Fredag 24/7 12.00 - 19.00, lördag 25/7 10.00 - 17.00, söndag 26/7 12.00 - 16.00

Kamera i etui, _1000a_lg.jpeg
Kamera i etui,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Ask respektive läskpress, präglat läder, _1002a_lg.jpeg
Ask respektive läskpress, präglat läder,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Modellfartyg, 1900-talets mitt_1003a_8d82cce7eff9ad7_lg.jpeg
Modellfartyg, 1900-talets mitt
SlutprisInga bud
Värdering300 - 500 SEK
Sparbössa, elefant, röd plast,_1006a_8d82ccea7ee0019_lg.jpeg
Sparbössa, elefant, röd plast,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 400 SEK
The/vattenkanna på réchaud, koppar och mässing, nyrokoko,_1009a_8d82cbfee16c603_lg.jpeg
The/vattenkanna på réchaud, koppar och mässing, nyrokoko,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1940-50-tal, byst, bemålad konstmassa, kvinna, _1023a_8d82cd0dcc528a3_lg.jpeg
Okänd designer, 1940-50-tal, byst, bemålad konstmassa, kvinna,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 400 SEK
Ljusstakar, 1 par, Old Sheffield Plate, 1800-talets mitt, _1041a_8d82cd7abe425ac_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, Old Sheffield Plate, 1800-talets mitt,
Slutpris600 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Tea-caddy/flaska med skruvlock, tenn, antagligen Tyskland, Louis XIV_1042a_8d82cd7044cc94e_lg.jpeg
Tea-caddy/flaska med skruvlock, tenn, antagligen Tyskland, Louis XIV
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
Mortel med pistill, mässing, 1700-tal, _1052a_8d82d58c9bddd4b_lg.jpeg
Mortel med pistill, mässing, 1700-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Tantalus, mahogny och fruktträ, empire, _1053a_8d82d58e2cb0c69_lg.jpeg
Tantalus, mahogny och fruktträ, empire,
Slutpris2 200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Tallrikar, 5 st, tenn, 1700-tal, _1054a_8d82d59acdbce3b_lg.jpeg
Tallrikar, 5 st, tenn, 1700-tal,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Smuggel/magplunta, koppar, Sverige, _1055a_8d82d58f5a6d8b4_lg.jpeg
Smuggel/magplunta, koppar, Sverige,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fiskbestick, 11 + 12 st, nysilver, 1900-talets 1 hälft, _1056a_8d82d59bd9d9cd2_lg.jpeg
Fiskbestick, 11 + 12 st, nysilver, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kanna, tenn, slät, konisk med dekor av horisontella band, _1062a_8d82d680a59360f_lg.jpeg
Kanna, tenn, slät, konisk med dekor av horisontella band,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Sybaron, mahogny, lind (?) och elfenben, empire, _1067a_8d82d6883ef8d24_lg.jpeg
Sybaron, mahogny, lind (?) och elfenben, empire,
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Miniatyrdalahäst, skuret och bemålat trä, _1068a_8d82d735c350ed5_lg.jpeg
Miniatyrdalahäst, skuret och bemålat trä,
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Nålhus, skuret elfenben, Frankrike, antagligen Napoleon III, _1069a_8d82d73844ae609_lg.jpeg
Nålhus, skuret elfenben, Frankrike, antagligen Napoleon III,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Stege, trä, _1071a_8d82d7fa69e2197_lg.jpeg
Stege, trä,
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stop, tenn, cylindriskt, lockmedaljong föreställande Karl XV, _1077a_8d82d806978d4b7_lg.jpeg
Stop, tenn, cylindriskt, lockmedaljong föreställande Karl XV,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Spatserkäpp, palisander med silverkrycka, sekelskiftet 1900, _1085a_8d82d9a88fbee45_lg.jpeg
Spatserkäpp, palisander med silverkrycka, sekelskiftet 1900,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Skrin, skuret trä, vikingastil, sekelskiftet 1900, _1094a_8d82d9aef3dda7a_lg.jpeg
Skrin, skuret trä, vikingastil, sekelskiftet 1900,
Slutpris1 300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Väggur, förgyllt trä och stuck, 1900-talets 1 hälft, _1095a_8d82d9af94007b5_lg.jpeg
Väggur, förgyllt trä och stuck, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd tysk designer, skål, glaserat lergods med plastlindat rottinghandtag, _1100a_8d82d9b43cc84fb_lg.jpeg
Okänd tysk designer, skål, glaserat lergods med plastlindat rottinghandtag,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti äldre diverse; lockask/askkopp med Wiradekor, teaterkikare, visitkort mm_1101a_8d82d9b4f9bbe7f_lg.jpeg
Parti äldre diverse; lockask/askkopp med Wiradekor, teaterkikare, visitkort mm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bordsur, förgylld metall på svärtad träplatta, jugend, _1104a_8d82d9b6f5156c7_lg.jpeg
Bordsur, förgylld metall på svärtad träplatta, jugend,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Koppel, Henning för Georg Jensen, lockskål, ek, _1105a_8d82d9b7a2664f9_lg.jpeg
Koppel, Henning för Georg Jensen, lockskål, ek,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Mekanisk sparbössa, patinerat och bemålat gjutjärn, Ol'e Puffer Bull Dog Bank, _1115a_8d82da376b47380_lg.jpeg
Mekanisk sparbössa, patinerat och bemålat gjutjärn, Ol'e Puffer Bull Dog Bank,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bouillottelampa, förgylld och lackerad metall, empirestil, _1116a_8d82da365cc6dda_lg.jpeg
Bouillottelampa, förgylld och lackerad metall, empirestil,
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Okänd designer för C M Cohr, Fredericia och Köpenhamn, kanna för isvatten, _1120a_8d82da330f1c166_lg.jpeg
Okänd designer för C M Cohr, Fredericia och Köpenhamn, kanna för isvatten,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Rakspegel med ljushållare, valnöt och förgylld metall, oscariansk, 1800-talets 2 hälft, _1130a_8d82e1d84a6a9e4_lg.jpeg
Rakspegel med ljushållare, valnöt och förgylld metall, oscariansk, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Skrin, skuret och rödmålat trä, allmogearbete, 1700-tal, heltäckande dekor av karvsnitt, _1136a_8d82e2718d81c56_lg.jpeg
Skrin, skuret och rödmålat trä, allmogearbete, 1700-tal, heltäckande dekor av karvsnitt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Lockstop, fajans med tennmontage, möjligen Thüringen, 1700-tal, kinesicerande dekor i famille-verte-imiterande färger, _1139a_8d82e2a663ab877_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Kärl med handtag och pip, Afrika, 1900-tal, dekor av stiliserad buffel, _1143a_8d82e2d462be347_lg.jpeg
Kärl med handtag och pip, Afrika, 1900-tal, dekor av stiliserad buffel,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Koppel, Henning för Georg Jensen, lockask, ek med lock i polerat stål, _1144a_8d82e2d690776ba_lg.jpeg
Koppel, Henning för Georg Jensen, lockask, ek med lock i polerat stål,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Cigaretthållare, skuret och bemålat trä och textil, 1900-talets mitt, _1148a_8d82e31b3e7f6d1_lg.jpeg
Cigaretthållare, skuret och bemålat trä och textil, 1900-talets mitt,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1900-talets mitt, leksaksget, _1149a_8d82e31dff25f57_lg.jpeg
Okänd designer, 1900-talets mitt, leksaksget,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Tamburmajorstav, svärtat trä, tenn och brons, _1152a_8d82e3244703d95_lg.jpeg
Tamburmajorstav, svärtat trä, tenn och brons,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Kåsa, svarvat trä, sk Quaich, Skottland, 17-1800-tal, _1154a_8d82e3278c64943_lg.jpeg
Kåsa, svarvat trä, sk Quaich, Skottland, 17-1800-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Jordglob med belysning/night-light, plast, Mickey's World Tour, _1157a_8d82e33593f18b6_lg.jpeg
Jordglob med belysning/night-light, plast, Mickey's World Tour,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Reservoirpenna, bakelit och förgylld metall, Conklin, 1920-30-tal, _1158a_8d82e337164f0ea_lg.jpeg
Reservoirpenna, bakelit och förgylld metall, Conklin, 1920-30-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ekman, Birger för Glössner & Co, dubbeldörr, teak med glassektion, etsad dekor av fåglar, växtlighet mm, _1168a_8d82e44b854ef4f_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Parti delvis äldre diverse; saltkar, bordssurtout mm, _1183a_8d82e60780b1bc7_lg.jpeg
Parti delvis äldre diverse; saltkar, bordssurtout mm,
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Värjkäpp, trä, ben, smide och mässing, orientaliskt arbete, 1900-tal, _1185a_8d82e6165248b42_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Käppar, 2 st, svartlackerat trä med ben- respektive bakelitkrycka, _1186a_8d82e617ed9310d_lg.jpeg
Käppar, 2 st, svartlackerat trä med ben- respektive bakelitkrycka,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ljusstakar, 1 par, Old Sheffield Plate, 1800-talets mitt, _1187a_8d82e6197c1a585_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bordsfotogenlampa, majolika med mässingsmontage och emaljerad glaskupa, _1191a_8d82e5d1a34dd60_lg.jpeg
Bordsfotogenlampa, majolika med mässingsmontage och emaljerad glaskupa,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Thekanna på réchaud, mässing med svärtat trähandtag, _1192a_8d82e5c43ef8f97_lg.jpeg
Thekanna på réchaud, mässing med svärtat trähandtag,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Thekanna på réchaud, Old Sheffield Plate med benskaft, _1206a_8d82e65759e0864_lg.jpeg
Thekanna på réchaud, Old Sheffield Plate med benskaft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK