Fredag 24/3 klockan 12.00 - 19.00
Lördag 25/3 klockan 12.00 - 17.00
Söndag 26/3 klockan 12.00 - 16.00
- MöblerRensa filter
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Malmsten, Carl för O H Sjögren, Tranås, fåtölj, 'Farmor',
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Slutpris4 200 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Stolar, 1 par, skuret och bemålat trä, gustavianska, 1700-talets 2 hälft, så kallade "Svenska modellen", oval rygg med balusterformad, genombruten ryggbricka,
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Bankettsoffa, skuret och bronserat trä, gustavianskt herrgårdssnickeri, 1800-talets början, dekor av löpande hund, mittanfang med fleuron, l 180 cm, renoverad, senare, grön klädsel
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
![Lundgren, Gillis för IKEA, bänk, palisander på stålben, ”Alpacka” design 1971,
fast hurts med låda, l 80 cm_26844a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/26844-itemimages/26844a_med.jpeg)
Lundgren, Gillis för IKEA, bänk, palisander på stålben, ”Alpacka” design 1971,
fast hurts med låda, l 80 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Okänd designer, stolar, 2 + 2 st, Danmark, modern tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Fällbord, svarvat, skuret och bemålat trä, barock, 1700-talets 1 hälft, profilerad sarg, l 97 cm, renoverat, vippfunktion saknas
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Okänd designer för IKEA 1950-tal, stol, bonad bok och böjträ, "Winnie", klädsel defekt
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 100 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Armstolar, 1 par, skuret och gråmålat trä, gustaviansk stil, 1900-tal, stoppade dynor
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Byrå, avlutad fur, sekelskiftet 1900, 4 lådor, b 93 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Kjaernulf, Henning för Vejle, soffbord, teak, stämpelsignerat, l 65 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Klädskåp, mahogny med bronserade beslag, Shrager Brothers Masterpiece Furniture, London, art-déco, omkring 1925, plakettmärkt, h 175 cm
Slutpris4 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Damsekretär, mahogny med mässingsbeslag, rokokostil, 1900-talets 1 hälft eller mitt, dekor i parkettmarqueterie, l 88 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering8 000 - 9 000 SEK
Chaiselongue, teak (?), så kallad Récamier, empirestil,
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris4 800 SEK
Värdering600 - 7 000 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Bröderna Andersson, soffa, "Örenäs",
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Stolar, 1 par, skuret, bemålar och bronserat trä, sengustavianska, sekelskiftet 1800, stoppad sits och ryggbricka, slitage
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Volther, Poul för Sorø Stolefabrik, armstol, ek,
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Halvbord, gråmålat trä, 1800-talets 2 hälft, b 119 cm
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK