1 Jonson, Sven, olja, "Valörer vid ett stenbrott" - motiv från Söndrum, signerad och daterad 1949, 45 x 54 cm, a tergo utställningsetiketter, bland annat från från Nordiska Konstförbundet,

28121a_8db4fd1a7abdd1d_med.jpeg
  • 28121a_8db4fd1a7abdd1d_sm.jpeg
  • 28121b_8db4fd1a64782b6_sm.jpeg
  • 28121c_8db4fd1a6e7f0c4_sm.jpeg

proveniens: konstnärens son Bo Jonson, därefter i arv

    Värdering22 000 - 24 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)50 SEK