Fredag 24/3 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/3 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/3 klockan 12.00 - 16.00

Okänd designer för Eisner Textil, matta, rölakan, dekor i brunt, "Ängsö", etikettsignerad, 200 x 145 cm_26861a_lg.jpeg
Okänd designer för Eisner Textil, matta, rölakan, dekor i brunt, "Ängsö", etikettsignerad, 200 x 145 cm
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Jönsson, Karin, matta, röllakan, dekor av blommor, rosa bård_26830a_8db291f02bc4714_lg.jpeg
Jönsson, Karin, matta, röllakan, dekor av blommor, rosa bård
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, matta, röllakan, dekor av blommor, gul bård, 175 x 120 cm_26828b_8db291f0fea268a_lg.jpeg
Okänd designer, matta, röllakan, dekor av blommor, gul bård, 175 x 120 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, semiantik persisk galleri, 320 x 90 cm_26921a_lg.jpeg
Matta, semiantik persisk galleri, 320 x 90 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Matta, semiantik Teke Turkmen, 390 x 265 cm_26951a_lg.jpeg
Matta, semiantik Teke Turkmen, 390 x 265 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Okänd konstnär, broderi, siden och guldtråd, antagligen Thailand, 1900-talets 2 hälft, dekor av Zoodiaken och elefant, 97 x 94 cm_26698a_8db23bfa5015f6c_lg.jpeg
Okänd konstnär, broderi, siden och guldtråd, antagligen Thailand, 1900-talets 2 hälft, dekor av Zoodiaken och elefant, 97 x 94 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Matta, antik Heriz, sekelskiftet 1900, _26965a_lg.jpeg
Matta, antik Heriz, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 300 SEK
Parti handdukar, linne mm_26834a_8db26fe483189ba_lg.jpeg
Parti handdukar, linne mm
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, old Pakistan galleri, 445 x 80 cm_26996a_lg.jpeg
Matta, old Pakistan galleri, 445 x 80 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Matta, old Pakistan galleri, bär signatur, 200 x 70 cm_26617a_8db1f24f7bda163_lg.jpeg
Matta, old Pakistan galleri, bär signatur, 200 x 70 cm
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, matta, rölakan, 200 x 140 cm_27082a_lg.jpeg
Okänd designer, matta, rölakan, 200 x 140 cm
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Matta, old Kirman (?), 120 x 60 cm_26616a_8db1f09d9be7d81_lg.jpeg
Matta, old Kirman (?), 120 x 60 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Sidenbroderi, delvis bemålat, sengustavianskt, kvinna i landskap, otydligt signerat och daterat 1806, synlig storlek 32 x 27 cm, proveniens: adliga ätten Tham, skador_27091a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Matta, old Ersari (?), 85 x 55 cm_26615a_8db1f09cb1df808_lg.jpeg
Matta, old Ersari (?), 85 x 55 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Frank, Josef för Firma Svenskt Tenn, lampskärmar, 1 par, lin, "Vegetable Tree", design 1943-45, h 12 cm_27133a_8db2a1967d297c1_lg.jpeg
Frank, Josef för Firma Svenskt Tenn, lampskärmar, 1 par, lin, "Vegetable Tree", design 1943-45, h 12 cm
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Hög hatt i låda, Tyskland, 1920-30-tal, medföljer sorgsjal_27242a_8db2b7ceedd704d_lg.jpeg
Hög hatt i låda, Tyskland, 1920-30-tal, medföljer sorgsjal
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, semiantik persisk, 200 x 140 cm _27244a_8db2b7cfbe8c9d2_lg.jpeg
Matta, semiantik persisk, 200 x 140 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Matta, old Kelim, 220 x 160 cm_27250a_8db2b848110fb2e_lg.jpeg
Matta, old Kelim, 220 x 160 cm
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Sörensen-Ringi, Kjell för Kasthall, vävnad, ylle, komposition, signerad, 135 x 90 cm_27257a_8db2b8ee462dd8b_lg.jpeg
Sörensen-Ringi, Kjell för Kasthall, vävnad, ylle, komposition, signerad, 135 x 90 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Katja of Sweden/MMT, klänning, virkad ull, 1960-tal_27270a_8db2b9f47cf0570_lg.jpeg
Katja of Sweden/MMT, klänning, virkad ull, 1960-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Bröllops(?) klänning, broderat siden och spets, sekelskiftet 1900_27273a_8db2bab2787ae1f_lg.jpeg
Bröllops(?) klänning, broderat siden och spets, sekelskiftet 1900
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Klänning, grönt, broderat siden och spets, sekelskiftet 1900_27274a_8db2bab13938619_lg.jpeg
Klänning, grönt, broderat siden och spets, sekelskiftet 1900
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bröllopsväst, broderat siden, sekelskiftet 1900_27275a_8db2baafcd7479d_lg.jpeg
Bröllopsväst, broderat siden, sekelskiftet 1900
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Matta, old Ersari (?), 95 x 85 cm_27302a_8db2c8095698369_lg.jpeg
Matta, old Ersari (?), 95 x 85 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK