e5fb3ea20_lg.jpeg
Kamera, Minolta SRT101b, analog
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, Eskilstuna Gelbgjuteri AB, sekelskiftet 1900, h 22 cm_25260a_8daf3d7a2edd7e0_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, mässing, Eskilstuna Gelbgjuteri AB, sekelskiftet 1900, h 22 cm
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti teak mm, 1950-60-tal, längd bricka 35 cm_25216a_8daed9cf5d4f162_lg.jpeg
Parti teak mm, 1950-60-tal, längd bricka 35 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ikon, äggoljetempera och guld på trä, 1800-tal, scener ur Elie liv, 31 x 28 cm, a tergo inristade inskriptioner_25631a_8dafec133400ce8_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Ikon, äggoljetempera på trä, heltäckande förgylld silverochlad, stämplad Yakov Vasilyev Sofronov, St Petersburg, guardeinstämpel för Alexandr Nikolayvich Mitin 1854, _25633a_8dafed2cadb15a7_lg.jpeg
Slutpris6 000 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK