126 Ämbetsmannavärja i balja, 18-1900-tal, svärtad läderbalja med dubbla, förgyllda beslag, förgyllt fäste med Stora Riksvapnet, kavelplattor i elfen(?)ben,
stukatklinga med etsad dekor, total l 93 cm, proveniens: Ambassadör Jens Malling
Värdering | 2 200 - 2 400 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |