Jönsson, Barbro, färglito, _2196a_lg.jpeg
Jönsson, Barbro, färglito,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Agnell, Olle, etsning, _2197a_lg.jpeg
Agnell, Olle, etsning,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglito, _2201a_lg.jpeg
Taipaleenmäki, Jussi, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Brunsden, John, akvatint, _2203a_lg.jpeg
Brunsden, John, akvatint,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Heiring, Harald, olja, sydländsk gatubild, _2204a_lg.jpeg
Heiring, Harald, olja, sydländsk gatubild,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Brygge, Hans, olja, hästar i landskap, _2205a_lg.jpeg
Brygge, Hans, olja, hästar i landskap,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Toyokuni, Kôchôrô III, (Kunisada I), träsnitt, 4 st signerade, 34 x 24 cm, uppklistrade på siden_2206a_8d84a97689a1445_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kihlman, Inger, etsning, Värnhemstorget, Malmö, signerad, daterad -66 och numrerad 209/250, _2211a_8d84a9d88b3ef42_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Sköld, Erik, olja, landskap, signerad,_2212a_8d84a9d9972055b_lg.jpeg
Sköld, Erik, olja, landskap, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, oljemålningar, 2 st, landskap, _2213a_8d84aac3aaeffe6_lg.jpeg
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, oljemålningar, 2 st, landskap,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Stålstick, 1 par, handkolorerade, sk kistebrev, Tyskland, 1800-talets mitt, i samtida biedermeierramar i bonad björk, _2221a_8d84aab7fd96699_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, 1900-tal, olja, blomsterstilleben, _2222a_8d84aa9eaf43304_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1900-tal, olja, blomsterstilleben,
Slutpris500 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, foto, hund vid vattenbryn,_2245a_8d84ab66fbaf200_lg.jpeg
Okänd konstnär, foto, hund vid vattenbryn,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lundgreen, Karl Emil, olja, danskt backlandskap, signerad, _2246a_8d84ab698935aac_lg.jpeg
Lundgreen, Karl Emil, olja, danskt backlandskap, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Inramade fågeltryck, 24 st, heliogravyrer, 1900-talets 1 hälft,_2277a_8d84acd9ca526b1_lg.jpeg
Inramade fågeltryck, 24 st, heliogravyrer, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lind, Wilgot, gouache, komposition, _2289a_8d84acd2d909a6e_lg.jpeg
Lind, Wilgot, gouache, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Lind, Wilgot, träsnitt, handkolorerat, kubistisk komposition,_2290a_8d84acd01835c45_lg.jpeg
Lind, Wilgot, träsnitt, handkolorerat, kubistisk komposition,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Andersson, Åke Wilhelm, gouache, kubistisk komposition, signerad och daterad 1950, _2307a_8d84b31f55cbc07_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Schaefer, Karl, olja, stilleben med amaryllis och vindruvor, signerad, _2308a_8d84b31a7b7a178_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, olja, norrländskt landskap, signerad Hennings  (?)_2309a_8d84b31e5d3f25c_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Gahn, Greta, tillskriven, färgserigrafier, 1 par, Harlekin och Columbine, signerade Gahn, daterade -60 och numrerade 6/20, _2310a_8d84b31d65da6b2_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Westberg, Birgitta, färglito, Förvandling II: Röd, signerad och numrerad 151/200, _2338a_8d84b634aa74332_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 30 SEK
Grovens, Harald, olja, figurkomposition, signerad,_2339a_8d84b6fb4e00171_lg.jpeg
Grovens, Harald, olja, figurkomposition, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Ravn, Johannes, olja, gräsänder vid skogssjö, signerad_2340a_8d84b6fc9046ca9_lg.jpeg
Ravn, Johannes, olja, gräsänder vid skogssjö, signerad
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jergill, Toralf, olja, skärgårdsmotv, signerad, _2341a_8d84b6fdb91efd8_lg.jpeg
795
Jergill, Toralf, olja, skärgårdsmotv, signerad,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK