Novemberauktion söndagen den 26/11 klockan 16.00.
Fredag 24/11 klockan 12.00 - 19.00
Lördag 25/11 klockan 12.00 - 17.00
Söndag 26/11 klockan 12.00 - 16.00
- MöblerRensa filter
Wikkelsø , Illum för Niels Eilersen, fåtöljer, 3 st, teak med svart konstläderklädda dynor, "Capella", design 1959, b 68 cm, dynor med visst bruksslitage
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Wikkelsø , Illum för Niels Eilersen, soffa, teak med svart konstläderklädda dynor, "Capella", design 1959, b 190 cm, dynor med visst bruksslitage
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering6 500 - 7 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering7 500 - 8 000 SEK
Nattygsbord, 1 par, bonat trä, 1900-tal senare hälft, bredd 41 cm, bruksslitage
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Fryklund, Erik för Hagafors Möbelfabrik/Bra Bohag, pinnstolar, 3 st, blålackerat trä, stämpelsignerade, färgbortfall
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 220 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Nattygsbord, teak, längd 45 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Nattygsbord, 1 par, skuret trä med vit stenskiva, höjd 78 cm
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, divan med fotpall, blå plysch, divan längd 158 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Pedersen, Bernt, vilstol, ek med lösa dynor, "Kludestolen", design 1965
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Volther, Poul M för HAY, stolar, 1 par, grålackerat trä, modell HAY J107
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Volther, Poul M för HAY, stolar, 1 par, vitlackerat trä, modell HAY J107
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Bänkvitrin, trä och glas, 1900-talets början, l 100 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Okänd designer, möjligen för IKEA, armstolar, 1 par, bok med mässingsknoppar, 1950-60-tal, röd- respektive blå, noppig textilklädsel, bruksslitage
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK