Flyttad till söndagen den 4/6 klockan 16.

Visning: Auktionsdagen 12-16

Solglasögon, 1 par, i etui, Thierry Mugler, TM 10207 C5, oanvända i originalförpackning_28802a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Skrin, intarsiainlagt trä, möjligen Ryssland, sekelskiftet 1900, inläggningar i tenn, ben (?) mm, 38 cm, inkomplett, skador_28807a_8db5c6c85f67285_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Stövelknekt, svartlackerat gjutjärn, modern tillverkning, i form av ekoxe, l 26 cm _28811a_8db5c6c9c657fd2_lg.jpeg
Stövelknekt, svartlackerat gjutjärn, modern tillverkning, i form av ekoxe, l 26 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Solglasögon, 1 par, i etui, Thierry Mugler, TM 10190 C2, oanvända i originalförpackning_28817a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Solglasögon, 1 par, i etui, Thierry Mugler, TM 10207 C1, oanvända i originalförpackning_28818a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Solglasögon, 1 par, i etui, Thierry Mugler, TM 10201 C5, oanvända i originalförpackning_28819a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Ljusstake, delvis bemålad mässing, läsande råtta, höjd 14 cm_28194a_8db52167241a82c_lg.jpeg
Ljusstake, delvis bemålad mässing, läsande råtta, höjd 14 cm
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Rullator, metall med plastdetaljer, Trust, modern tillverkning, bruksslitage_28282a_8db5544ac076f75_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
BP flagga, 230 x  140 cm_28306a_8db5a9dde33e261_lg.jpeg
BP flagga, 230 x 140 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Fiatflagga, 230 x 140 cm_28307a_8db5a9df2afd917_lg.jpeg
Fiatflagga, 230 x 140 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Reseikon, mässing med emaljdekor, Gudsmoder av den Heliga Passionen, , Ryssland, 1800-talets slut, 95 x 78 mm, litteratur: Jäckel nr 33 jämför bild sid 87_28830a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Skulptur, skurn soapstone, Kina, Qing/republik, 1900-talets 1 hälft, dekor av apor mm, h 18, b 25 cm_28831a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd konstnär, emalj  på plåt, nattbild, 26 x 25 cm_28555a_8db5ab6f807ca05_lg.jpeg
Okänd konstnär, emalj på plåt, nattbild, 26 x 25 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
LP-skiva, Philemon Arthur and the Dung_28206a_8db52dbbac1d9d0_lg.jpeg
LP-skiva, Philemon Arthur and the Dung
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Vägg/skeppsfotogenlampor, 1 par, mässing med glaskupor, G V Harnisch Köpenhamn, 1900-talets 2 hälft_28835a_lg.jpeg
Slutpris1 200 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Vägg/skeppsfotogenlampor, 1 par, mässing med glaskupor, G V Harnisch Köpenhamn, 1900-talets 2 hälft_28836a_lg.jpeg
Slutpris1 100 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Vägg/skeppsfotogenlampor, 1 par, mässing med glaskupor, G V Harnisch Köpenhamn, 1900-talets 2 hälft_28837a_lg.jpeg
Slutpris1 200 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Vägg/skeppsfotogenlampor, 1 par, mässing med glaskupor, G V Harnisch Köpenhamn, 1900-talets 2 hälft_28838a_lg.jpeg
Slutpris1 200 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Parti nautica, 18-1900-tal, bland annat glasflöten och hygrometer_28688a_8db72745c44f403_lg.jpeg
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Parti träfigurer, bland annat Lorens Larsson och Carl Olof Trygg_28701a_8db5c3af6df2afe_lg.jpeg
Parti träfigurer, bland annat Lorens Larsson och Carl Olof Trygg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti metall; mässing, gjutjärn mm, 18-1900-tal, bland annat Arne Jacobsen_28702a_8db5c3b161b88ed_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stort parti urnycklar mm, brons, stål och silver, 17-1900-tal, delvis med skador_28849a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Okänd designer, väggspegel, mässing, organisk form, höjd 60 cm_28098a_8db513791d50c70_lg.jpeg
Okänd designer, väggspegel, mässing, organisk form, höjd 60 cm
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti nysilver, 18-1900-tal; bordssurtout empire (flaskor saknas), värmekarott med lock, kaffeservis WMF mm, bruksslitage_28851a_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti koppar och mässing, 17-1800-tal, mortel med pistill, fisksil daterad 1778 mm_28860a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Disney, Walt efter honom, vägglampa, lackerad aluminium, Musse Pigg, märkt Denmark och daterad 1952, höjd 32 cm_28311a_8db5a95bdf58522_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Evighetskalender, teak med intarsia, Carnegie, 1950-60-tal, h 30 cm_28310a_8db5a9e21b3ef4c_lg.jpeg
Evighetskalender, teak med intarsia, Carnegie, 1950-60-tal, h 30 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Reklamskulptur, konstmassa, stående kock, h 71 cm, lagning_28309a_8db5a95cda5042c_lg.jpeg
Reklamskulptur, konstmassa, stående kock, h 71 cm, lagning
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Ljusstake, mässing, barock, 1600-tal, balusterformad stam på kvadratisk fot, senare monterad fotplatta i svärtat trä, otydligt graverad, total h 18 cm, renoverad och kompletterad_28861a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Ljusstake, mässing, barock, 16-1700-tal, balusterformad stam på akantusornerad klockformad fot, h 20 cm, renoverad och kompletterad, monterad för el_28862a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 300 SEK
Släde, vitlackerat trä med metallbeslag, enligt uppgift för kulspruta /58, l 101 cm_28863a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Bordsur med slag/alarm, mässing med emaljerad urtavla och front, 1800-talets mitt eller 2 hälft, dekor av klassicerande firgurer mm, h 21 cm_28865a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, väggspegel, teak, h 106 cm, säljes till förmån för Kattfotens katthem_28303a_8db5611220265bb_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, väggspegel, teak, h 106 cm, säljes till förmån för Kattfotens katthem
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Skor, 1 par, storlek 37,5, Converse All Star Chuck Taylor, , säljes till förmån för Kattfotens katthem_28301a_8db55f7388d13ac_lg.jpeg
Skor, 1 par, storlek 37,5, Converse All Star Chuck Taylor, , säljes till förmån för Kattfotens katthem
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Underlägg, 3 st, skuren porfyr, 1900-tal, 9 x 9 cm_28704a_8db5c3b7fb155c6_lg.jpeg
Underlägg, 3 st, skuren porfyr, 1900-tal, 9 x 9 cm
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti träföremål, bland annat Japan_28705a_8db5c3b9c991389_lg.jpeg
Parti träföremål, bland annat Japan
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Solglasögon, 1 par, i etui, Chloé_28781a_8db5c631306177f_lg.jpeg
Solglasögon, 1 par, i etui, Chloé
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ytterfoder, flintgods, antagligen Tyskland, jugend, 1900-talets början, dia 23 cm_28879a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Golvur, bemålat trä, 17-1800-tal, renoverat och kompletterat, höjd 232 cm_28880a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Vattenkokare samt kaffekanna, rostfritt stål med nylondetaljer, Nilsjohan_28881a_lg.jpeg
Vattenkokare samt kaffekanna, rostfritt stål med nylondetaljer, Nilsjohan
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Trädgårdsskulpturer/spaljeer, järn, modern tillverkning, höjd 150 cm_28839a_8db5d049d146419_lg.jpeg
770
Trädgårdsskulpturer/spaljeer, järn, modern tillverkning, höjd 150 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Parti krus, 18-1900-tal, bland annat så kallad Tobyjug, medföljer bok_28725a_8db5c422e2b2036_lg.jpeg
771
Parti krus, 18-1900-tal, bland annat så kallad Tobyjug, medföljer bok
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Räddningsstege, Hald & Tesch brand AB, aluminium, bredd 36 cm_28840a_8db5d20682723f0_lg.jpeg
Räddningsstege, Hald & Tesch brand AB, aluminium, bredd 36 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Parti äldre diverse, 18-1900-tal, spel mm_28724a_8db5c420228e307_lg.jpeg
775
Parti äldre diverse, 18-1900-tal, spel mm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Fågelbad, svartlackerat gjutjärn, 1900-talets 1 hälft, i form av snäckskal, längd 25 cm_28710a_8db5c3c9d082677_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Lampetter, 1 par, metall, höjd 19 cm_28871a_8db5d2c7eb620ee_lg.jpeg
Lampetter, 1 par, metall, höjd 19 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Winge, Mårten Eskil, efter honom, väggsköld, svärtat gjutjärn, "Tors kamp mot jättarna", h 68 cm_28885a_8db5dd069a12268_lg.jpeg
789
Winge, Mårten Eskil, efter honom, väggsköld, svärtat gjutjärn, "Tors kamp mot jättarna", h 68 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Systemkameror, objektiv mm, Canon och Nikon_28887a_8db5dd0dd7df740_lg.jpeg
Systemkameror, objektiv mm, Canon och Nikon
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK