Fredag 24/7 12.00 - 19.00, lördag 25/7 10.00 - 17.00, söndag 26/7 12.00 - 16.00

Oinfattade stenar, 4 st, 2 åttkantslipade diamanter om vardera cirka 0,03 carat, _1090a_8d82d9ac42aa3cb_lg.jpeg
Oinfattade stenar, 4 st, 2 åttkantslipade diamanter om vardera cirka 0,03 carat,
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Hänge, förgylld mässing med böhmiska granater, _1091a_8d82d9ace463b21_lg.jpeg
Hänge, förgylld mässing med böhmiska granater,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti äldre smycken, bijouterier, armbandsur mm,_1092a_8d82d9ada18c1cc_lg.jpeg
Parti äldre smycken, bijouterier, armbandsur mm,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Cigarettetui, silver och guld (?), Finland, 1900-talets 1 hälft, _1126a_8d82e26f2c0347d_lg.jpeg
Cigarettetui, silver och guld (?), Finland, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Parti silver, Finland, 1900-tal_1127a_8d82e1ee5b355e7_lg.jpeg
Parti silver, Finland, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Parti smycken mm, silver, _1128a_8d82e21dd62c3d3_lg.jpeg
Parti smycken mm, silver,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Väggspegel, 900/1000 silver, Orhan Kenan, Turkiet, 1900-talets 2 hälft, _1146a_8d82e2d7f30bba9_lg.jpeg
Väggspegel, 900/1000 silver, Orhan Kenan, Turkiet, 1900-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Reservoirpenna, bakelit och förgylld metall, Conklin, 1920-30-tal, _1158a_8d82e337164f0ea_lg.jpeg
Reservoirpenna, bakelit och förgylld metall, Conklin, 1920-30-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bordsurtout, silver, empire, stämplad Barkander & Söhrling Linköping 1827, _1182a_8d82e5a0184ac27_lg.jpeg
Bordsurtout, silver, empire, stämplad Barkander & Söhrling Linköping 1827,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Fyra delar silver; gräddkanna, skålfat samt 1 par manschettknappar, _1203a_8d82e5994e876a2_lg.jpeg
Fyra delar silver; gräddkanna, skålfat samt 1 par manschettknappar,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Ljusstakar, 1 par, silver, Norge 1900-talets mitt, _1205a_8d82e655ac2dc94_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, silver, Norge 1900-talets mitt,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Brosch, silver och agat, 1950-tal, _1327a_8d82f114e8e0368_lg.jpeg
Brosch, silver och agat, 1950-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Broscher, 2 st, färgylld metall, Astrid Wessel respektive Industria Argentina, _1328a_8d82f11e5e5c243_lg.jpeg
Broscher, 2 st, färgylld metall, Astrid Wessel respektive Industria Argentina,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Theskedar 12 st, silver, Tele, stpl Brødrene Mylius Kragerø, _1329a_8d82f10c6209dc0_lg.jpeg
Theskedar 12 st, silver, Tele, stpl Brødrene Mylius Kragerø,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Uppläggningssked, slipshållare samt 2 saltkar med glasinsatser, silver, _1330a_8d82f10ed621a1d_lg.jpeg
Uppläggningssked, slipshållare samt 2 saltkar med glasinsatser, silver,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Fickur, sk skelettur, vitmetall, Hebdomas, 8 dagars verk, _1343a_8d82f18afb5d99f_lg.jpeg
Fickur, sk skelettur, vitmetall, Hebdomas, 8 dagars verk,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Fickur, vitmetall, sk stinsur, Doxa, _1344a_8d82f184397a05a_lg.jpeg
Fickur, vitmetall, sk stinsur, Doxa,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Fickur, 3 st, silver, 1 Vacheron à Génève (renoveringsobjekt), _1345a_8d82f1890b64ee4_lg.jpeg
Fickur, 3 st, silver, 1 Vacheron à Génève (renoveringsobjekt),
Slutpris600 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti silver; 6 theskedar, Rosen, stämplar Georg Wessfeldt Malmö samt 1 par manschettknappar, _1348a_8d82f1dbbf0cbb7_lg.jpeg
Parti silver; 6 theskedar, Rosen, stämplar Georg Wessfeldt Malmö samt 1 par manschettknappar,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti silver; skedar saltkar mm_1453a_8d82f409560358c_lg.jpeg
Parti silver; skedar saltkar mm
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti armbandsur, Roxton, Certina, Svalan mm,_1469a_8d82faf150aed27_lg.jpeg
Parti armbandsur, Roxton, Certina, Svalan mm,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ljusstakar 1 par (2 snarlika?), silver, Ryssland/Polen, 1800-talets slut, driven dekor av vinrankor mm, _1475a_8d82fb613e6e9f6_lg.jpeg
Ljusstakar 1 par (2 snarlika?), silver, Ryssland/Polen, 1800-talets slut, driven dekor av vinrankor mm,
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Parti silverbestick; theskedar mm, _1511a_8d82fcca55d992a_lg.jpeg
Parti silverbestick; theskedar mm,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Herrarmbandsur, stål, Seiko Quartz RC-2-LWF_1514a_8d82fcceaa2b88c_lg.jpeg
Herrarmbandsur, stål, Seiko Quartz RC-2-LWF
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK