Fredag 24/7 12.00 - 19.00, lördag 25/7 10.00 - 17.00, söndag 26/7 12.00 - 16.00

Relief, skuret ben, Danmark, historismus, 1800-tal, _771a_8d8240afd53390d_lg.jpeg
Relief, skuret ben, Danmark, historismus, 1800-tal,
Slutpris8 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Dryckeskanna, skuret och bonat trä, _775a_8d8240ddea01833_lg.jpeg
Dryckeskanna, skuret och bonat trä,
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Ådersnäppare, mässing och smide, _776a_8d8240e349ceb3c_lg.jpeg
Ådersnäppare, mässing och smide,
Slutpris1 300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, nyrenässans, _779a_8d824b62062bb47_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, mässing, nyrenässans,
Slutpris1 200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Gängskär, masurbjörk, ben och stål, _781a_8d8241589774514_lg.jpeg
Gängskär, masurbjörk, ben och stål,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Krus, fajans med tennlock, Kellinghusen eller Hannoversch Münden, _782a_8d824167cb71f46_lg.jpeg
Krus, fajans med tennlock, Kellinghusen eller Hannoversch Münden,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Kontorsljusstake till två ljus, mässing, _783a_8d82416e064e19e_lg.jpeg
Kontorsljusstake till två ljus, mässing,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Jardinière, förgylld metall och glas, _784a_8d824b77b89b1ad_lg.jpeg
Jardinière, förgylld metall och glas,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Kalenderdosa, mässing 'Runstafwen Förswenskad' _785a_8d824b7f24915d1_lg.jpeg
Kalenderdosa, mässing 'Runstafwen Förswenskad'
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Elddon, stål, 1700-talets 2 hälft, _786a_8d824b948f41bc5_lg.jpeg
Elddon, stål, 1700-talets 2 hälft,
Slutpris3 800 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Miniatyrkanon på lavett, mässing, _787a_8d824bb185cfee7_lg.jpeg
Miniatyrkanon på lavett, mässing,
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Supkalkar, 3 st samt tumlare, 2 st, mässing, _789a_8d824dd33e61432_lg.jpeg
Supkalkar, 3 st samt tumlare, 2 st, mässing,
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Viktsats, mässing, 1 skålpund, _790a_8d824dd2180f38e_lg.jpeg
Viktsats, mässing, 1 skålpund,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Nattljusstakar, 1 par, mässing_791a_8d824dd0a7c6f86_lg.jpeg
Nattljusstakar, 1 par, mässing
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Väggplåtar till 3 ljus, 1 par, nyrokoko,_812a_8d825a2ccdb7c5b_lg.jpeg
Väggplåtar till 3 ljus, 1 par, nyrokoko,
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Krucifix, förgylld brons, nygotik, _828a_8d82672e253225c_lg.jpeg
Krucifix, förgylld brons, nygotik,
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Selbåge, skuret och bemålat trä, _835a_8d826825375abb7_lg.jpeg
Selbåge, skuret och bemålat trä,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Lokor, 1 par, skuret och bemålat trä, _840a_8d826822fca5388_lg.jpeg
Lokor, 1 par, skuret och bemålat trä,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Giovannoni, Stefano för Alessi, bricka samt fruktkorg, metall, _845a_8d826821f70bd63_lg.jpeg
Giovannoni, Stefano för Alessi, bricka samt fruktkorg, metall,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Fotoram, etsad och patinerad mässing,_846a_8d828c9aedc22aa_lg.jpeg
Fotoram, etsad och patinerad mässing,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Okänd designer för Bernard Bloch, Hohenstein, skulpturer/vaser, 1 par, _848a_lg.jpeg
Okänd designer för Bernard Bloch, Hohenstein, skulpturer/vaser, 1 par,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Giovannoni, Stefano och Venturini, Guido (King Kong) för Alessi, bricka samt fruktskål, _850a_8d8268208b01c59_lg.jpeg
Giovannoni, Stefano och Venturini, Guido (King Kong) för Alessi, bricka samt fruktskål,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1900-talets mitt, ljusstakar, 1 par, nysilver, _855a_8d82682b764c8cc_lg.jpeg
Okänd designer, 1900-talets mitt, ljusstakar, 1 par, nysilver,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Måttsats, 7 delar, koppar, 1800-talets mitt, _866a_8d826897e03907e_lg.jpeg
Måttsats, 7 delar, koppar, 1800-talets mitt,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Tidskriftshållare, svarvat och förgyllt trä, _872a_8d826899451cca0_lg.jpeg
Tidskriftshållare, svarvat och förgyllt trä,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Tidskriftshållare för vägg, _873a_lg.jpeg
Tidskriftshållare för vägg,
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Loka, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft, _879a_8d828c8ff62c145_lg.jpeg
Loka, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Loka, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft, _880a_8d828c8df7e3e1e_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Medicinskt instrument i låda, Monochord, _885a_lg.jpeg
Medicinskt instrument i låda, Monochord,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Minatyrsadel för gunghäst, läder, _887a_8d828c91a1d63aa_lg.jpeg
Minatyrsadel för gunghäst, läder,
Slutpris800 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, 1600-tal (?), gouacher, 5 st samramade, ättens von Harrach vapen samt fyra porträtt _899a_8d828d486c57ee4_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Herrbetjänt, bonad bok, Fratelli Reguetti, _909a_8d82da41dd349d5_lg.jpeg
Herrbetjänt, bonad bok, Fratelli Reguetti,
Slutpris800 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ljusstakar, 1 par, tenn, Johan Fredrik Werrenrath, Lund, 1800-talets mitt, _908a_8d82b158db74451_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, tenn, Johan Fredrik Werrenrath, Lund, 1800-talets mitt,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Weekendbag, Louis Vuitton, _912a_lg.jpeg
Weekendbag, Louis Vuitton,
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Bouilottelampa, bemålad och bronserad plåt, _913a_lg.jpeg
Bouilottelampa, bemålad och bronserad plåt,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Inramad matchtröja, _918a_lg.jpeg
Inramad matchtröja,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Sängvärmare, mässing, koppar och smide med svarvat skaft i ek, _930a_lg.jpeg
Sängvärmare, mässing, koppar och smide med svarvat skaft i ek,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kanna, stengods med nysilverlock, sk Jasperware, Wedgwood,_941a_8d82af44f064c49_lg.jpeg
Kanna, stengods med nysilverlock, sk Jasperware, Wedgwood,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Drewsen, Kjell & Lis, egen verkstad, ljusstakar, 1 par, _942a_lg.jpeg
Drewsen, Kjell & Lis, egen verkstad, ljusstakar, 1 par,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Aladåbform, koppar, _954a_lg.jpeg
Aladåbform, koppar,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Breyen, Beth för Teneragruppen, Aluminia, saltkar för vägg, _956a_8d82b0605386e83_lg.jpeg
Breyen, Beth för Teneragruppen, Aluminia, saltkar för vägg,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Domus, trancherbestick, 1 par, _958a_lg.jpeg
Okänd designer för Domus, trancherbestick, 1 par,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kaminur, förgylld och patinerad brons, ny-Louis XV, Frankrike, 1800-talets 2 hälft, _962a_8d82b0c81d12dd5_lg.jpeg
Kaminur, förgylld och patinerad brons, ny-Louis XV, Frankrike, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Skulptur, kalksten eller travertin, _963a_lg.jpeg
Skulptur, kalksten eller travertin,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Sottsass, Ettore för Olivetti, skrivmaskin, röd plast 'Valentine', _971a_8d82cd14f0eda08_lg.jpeg
Sottsass, Ettore för Olivetti, skrivmaskin, röd plast 'Valentine',
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kak/konfektskål, glas med nysilvermontage, sekelskiftet 1900, _979a_8d82cb4cf7c5e5c_lg.jpeg
Kak/konfektskål, glas med nysilvermontage, sekelskiftet 1900,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Just Andersen, Ib, egen verkstad, kaffeservis, 3 del, _990a_lg.jpeg
Just Andersen, Ib, egen verkstad, kaffeservis, 3 del,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sytillbehör i etui, silver och stål;_991a_8d82cb489bd1d84_lg.jpeg
Sytillbehör i etui, silver och stål;
Slutpris700 SEK
Värdering200 - 300 SEK