Fredag 24/3 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/3 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/3 klockan 12.00 - 16.00

Slagbord, gråmålat trä, 1800-tal, 1 låda i sarg, total längd 183 cm, renoverat, senare bemålning_26660a_8db23b647e61d16_lg.jpeg
Slagbord, gråmålat trä, 1800-tal, 1 låda i sarg, total längd 183 cm, renoverat, senare bemålning
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer för Bjärnums Möbelfabriker, fåtölj, björk med brun ylleklädsel, plakettmärkt_27015a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Malmsten, Carl för Åfors, stolar, 4 st, ek, "Jöns", design 1954, stoppad sits, bruksslitage_27017a_lg.jpeg
Slutpris1 500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Utdragssoffa, ljus björk, biedermeier, 1800-talets mitt, l 193 cm_27018a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, antagligen för Åtvidaberg, bokskåp med vitrindörrar, så kallad Sekreteraremöbel, l 87 cm_26625a_8db1f1a4d1f73e4_lg.jpeg
Okänd designer, antagligen för Åtvidaberg, bokskåp med vitrindörrar, så kallad Sekreteraremöbel, l 87 cm
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Okänd designer, matbord, ek, modern tillverkning, _27023a_lg.jpeg
Okänd designer, matbord, ek, modern tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Spelbord, mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, profilerad framsarg, b 88 cm_26657a_8db21631b0e0163_lg.jpeg
Spelbord, mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, profilerad framsarg, b 88 cm
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för IKEA,, byrå teak med svärtade handtag, "Kansas", 3 lådor, svärtade ben med mässingsskoningar, b 82 cm, litteratur: Möbel-IKEA-katalogen 1957 sid 106, smärre fanérdefekt_26609a_8db1f1ae807b946_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1960-tal, stolar, 4 st, bonad bok_26614a_8db1f1a659c0ebd_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-tal, stolar, 4 st, bonad bok
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för AB Nybrofabriken, Fröseke, toilettebord samt pall, rödlackerad papp med gummilister, _27036a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Nordic Brands, stolar, formpressad bokfanér, "Amanda", slitage_27064a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, fåtölj, bonad bok med vinröd läderklädsel, visst slitage_27004a_8db294b7047f6ea_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, fåtölj, svart konstläderklädsel på metallben, smärre def_27003a_8db294b5ea1414c_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1960-tal,  telefon/hallbord, teak, dubbla lådor, l 61 cm, smärre fanérdefekter_27001a_8db294b3bee177d_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-tal, telefon/hallbord, teak, dubbla lådor, l 61 cm, smärre fanérdefekter
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Engström, Sven & Myrstrand, Gunnar för Tingströms/Bra Bohag, lampbord, teak, Micado, 1960-tal, stämpelsignerat, l 59 cm_27000a_8db294b27f7bcbd_lg.jpeg
Engström, Sven & Myrstrand, Gunnar för Tingströms/Bra Bohag, lampbord, teak, Micado, 1960-tal, stämpelsignerat, l 59 cm
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
 Strand, Göran för Lelångs Möbelfabrik, Bengtsfors, skrivbord, teak, modellnummer 15, dubbla hurtsar, längd 170 cm, mindre bruksslitage_26998a_8db29509dbb0d10_lg.jpeg
Strand, Göran för Lelångs Möbelfabrik, Bengtsfors, skrivbord, teak, modellnummer 15, dubbla hurtsar, längd 170 cm, mindre bruksslitage
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Okänd designer för IKEA,, byrå teak med svärtade handtag, "Kansas", 3 lådor, svärtade ben med mässingsskoningar, b 82 cm, litteratur: Möbel-IKEA-katalogen 1957 sid 106, smärre fanérdefekt_27079a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Vedhurts (?), bemålat och bronserat trä, sidor med bemålade tryck, gustaviansk stil, sekelskiftet 1900, h 68 cm, delvis senare bemålning_26638a_8db1fe16c3005cd_lg.jpeg
Vedhurts (?), bemålat och bronserat trä, sidor med bemålade tryck, gustaviansk stil, sekelskiftet 1900, h 68 cm, delvis senare bemålning
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Johansson, Ejvind A för FDB, , sybord, teak och bonad bok, undre rottingkorg, modellnummer R101, design 1955, l 60 cm_27092a_lg.jpeg
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, satsbord, teak, 3 st, längd 60 cm_26610a_8db1f1ad0b18aaf_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, satsbord, teak, 3 st, längd 60 cm
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, 1960-tal, blombord, teak och metall, diameter 42 cm_26612a_8db1f1a91414b51_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-tal, blombord, teak och metall, diameter 42 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Nattstol, skuren och bonad alm, 1700-talets andra hälft, märkt MR Anno 1775, bruksslitage, nattkärl saknas_27093a_lg.jpeg
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, matbord med 2 iläggsskivor, teak och svärtad bok, total längd 164 cm_26613a_8db1f1a78fd829c_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, matbord med 2 iläggsskivor, teak och svärtad bok, total längd 164 cm
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, snurrstolar, 6 st, valnöt på kromade ställ_26618a_8db1f251301b7c6_lg.jpeg
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, snurrstolar, 6 st, valnöt på kromade ställ
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Jönsson, Mats Bernard för MBJ Design, soffbord,  betong på ställning av galvaniserat stål, "Mystic Concrete Collection", l 140 cm, smärre nagg_27157a_8db2a2c67ea730b_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Soffbänk, skuret och grålackerat trä, gustaviansk, sekelskiftet 1800, dekor av bladstav, l 241 cm_27171a_8db2acc8a2854a2_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Byrå, mahogny med mässingsbeslag och brokig marmorskiva, dekor i parkettmarqueterie, rokokostil, 1900-talets mitt, 2 lådor, l 82 cm_27212a_8db2adf6152d77f_lg.jpeg
Byrå, mahogny med mässingsbeslag och brokig marmorskiva, dekor i parkettmarqueterie, rokokostil, 1900-talets mitt, 2 lådor, l 82 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bord, fur, renässansstil, sekelskiftet 1900, profilerad kant, kopplade ben, längd 104 cm_27207a_8db2adf097706fa_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Balkongbord, trä och lackerad metall, 1950-60-tal, längd 90 cm_27205a_8db2adeddff01d8_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Adolfsson, Karl-Axel för Gemla, gungstol, svartlackerat trä, "Isabella", _27264a_8db2b934d500828_lg.jpeg
Adolfsson, Karl-Axel för Gemla, gungstol, svartlackerat trä, "Isabella",
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Svensk Möbelindustri, 1960-tal, hallmöbel, palisander, 2 lådor i sarg, b 80 cm, stämplad_27271a_8db2b9f577d7c35_lg.jpeg
Okänd designer för Svensk Möbelindustri, 1960-tal, hallmöbel, palisander, 2 lådor i sarg, b 80 cm, stämplad
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK