Auktion söndag 24/9 klockan 16
Fredag 22/9 klockan 12 - 19
Lördag 23/9 klockan 12 - 17
Söndag 24/9 klockan 12 - 16
Slutpris11 000 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering7 500 - 8 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering12 000 - 13 000 SEK
Giertta, Claës för MEMA, fiskbestick, 24 delar, silver, "Paris", design 1958, 12 vardera, total vikt inklusive knivar med stålblad 1000 gram
Slutpris5 500 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Armband, 18 karat rödguld en-deux-couleurs. Italien, 1900-talets mitt, l 20 cm, vikt 76,4
Slutpris30 000 SEK
Värdering16 000 - 17 000 SEK
Damarmbandsur med länk, 18 karat rödguld, Certina, länk stämplad Ceson Göteborg, vikt 22,1 gram
Slutpris6 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Ring, vitguld med 6 facettslipade rubiner samt 14 diamanter, dessa totalt 0,12 carat enligt gravyr, svensk importstämpel, vikt 4,4 gram, innerdiameter 18 mm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Stålhane, Carl Harry för Rörstrand, vas, brunglaserat stengods, signerad, h 13 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering26 000 - 28 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Franck, Kaj för Nuutajärvi-Notjö, vas, glas, "Prisma", design 1958, dekor i svagt oxblodsfärgat underfång, signerad och etikettmärkt, h 13 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering6 500 - 7 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Olson, Axel, surrealistisk kustbild, signerad och daterad 1946, 98 x 73 cm
Slutpris40 000 SEK
Värdering32 000 - 34 000 SEK
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 220 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering32 000 - 34 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering32 000 - 34 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering11 000 - 12 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering32 000 - 34 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Lokalmynt, 18 karat rödguld, Dalby, 1000 kronor 1981, vikt 10 gram
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Kaminur med slag, brännförgylld och grönpatinerad brons, senempire, 1800-talets 1 hälft, dekor av man på klippformation, h 43 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Olofsson, Pierre, färglito, "Flick Flack" - efter oljemålning från 1952, 1950-60-tal, signerad och numrerad 13/75, synlig pappersstorlek 43 x 62 cm
Slutpris5 500 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK