25/2 16.00
Visning::
23/2 12-19
24/2 12-17
25/2 12-16
- Glas och porslinRensa filter
Slutpris5 000 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, vas, stengods, kalebassformad med dekor i blå-brun harpälsglasyr, dekor av vertikala linjer, signerad, h 33 cm
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Moorcroft, William, vas, glaserat flintgods, 1930-tal, "Clematis", signerad och etikettmärkt, h 13 cm
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Claesson, Ilse för Rörstrand, skål på 4 kulfötter, glaserat flintgods, dekor nr 4, signerad, l 25 cm
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 400 - 2 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Holm, Åke, egen verkstad Höganäs, lockask, glaserat lergods, dekor av fartyg, signerad, h 20 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 400 - 2 600 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Persson, Inger för Rörstrand, vas, blåglaserat stengods, "Pro Arte", design 1994, signerad, h 21 cm
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Persson, Inger för Rörstrand, vas, delvis glaserat stengods, "Pro Arte", design 1994, signerad, h 13 cm
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Persson, Inger för Rörstrand, lockask, gul- och blåglaserat stengods, "Pro Arte", design 1994, signerad, h 13 cm
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, skål, porslin, så kallad Kronskål, h 14 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 300 SEK
Cyrén, Gunnar för Orrefors, snapsglas, 6 st, delvis bemålat och förgyllt glas, "Djävul" ur Nobelservisen, design 1991 till Nobelprisets 90-årsjubileum, signerade, h 16,5 cm, i originalförpackningar
Slutpris5 500 SEK
Värdering4 800 - 5 000 SEK
Okänd designer för Rörstrand, kandelabrar till 3 ljus, 1 par, flintgods, jugend, 1900-talets början, "Daldansen", h 25 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, skål, Kronskål, diameter 23 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Stålhane, Carl Harry för Rörstrand, vas, glaserat stengods, signerad, h 28 cm
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK