SlutprisInga bud
Värdering42 000 - 44 000 SEK
Ring, 18 karat rödguld, slät, stämplad Martin Stehn Halmstad, innerdiameter 17 mm, vikt 7,6 gram
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Matbesticksuppsättning, 26 delar, silver, Rosenholm, design Jakob Ängman 1933, 6 matskedar, 9 -knivar och 10-gafflar samt 1 såsslev, total vikt exklusive knivar 685 gram
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris5 000 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
Slutpris14 000 SEK
Värdering1 500 - 16 000 SEK
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 500 - 7 000 SEK
Slutpris8 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering6 500 - 7 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Okänd designer för W A Bolin, coasters, 6 st, silver, stämplade Stockholm 1947, dia 8,3 cm, total vikt 220 gram, spegelmonogram W
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Matskedar, 6 st, silver, gammalsvensk modell, 1700-tal, olika Stockholmsmäsatre; Pehr Zethelius 1Abraham Hallard m fl, total vikt 450 gram, delvis med gravyr
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Höglund, Erik för Boda, ölstop, 5 st, grön glasmassa, höjd ca 11 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Gräddkanna, silver, empire, Österrike, 1800-talets 1 hälft, slät, kaskformad, graverat monogram under friherrelig krona, oidentifierad stämpel Wien 1825, h 9 cm, vikt 125 gram, smärre buckla
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Lindstrand, Vicke för Kosta, vas, glas, dekor i polykromt underfång, osignerad, h 20 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Löfman, Eric för Markströms, mat- respektive theskedar, 9 + 12 st, silver, modell Uppsala, stämplade Uppsala, total vikt 420 gram
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Skjortknappar, 1 par, 18 karat rödguld med pärla, svenska stämplar 1926, total vikt 3,2 gram
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Ströskedar, 1 par, delvis förgyllt silver, Olga, dekor av stiliserat snäckskal, stämplade Gustaf Möllenborg-Féron Stockholm 1851, l 22 cm, total vikt 150 gram
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Giertta, Claës för MEMA, matskedar, 8 st, silver, "Paris", design 1958, total vikt 1400 gram
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Okänd designer för GAB, uppläggningssked, silver, slät med stiliserad akantusdekor, stämplad Stockholm 1950, l 21 cm, vikt 105 gram
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK