Laddar...

Augustiauktion

Augustiauktion
Avslutad
Billgren, Ola, fotogravyr och monotypi, Skymningslandskap med torn,_1547a_8d839e676fdb425_lg.jpeg
3
Billgren, Ola, fotogravyr och monotypi, Skymningslandskap med torn,
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Wessel-Fougstedt, Erik, linoleumsnitt, Metropolis, _1549b_8d839e68952970d_lg.jpeg
5
Wessel-Fougstedt, Erik, linoleumsnitt, Metropolis,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Cabelduc, Ursula, olja, Utan titel - sittande akt, _1556a_8d839edc3567277_lg.jpeg
12
Cabelduc, Ursula, olja, Utan titel - sittande akt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Strid, Hardy, akryl, Strategier, _1557a_8d839e738d3bc45_lg.jpeg
13
Strid, Hardy, akryl, Strategier,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Strid, Hardy, akryl med assemblage, Winston Churchill, _1558a_8d839e744df2304_lg.jpeg
14
Strid, Hardy, akryl med assemblage, Winston Churchill,
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Strid, Hardy, akryl, Köp en - betala för två ?, _1559b_8d839e750b3ed80_lg.jpeg
15
Strid, Hardy, akryl, Köp en - betala för två ?,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, 1700-talets 1 hälft eller mitt, olja, porträtt av flicka med blommor, _1568a_8d839f8296bfcdb_lg.jpeg
24
Okänd konstnär, 1700-talets 1 hälft eller mitt, olja, porträtt av flicka med blommor,
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Andersson, Johan Ossian, olja, fiskebåt till havs, _1597a_lg.jpeg
53
Andersson, Johan Ossian, olja, fiskebåt till havs,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Avslutad
Sinding, Knud, olja, hedlandskap med bron,_1600a_8d83bb12112d279_lg.jpeg
56
Sinding, Knud, olja, hedlandskap med bron,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Simony Jensen, Oluf, olja, ostronätande munk,_1601a_8d83bb12fd3a5e8_lg.jpeg
57
Simony Jensen, Oluf, olja, ostronätande munk,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Avslutad
Okänd dansk konstnär, 1900-talets början, olja, motiv från Nyhavn, _1602a_8d83bb13ce2b31c_lg.jpeg
58
Okänd dansk konstnär, 1900-talets början, olja, motiv från Nyhavn,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Lapino, Marco, olja,  italienska fiskare, _1603a_lg.jpeg
59
Lapino, Marco, olja, italienska fiskare,
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Fischer, Hans Christian, olja, norskt fjordparti med båthus och personer, _1604a_lg.jpeg
60
Fischer, Hans Christian, olja, norskt fjordparti med båthus och personer,
SlutprisInga bud
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Guédon du Vivier, Joseph, oljemålningar, 1 par, _1618a_lg.jpeg
69
Guédon du Vivier, Joseph, oljemålningar, 1 par,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Avslutad
Friis Rask, Jörgen von, olja, motiv med Poul Henningsen (PH) med PH-lampor, _1623a_lg.jpeg
74
Friis Rask, Jörgen von, olja, motiv med Poul Henningsen (PH) med PH-lampor,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Reuterswärd, Carl Fredrik, färglito, Storviggen, _1624a_lg.jpeg
75
Reuterswärd, Carl Fredrik, färglito, Storviggen,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Tait, John Robinson, olja, vallflickor med boskap,_1625a_8d83d4721fb7a5c_lg.jpeg
76
Tait, John Robinson, olja, vallflickor med boskap,
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Torsslow, Sten Harald, olja, landsväg med vallflicka,_1626a_8d83d470e832fb6_lg.jpeg
77
Torsslow, Sten Harald, olja, landsväg med vallflicka,
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, 1800-tal, olja, månsken över sjö, _1627a_8d83d46e842c564_lg.jpeg
78
Okänd konstnär, 1800-tal, olja, månsken över sjö,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, olja, Rosenborgs Slottspark, Köpenhamn,_1628a_8d83d46d1fe0501_lg.jpeg
79
Okänd konstnär, olja, Rosenborgs Slottspark, Köpenhamn,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Taipaleenmäki, Jussi, färglito, _1635a_lg.jpeg
86
Taipaleenmäki, Jussi, färglito,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Taipaleenmäki, Jussi, färglito, _1636a_lg.jpeg
87
Taipaleenmäki, Jussi, färglito,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd dansk konstnär, 1800-talets 2 hälft, olja, kustparti vid Kronborg Slott, _1660a_8d83f7942995ede_lg.jpeg
111
Okänd dansk konstnär, 1800-talets 2 hälft, olja, kustparti vid Kronborg Slott,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Zieler, Mogens, färglito, Majs, _1664a_8d83f78dc5f0cf7_lg.jpeg
115
Zieler, Mogens, färglito, Majs,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja, Tre vänner - motiv med hästar,_1665a_8d83f90197a6862_lg.jpeg
116
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja, Tre vänner - motiv med hästar,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Rodhe, Lennart, färglito, Utanför vägen, _1669a_lg.jpeg
120
Rodhe, Lennart, färglito, Utanför vägen,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Ulmer, Axel, olja, kustparti med segelfartyg,_1670a_8d83f8926c080cb_lg.jpeg
121
Ulmer, Axel, olja, kustparti med segelfartyg,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Johansson, Sven, olja, Hamnen, Grötvik, _1674a_8d83f88af4ef0b2_lg.jpeg
125
Johansson, Sven, olja, Hamnen, Grötvik,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Olson, Axel, färglito, Par om par, _1675a_8d83f88978e9116_lg.jpeg
126
Olson, Axel, färglito, Par om par,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Hundertwasser, Friedensreich, utställningsposter, litograferad, Addio dall' Africa,_1676a_8d83f885ffef554_lg.jpeg
127
Hundertwasser, Friedensreich, utställningsposter, litograferad, Addio dall' Africa,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, 1600-tal (?), gouacher, 5 st samramade, ättens von Harrach vapen samt fyra porträtt _1683a_lg.jpeg
134
Okänd konstnär, 1600-tal (?), gouacher, 5 st samramade, ättens von Harrach vapen samt fyra porträtt
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Lem, Alfred, relief, bemålad glasfiber (?), figurkomposition,_1685a_8d83f90a344dcf0_lg.jpeg
136
Lem, Alfred, relief, bemålad glasfiber (?), figurkomposition,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Jacobsen, Johan, olja, Hundested hamn, _1686a_8d83f90bf20da5d_lg.jpeg
137
Jacobsen, Johan, olja, Hundested hamn,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Oscarsson, Bernhard, olja, interiör med virkande kvinna_1702a_lg.jpeg
153
Oscarsson, Bernhard, olja, interiör med virkande kvinna
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Okänd tysk (?) konstnär, olja, hamnen i Szczecin (Stettin),_1711a_8d8436fed6c175f_lg.jpeg
162
Okänd tysk (?) konstnär, olja, hamnen i Szczecin (Stettin),
Slutpris1 500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Henriksen, Mads, akvarell, _1725a_lg.jpeg
176
Henriksen, Mads, akvarell,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, 1800-talets 1 hälft, olja, porträtt_1727a_lg.jpeg
178
Okänd konstnär, 1800-talets 1 hälft, olja, porträtt
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Oppenheimer, Johnny, olja, stilleben, _1737a_lg.jpeg
188
Oppenheimer, Johnny, olja, stilleben,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Okänd italiensk konstnär, 1800-tal, olja, _1739a_lg.jpeg
190
Okänd italiensk konstnär, 1800-tal, olja,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Avslutad
Lawes, Harold, akvareller, 2 st, _1742a_lg.jpeg
193
Lawes, Harold, akvareller, 2 st,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Bengtsson, Bror Edvin, olja, skeppsporträtt, _1745a_lg.jpeg
196
Bengtsson, Bror Edvin, olja, skeppsporträtt,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Ring, Ragnar, olja, stilleben, _1746a_lg.jpeg
197
Ring, Ragnar, olja, stilleben,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Crafoord, Georg, olja, Blå Skog_1749a_lg.jpeg
200
Crafoord, Georg, olja, Blå Skog
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Bäckström, Holger & Ljungberg, Bo (Beck & Jung), computer ink plot, 3 st, _1758a_lg.jpeg
209
Bäckström, Holger & Ljungberg, Bo (Beck & Jung), computer ink plot, 3 st,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Seemann, Enoch, efter honom, kopparstick, handkolorerat Isaac Newton, gravyrsignatur Baumann, omrking 1850, _1769a_lg.jpeg
220
Seemann, Enoch, efter honom, kopparstick, handkolorerat Isaac Newton, gravyrsignatur Baumann, omrking 1850,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Olson, Axel, färglito, surrealistisk komposition, _1771a_8d844f80964f8bc_lg.jpeg
222
Olson, Axel, färglito, surrealistisk komposition,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Strüwer, Ardy, färglito, La Coupole, _1772a_8d844f81f8d6f09_lg.jpeg
223
Strüwer, Ardy, färglito, La Coupole,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Strüwer, Ardy, färglito, Le Petit Saint-Benoit, _1773a_8d844f833a115cc_lg.jpeg
224
Strüwer, Ardy, färglito, Le Petit Saint-Benoit,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.