Fredag 24/3 klockan 12.00 - 19.00
Lördag 25/3 klockan 12.00 - 17.00
Söndag 26/3 klockan 12.00 - 16.00
- MöblerRensa filter
Slagbord, gråmålat trä, 1800-tal, 1 låda i sarg, total längd 183 cm, renoverat, senare bemålning
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, antagligen för Åtvidaberg, bokskåp med vitrindörrar, så kallad Sekreteraremöbel, l 87 cm
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Okänd designer, matbord, ek, modern tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Spelbord, mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, profilerad framsarg, b 88 cm
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1960-tal, stolar, 4 st, bonad bok
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1960-tal, telefon/hallbord, teak, dubbla lådor, l 61 cm, smärre fanérdefekter
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Engström, Sven & Myrstrand, Gunnar för Tingströms/Bra Bohag, lampbord, teak, Micado, 1960-tal, stämpelsignerat, l 59 cm
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Strand, Göran för Lelångs Möbelfabrik, Bengtsfors, skrivbord, teak, modellnummer 15, dubbla hurtsar, längd 170 cm, mindre bruksslitage
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Vedhurts (?), bemålat och bronserat trä, sidor med bemålade tryck, gustaviansk stil, sekelskiftet 1900, h 68 cm, delvis senare bemålning
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, satsbord, teak, 3 st, längd 60 cm
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, 1960-tal, blombord, teak och metall, diameter 42 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, matbord med 2 iläggsskivor, teak och svärtad bok, total längd 164 cm
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, snurrstolar, 6 st, valnöt på kromade ställ
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Byrå, mahogny med mässingsbeslag och brokig marmorskiva, dekor i parkettmarqueterie, rokokostil, 1900-talets mitt, 2 lådor, l 82 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Adolfsson, Karl-Axel för Gemla, gungstol, svartlackerat trä, "Isabella",
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Svensk Möbelindustri, 1960-tal, hallmöbel, palisander, 2 lådor i sarg, b 80 cm, stämplad
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK