Fredag 24/3 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/3 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/3 klockan 12.00 - 16.00

SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Skulptur skuret trä, stående vildsvinsgalt
SlutprisInga bud
Värdering450 - 500 SEK
Bilhjälm, Jofa, 19050-tal
Bilhjälm, Jofa, 19050-tal
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Brasskärm, bronserat stuck, rokokostil, 1900-talets mitt, tryckt dekor av parforcejaktsällskap, h 81 cm, smärre slitage
Slutpris1 400 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Vattentunna, koppar, C J Arfström, Uppsala, 1800-talets slut, lejonmaskaroner med ringhänklar, invändigt förtent, stämplad, h 71 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Byggsats, Stanlo No. 500, metall, trä och gummi, i originalkartong
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Moldenhawer, Henning för Bang & Olufsen, reciever, palisander, Beomaster 900, design1964 samt högtalare Beovox S30, 4 st
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti samlarbilder, filmisar, cirka 100 st, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ander, Gunnar för Ystad Metall, ljusstakar, mässing med violetta manschetter,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Takkrona, bemålat trä och metall
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Uppstoppad Wallaby (?), höjd 26 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
UTGÅR
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Dosa, sköldpadd med förgyllda mässingsbeslag och silverinkrusteringar, 1800-talets mott, lock med agat(imiterande?) infattning, l 14 cm
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Shaker, nysilver, Victoria, Danmark omkring 1950, invändig sil, h 23 cm, ägargravyr
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Sarpaneva, Timo för Rosenlew, gryta, emaljerat gjutjärn, löstagbart teakhandtag, gjuten signatur, dia 22 cm
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Violin, Hopf, med fodral, längd 59 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Klyktelefon, Rikstelefon, 1900-talets 1 hälft, höjd 32 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Symaskin, Yamata, FY760
Symaskin, Yamata, FY760
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd gravör, 17-1800-tal, tryckplåt till kopparstick, Tycho Brahes gravmonument i Prag, plåtstorlek 11 x 7,5 cm
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Jordglob, Rähts fysisk politisk, höjd 47 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Stop, tenn, cylindriskt, stämplat Nils Abraham Santesson Stockholm 1874, h 20 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Portemonnaie, sköldpadd med mässingsbeslag och inkrusterigar i förgylld mässing och pärlemor, 1800-talets 2 hälft, l 8,5 cm
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, bordständare, silver och krom, 1900-talets 1 hälft, otydliga silverstämplar, l 7 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Coasters, 6 st, metall, 1970-tal, Zingo, dia 8 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Smyckeskrin, lackarbete, Kina, 1900-talets 2 hälft, l 26 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Obelisk, skuren marmor, 1900-talets 2 hälft, h 51 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Dörrhandtag, mässing och smide, 1800-tal, l 12 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets början, mansporträtt, synlig pappersstorlek cirka 6 x 4 cm
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Panna, brons, 1800-tal, tre kannelerade ben, gjuten signatur ROY, h 11 cm, trähandtag saknas
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK