Laddar...
Februariauktion
Auktion:
25/2 16.00
Visning::
23/2 12-19
24/2 12-17
25/2 12-16
Lägsta föremålsnummer
- Orientalica, AfricanaRensa filter
![Gravfigurin, delvis glaserad terrakotta, Kina, Ming (1368-1644), i form av beriden soldat, h 34 cm_36387a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36387-itemimages/36387a_med.jpeg)
45
Gravfigurin, delvis glaserad terrakotta, Kina, Ming (1368-1644), i form av beriden soldat, h 34 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 400 - 2 600 SEK
![Gräddkanna, porslin, Kina Qianlong (1736-95), polykrom och förgylld dekor av personer i palats, h 10 cm_36213a_8dc231853203b8f_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36213-itemimages/36213a_8dc231853203b8f_med.jpeg)
64
Gräddkanna, porslin, Kina Qianlong (1736-95), polykrom och förgylld dekor av personer i palats, h 10 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
![Skål, porslin, Kina, Ming, Wanli (1563-1620), så kallat Kraakporslin, blå underglasyrdekor av blommor mm, dia 15 cm_36395a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36395-itemimages/36395a_med.jpeg)
66
Skål, porslin, Kina, Ming, Wanli (1563-1620), så kallat Kraakporslin, blå underglasyrdekor av blommor mm, dia 15 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
![Okänd mästare, vas, flintgods, Kutani (?), sekelskiftet 1900, heltäckande dekor av heliga personer mm i guld, senare monterad till lampa, oidentifierad signatur Tsukuru, h exklusive lamphållare 26 cm_36473a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36473-itemimages/36473a_med.jpeg)
117
Okänd mästare, vas, flintgods, Kutani (?), sekelskiftet 1900, heltäckande dekor av heliga personer mm i guld, senare monterad till lampa, oidentifierad signatur Tsukuru, h exklusive lamphållare 26 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
![Ushept/stele, skuren alabaster, Egypten, 1920-30-tal, i form av stående Faraoh med Nemes, h 27 cm, smärre slitage_36489a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36489-itemimages/36489a_med.jpeg)
151
Ushept/stele, skuren alabaster, Egypten, 1920-30-tal, i form av stående Faraoh med Nemes, h 27 cm, smärre slitage
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
![Skulptur, terrakotta på träsockel, häst, Han-stil, 1900-tal, längd 49 cm_36494a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36494-itemimages/36494a_med.jpeg)
154
Skulptur, terrakotta på träsockel, häst, Han-stil, 1900-tal, längd 49 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
![Rökelsekar, 1 par, patinerad brons, Japan, 1900-tal, h 22 cm_36429a_8dc2c7d2e160442_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36429-itemimages/36429a_8dc2c7d2e160442_med.jpeg)
158
Rökelsekar, 1 par, patinerad brons, Japan, 1900-tal, h 22 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
![Toyokuni, Kôchôrô III, (Kunisada I), träsnitt, kvinnliga musiker, sign Toyokuni ga i Toshidama-kartusch, 37 x 25 cm, smärre pappersskador_36553a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36553-itemimages/36553a_med.jpeg)
211
Toyokuni, Kôchôrô III, (Kunisada I), träsnitt, kvinnliga musiker, sign Toyokuni ga i Toshidama-kartusch, 37 x 25 cm, smärre pappersskador
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
![Okänd kinesisk konstnär, 1900-tal, gouache på siden, berglandskap, oidentifierad signatur, synlig bildstorlek 43 x 52 cm_36558a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36558-itemimages/36558a_med.jpeg)
225
Okänd kinesisk konstnär, 1900-tal, gouache på siden, berglandskap, oidentifierad signatur, synlig bildstorlek 43 x 52 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
![Fat, flintgods, Kutani, Japan, Meiji, sekelskiftet 1900, heltäckande polykrom och förgylld dekor av processioner mm, oidentifierad signatur, dia 28 cm_36565a_8dc2edbc57e948d_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36565-itemimages/36565a_8dc2edbc57e948d_med.jpeg)
237
Fat, flintgods, Kutani, Japan, Meiji, sekelskiftet 1900, heltäckande polykrom och förgylld dekor av processioner mm, oidentifierad signatur, dia 28 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 400 - 2 600 SEK
![Stekfat, porslin, Kina, Qianlong/Jiaqing, sekelskiftet 17-1800, blå underglasyrdekor i Willowmönster, l 55 (!) cm_36542a_8dc2e33d8577821_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36542-itemimages/36542a_8dc2e33d8577821_med.jpeg)
242
Stekfat, porslin, Kina, Qianlong/Jiaqing, sekelskiftet 17-1800, blå underglasyrdekor i Willowmönster, l 55 (!) cm
Slutpris3 600 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
![Vas, porslin, Kina, 1900-tal, kvadratiskt bukig med polykrom dekor i Kantonemalj, h 32 cm_36365a_8dc2be29f7fafdf_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36365-itemimages/36365a_8dc2be29f7fafdf_med.jpeg)
262
Vas, porslin, Kina, 1900-tal, kvadratiskt bukig med polykrom dekor i Kantonemalj, h 32 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
![Vas, porslin, Kina, 1900-tal, dekor av personer mm i famille-rose-färger, h 38 cm, lagning_36364a_8dc2be2c3a3245b_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36364-itemimages/36364a_8dc2be2c3a3245b_med.jpeg)
263
Vas, porslin, Kina, 1900-tal, dekor av personer mm i famille-rose-färger, h 38 cm, lagning
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
![Skrin, emaljerad och förgylld metall med genombrutet nefritlock, Kina, Qin-repubik, 1900-talets början, dekor av pioner, fåglar mm, l 13 cm, smärre emaljdefekter_36587a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36587-itemimages/36587a_med.jpeg)
272
Skrin, emaljerad och förgylld metall med genombrutet nefritlock, Kina, Qin-repubik, 1900-talets början, dekor av pioner, fåglar mm, l 13 cm, smärre emaljdefekter
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
![Golvurna, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), blå underglasyrdekor av flodlandskap, botten med koncentriska, blå ringar, h 31 cm, hårspricka_36592a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36592-itemimages/36592a_med.jpeg)
282
Golvurna, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), blå underglasyrdekor av flodlandskap, botten med koncentriska, blå ringar, h 31 cm, hårspricka
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
![Zarf, delvis förgyllt silver, sannolikt osmansk, 17-1900-tal, h 4,5 cm_36596a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36596-itemimages/36596a_med.jpeg)
293
Zarf, delvis förgyllt silver, sannolikt osmansk, 17-1900-tal, h 4,5 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
![Dosa, silver, svampformad med guldinkrusterad dekor mot niellerad fond, Persien (?),18-1900-tal, dia 4 cm_36605a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36605-itemimages/36605a_med.jpeg)
307
Dosa, silver, svampformad med guldinkrusterad dekor mot niellerad fond, Persien (?),18-1900-tal, dia 4 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
![Teckning, akvarellerad tusch med guldinslag, Kina, Qing, personer i tempelmiljö, pappersstorlek 22 x 28 cm_36607a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36607-itemimages/36607a_med.jpeg)
308
Teckning, akvarellerad tusch med guldinslag, Kina, Qing, personer i tempelmiljö, pappersstorlek 22 x 28 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
![Lockask, flintgods, Japan Kutani (?), Meiji/Taishô, 1900-talets början, polykrom och förgylld dekor av personer, fåglar mm, även invändig dekor, dia 11 cm, fläckar_36314a_8dc27de5c6dc561_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36314-itemimages/36314a_8dc27de5c6dc561_med.jpeg)
311
Lockask, flintgods, Japan Kutani (?), Meiji/Taishô, 1900-talets början, polykrom och förgylld dekor av personer, fåglar mm, även invändig dekor, dia 11 cm, fläckar
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 300 SEK
![Okänd japansk keramiker, skål, flintgods, Kutani (?), Miji-Taishô, så kallad "Thousand Faces"-dekor, dia 23 cm, nagg_36313a_8dc27e15be8b19c_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36313-itemimages/36313a_8dc27e15be8b19c_med.jpeg)
312
Okänd japansk keramiker, skål, flintgods, Kutani (?), Miji-Taishô, så kallad "Thousand Faces"-dekor, dia 23 cm, nagg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 300 SEK
![Lockurna porslin Kina Qianlong (1736-95), blå underglasyrdekor av piover mm, hänkelfästen och lockknopp i form av Fo-hundar, höjd 44 cm, lockknopp med lagning_36615a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36615-itemimages/36615a_med.jpeg)
318
Lockurna porslin Kina Qianlong (1736-95), blå underglasyrdekor av piover mm, hänkelfästen och lockknopp i form av Fo-hundar, höjd 44 cm, lockknopp med lagning
SlutprisInga bud
Värdering3 800 - 4 000 SEK
![Rökelsekar, porslin, Japan, Meiji, 1800-talets 2 hälft, polykrom och förgylld dekor, genombrutet lock med dekor av Fo-hund i lotus, l 20 cm_36639a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36639-itemimages/36639a_med.jpeg)
354
Rökelsekar, porslin, Japan, Meiji, 1800-talets 2 hälft, polykrom och förgylld dekor, genombrutet lock med dekor av Fo-hund i lotus, l 20 cm
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
![Skulpturfragment, brons, Buddhahuvud, cire-perdueteknik, antagligen Khmer 1400-tal (?), h 75 mm, skador_36643a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36643-itemimages/36643a_med.jpeg)
356
Skulpturfragment, brons, Buddhahuvud, cire-perdueteknik, antagligen Khmer 1400-tal (?), h 75 mm, skador
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
![Lockurnor, 1 par, porslin, Kina, modern tillverkning, blå underglasyrdekor, höjd 20 cm_36661a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36661-itemimages/36661a_med.jpeg)
383
Lockurnor, 1 par, porslin, Kina, modern tillverkning, blå underglasyrdekor, höjd 20 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
![Vinkylare, porslin, Arita, Japan, Meiji-Taishô, dekor i famille-rose-färger, svårtydd signatur möjligen Shim Po Zo, h 19 cm, sprickor_36678a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36678-itemimages/36678a_med.jpeg)
400
Vinkylare, porslin, Arita, Japan, Meiji-Taishô, dekor i famille-rose-färger, svårtydd signatur möjligen Shim Po Zo, h 19 cm, sprickor
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
![Gravfigurin, delvis glaserad terrakotta, Kina, Ming (1368-1644), i form av beriden soldat, h 34 cm_36681a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36681-itemimages/36681a_med.jpeg)
407
Gravfigurin, delvis glaserad terrakotta, Kina, Ming (1368-1644), i form av beriden soldat, h 34 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 400 - 2 600 SEK
![Skål, silver, Indo-persisk, sekelskiftet 1900, heltäckande, driven dekor av stiliserad växtlighet, dia 21 cm, vikt 335 gram_36682a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36682-itemimages/36682a_med.jpeg)
409
Skål, silver, Indo-persisk, sekelskiftet 1900, heltäckande, driven dekor av stiliserad växtlighet, dia 21 cm, vikt 335 gram
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
![Dolkar i balja, 2 st, så kallade Keris (Kris), Indonesien, 1900-tal, damaskerade klingor, total l 50 respektive 54 cm_36700a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36700-itemimages/36700a_med.jpeg)
429
Dolkar i balja, 2 st, så kallade Keris (Kris), Indonesien, 1900-tal, damaskerade klingor, total l 50 respektive 54 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
![Okänd kinesisk konstnär, akvarell och tusch, synlig pappersstorlek 26 x 32 cm_36680a_8dc2f0465bcebf3_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36680-itemimages/36680a_8dc2f0465bcebf3_med.jpeg)
496
Okänd kinesisk konstnär, akvarell och tusch, synlig pappersstorlek 26 x 32 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
![Stridsklubba, stål, så kallad Gada, Indo-persisk, 1800-tal, dekor av stiliserade djurhuvuden, l 78 cm_36797a_8dc3164e3b0b66c_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36797-itemimages/36797a_8dc3164e3b0b66c_med.jpeg)
532
Stridsklubba, stål, så kallad Gada, Indo-persisk, 1800-tal, dekor av stiliserade djurhuvuden, l 78 cm
Slutpris11 000 SEK
Värdering11 000 - 12 000 SEK
![Svärdskarbin, stål med kolv/balja i hardwood, Burma, 1800-talets 1 hälft eller mitt, förgyllda beslag, total l _36798a_8dc3166df1fc0ae_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36798-itemimages/36798a_8dc3166df1fc0ae_med.jpeg)
533
Svärdskarbin, stål med kolv/balja i hardwood, Burma, 1800-talets 1 hälft eller mitt, förgyllda beslag, total l
Slutpris10 000 SEK
Värdering11 000 - 12 000 SEK
![Gravfigurin, delvis glaserad terrakotta, Kina, Ming (1368-1644), i form av beriden soldat, h 34 cm_36801a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36801-itemimages/36801a_med.jpeg)
539
Gravfigurin, delvis glaserad terrakotta, Kina, Ming (1368-1644), i form av beriden soldat, h 34 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 400 - 2 600 SEK
![Dörr med skjutlås, skuret trä, Dogon, Mali, 1900-talets 2 hälft, 51 x 38 cm_36744a_8dc3166955e8360_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36744-itemimages/36744a_8dc3166955e8360_med.jpeg)
553
Dörr med skjutlås, skuret trä, Dogon, Mali, 1900-talets 2 hälft, 51 x 38 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
![Anmodersskulptur, snidat trä, möjligen Baulé, Elfenbenskusten, 1900-talets 2 hälft, stående kvinna med halsband i sten, höjd 45 cm_36750a_8dc3129bb1a8af6_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36750-itemimages/36750a_8dc3129bb1a8af6_med.jpeg)
558
Anmodersskulptur, snidat trä, möjligen Baulé, Elfenbenskusten, 1900-talets 2 hälft, stående kvinna med halsband i sten, höjd 45 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
![Lockkärl, brons, cire-prdue-teknik, möjligen Benin, 1900-talets 2 hälft, höjd 20 cm_36764a_8dc31442d9661c0_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36764-itemimages/36764a_8dc31442d9661c0_med.jpeg)
560
Lockkärl, brons, cire-prdue-teknik, möjligen Benin, 1900-talets 2 hälft, höjd 20 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
![Processionskors, metall, koptiskt, Etiopien, 1900-talets 2 hälft, höjd 26 cm_36794a_8dc3166afefcf16_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36794-itemimages/36794a_8dc3166afefcf16_med.jpeg)
564
Processionskors, metall, koptiskt, Etiopien, 1900-talets 2 hälft, höjd 26 cm
Slutpris2 400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
![Mask, skuret trä, så kallad Kpelie, Senufo, Elfenbenskusten, 1900-talets 2 hälft, h 79 cm_36630a_8dc2eff4933b3e6_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36630-itemimages/36630a_8dc2eff4933b3e6_med.jpeg)
587
Mask, skuret trä, så kallad Kpelie, Senufo, Elfenbenskusten, 1900-talets 2 hälft, h 79 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
![Mask, skuret och bemålat trä, Bali, 1900-talets 2 hälft, höjd 27 cm_36647a_8dc2eff6d0b7ea9_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36647-itemimages/36647a_8dc2eff6d0b7ea9_med.jpeg)
588
Mask, skuret och bemålat trä, Bali, 1900-talets 2 hälft, höjd 27 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
![Mask, skuret trä, Indonesien, 1900-talets 2 hälft, h 40 cm_36519a_8dc2e0ebaafa616_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36519-itemimages/36519a_8dc2e0ebaafa616_med.jpeg)
619
Mask, skuret trä, Indonesien, 1900-talets 2 hälft, h 40 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
![Mask, skuret och bemålat trä, så kallad Kpelie, Senufo, 1900-talets 2 hälft, h 42 cm_36520a_8dc2e0eead3556f_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36520-itemimages/36520a_8dc2e0eead3556f_med.jpeg)
620
Mask, skuret och bemålat trä, så kallad Kpelie, Senufo, 1900-talets 2 hälft, h 42 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
![Okänd afrikansk konstnär, halsband/hänge, vårtsvinsbetar, sten och pärlor, kedjans längd 62 cm_36812a_8dc31f2548122c5_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36812-itemimages/36812a_8dc31f2548122c5_med.jpeg)
629
Okänd afrikansk konstnär, halsband/hänge, vårtsvinsbetar, sten och pärlor, kedjans längd 62 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
![Stridsklubba, snidat trä, så kallad Knobkerrie, Zulu, Sydfrika, längd 43 cm_36823a_8dc31f1c87de0f9_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36823-itemimages/36823a_8dc31f1c87de0f9_med.jpeg)
634
Stridsklubba, snidat trä, så kallad Knobkerrie, Zulu, Sydfrika, längd 43 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
![Kortsvärd i balja, så kallad Tulwar, niellerad metall, Indien, 1900-tal, tot längd 48 cm_36824a_8dc3216605e33ec_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36824-itemimages/36824a_8dc3216605e33ec_med.jpeg)
635
Kortsvärd i balja, så kallad Tulwar, niellerad metall, Indien, 1900-tal, tot längd 48 cm
Slutpris2 200 SEK
Värdering600 - 700 SEK
![Tubcittra, bambu, så kallad Valiha, Madagaskar, 1900-tal, dekor av djur mm, längd 81 cm_36826a_8dc31f2027a43ae_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36826-itemimages/36826a_8dc31f2027a43ae_med.jpeg)
637
Tubcittra, bambu, så kallad Valiha, Madagaskar, 1900-tal, dekor av djur mm, längd 81 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
![Skulptur, förgylld och försilvrad brons, Kusunoki Masashige till häst, efter originalet i Tokyo från 1900, höjd 33 cm_36827a_8dc31f2254c0a5b_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36827-itemimages/36827a_8dc31f2254c0a5b_med.jpeg)
638
Skulptur, förgylld och försilvrad brons, Kusunoki Masashige till häst, efter originalet i Tokyo från 1900, höjd 33 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
![Skulptur, patinerad brons, Buddhahuvud, Burma, 1900-tal, cire-perdue-teknik, höjd 13 cm_36828a_8dc31f239666bbc_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36828-itemimages/36828a_8dc31f239666bbc_med.jpeg)
639
Skulptur, patinerad brons, Buddhahuvud, Burma, 1900-tal, cire-perdue-teknik, höjd 13 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
![Kanna, delvis bemålat lergods, Armenien, 1900-tal, dekor av stenbock, höjd 19 cm_36829a_8dc31f8c5414151_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36829-itemimages/36829a_8dc31f8c5414151_med.jpeg)
640
Kanna, delvis bemålat lergods, Armenien, 1900-tal, dekor av stenbock, höjd 19 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
![Okänd konstnär, väggrelief, skuret trä, dekor av människor, Bali, höjd 49 cm_36830a_8dc31f899956408_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/36830-itemimages/36830a_8dc31f899956408_med.jpeg)
641
Okänd konstnär, väggrelief, skuret trä, dekor av människor, Bali, höjd 49 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
![](https://images.prismic.io/skeleton-hallandsauktionsverk/82bea599-bc8d-481f-9c3c-11a015218298_white+logo.png?auto=compress,format)
KONTAKT
Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad
Tel. 035-15 69 00
info@hallandsauktionsverk.se
Öppettider 14-17 varje helgfri vardag
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.