Novemberauktion söndagen den 26/11 klockan 16.00.
Fredag 24/11 klockan 12.00 - 19.00
Lördag 25/11 klockan 12.00 - 17.00
Söndag 26/11 klockan 12.00 - 16.00
- MöblerRensa filter
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1960-tal, soffbord, längd 135 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Starck, Philippe för Aleph/Driade, Italien, stol, lackerad metall och böjträ med svart läderklädsel, "Costes", design för Café Costes, Paris, design 1984
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, soffa, så kallad Howardmodell, randig klädsel, l 210 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
![Panchard, Xavier för Tolix, barpallar, ett par, svartlackerad metall, "H65", höjd 65 cm
_33957a_8dbe9ba470b559c_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/33957-itemimages/33957a_8dbe9ba470b559c_med.jpeg)
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Fåtöljer, 1 par, skuren mahogny med handbroderad klädsel, oscarianska, 1800-talets slut
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Soffgrupp, 2 + 1 delar, skuren valnöt med djuphäftad sammetsklädsel, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, soffa samt 2 fåtöljer, soffa l 170 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Vitrinskåp, mahogny med mässingsbeslag och brokig marmorskiva, Louis XVI-stil, 1900-talets 1 hälft, h 140 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Fåtöljer, 1 par, skuren mahogny, så kallade Emmafåtöljer, nyrokokostil, 1900-talets 1 hälft
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Damarbetsbord, valnötsrot med bronsbeslag, Louis XV-stil, antagligen Frankrike, 1800-talets mitt eller 2 hälft, uppfällbar skiva varunder lös inredning, b 55 cm, smärre fanerdefekter
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Postskåp, grålackerad metall, höjd 192 cm, mindre skador
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Aamodt, Jahn för Conform, tillskriven, snurrfåtölj med fotpall, böjträ med läderdetaljer, klädsel i grafitfärgat fårskinn, möjligen modell Easy
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Skrivpulpet, grönmålat och förgyllt trä, 1900-talets 1 hälft, bredd 89 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
781
Okänd dansk designer, 1960-tal, byrå, teak, 3 lådor, bredd 59 cm
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd dansk designer, 1960-tal, byrå, teak, 3 lådor, bredd 60 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
798
Byrå, ek med intarsia och bronsbeslag, gustavianskt provinsarbete, 1700-talets slut, kannelerade ben, b 105 cm, skiva från sekelskiftet 1900, lås saknas
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
799
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
800
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
801
Damskrivbord, delvis svärtad valnöt, oscarianskt, sekelskiftet 1900, 3 lådor i sarg, bakstycke med uppsatser, b 106 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
802
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
812
Okänd designer, taburett, senare klädsel, denna av Heli Heino, längd 102 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
813
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
814
Kjersgaard, Aksel för Odder, väggspegel, teak, modell 145 K, höjd 105 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
815
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK