34 Södermark, Olof Johan efter Strömer, Jóhan Henric, litografi, "Eugenie, Prisessa af Sverige och Norge", omkring 1840, signerad i stenen, i samtida stuckram krönt med Prinsesskrona, total h 76 cm,

26673a_8db2162f2019172_med.jpeg
  • 26673a_8db2162f2019172_sm.jpeg
  • 26673b_8db2162f1ea92de_sm.jpeg

proveniens: Friherrinnana Lizinka Sörensen, née af Ugglas, därefter i arv, smärre skador

    Värdering3 200 - 3 400 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)50 SEK