Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, insjölandskap, _1778a_lg.jpeg
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, insjölandskap,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd engelsk fotograf, cibachrome(?), hästporträtt, _1615a_8d845d0071ebcf3_lg.jpeg
Okänd engelsk fotograf, cibachrome(?), hästporträtt,
Slutpris5 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Gordon, Jon, serigrafi (?) på duk, Jodie Kidd, signerad a tergo,_1803a_8d845d0244e53a7_lg.jpeg
Gordon, Jon, serigrafi (?) på duk, Jodie Kidd, signerad a tergo,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Müller, William James, olja, morian, signerad och daterad 1842_1804a_8d845cf71c62af7_lg.jpeg
Müller, William James, olja, morian, signerad och daterad 1842
SlutprisInga bud
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets slut, olja på valnötspannå, sittande dam - möjligen motiv från Särö, _1805a_8d845cfe834c4dc_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1800-talets slut, olja på valnötspannå, sittande dam - möjligen motiv från Särö,
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Lippi, Fra Filippo, efter honom, heliogravyr (?), Madonnan - efter original i Palazzo del' Uffici i Florens,_1806a_8d845cd11fdabe7_lg.jpeg
Lippi, Fra Filippo, efter honom, heliogravyr (?), Madonnan - efter original i Palazzo del' Uffici i Florens,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd engelsk konstnär, olja, Flower 1, otydligt signerad_1807a_8d845cced3ff841_lg.jpeg
Okänd engelsk konstnär, olja, Flower 1, otydligt signerad
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Ålund, Ulf, olja, Corrida del Toros, signerad, _1814a_lg.jpeg
Ålund, Ulf, olja, Corrida del Toros, signerad,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja,_1834a_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Hårdner, Ulf, olja, skuta vid Hven, _1845a_8d845ebe0242599_lg.jpeg
Hårdner, Ulf, olja, skuta vid Hven,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Nordencreutz, Brita, olja, blomsterstilleben, signerad och daterad 1949, _1846a_8d845ebc7ec7eb4_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Piranesi, Giovanni Battista, kopparstick, Pantheon "Veduta del Pantheon d'Agrippa oggi Chiesa di S Maria ad Martyres", ur Vedute di Roma 1761_1873a_8d8485a75968125_lg.jpeg
Piranesi, Giovanni Battista, kopparstick, Pantheon "Veduta del Pantheon d'Agrippa oggi Chiesa di S Maria ad Martyres", ur Vedute di Roma 1761
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Görg, Jürgen, färglito, _1910a_lg.jpeg
Görg, Jürgen, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Stubbe Teglbjerg, Carl Vilhelm, olja,_1911a_lg.jpeg
Stubbe Teglbjerg, Carl Vilhelm, olja,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Wahlberg, Bertil, olja, flickporträtt, _1912a_lg.jpeg
Wahlberg, Bertil, olja, flickporträtt,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglito, svarta stolen_1921a_lg.jpeg
Taipaleenmäki, Jussi, färglito, svarta stolen
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Nilsson, Nils-Erik, akvarell, kustmotiv, _1922a_lg.jpeg
Nilsson, Nils-Erik, akvarell, kustmotiv,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 500 SEK
Okänd konstnär, olja, 1900-talets 1 hälft, landsväg, _1925a_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, 1900-talets 1 hälft, landsväg,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Van Soest, Louis Willem, olja, holländskt kanalparti, _1935a_lg.jpeg
Van Soest, Louis Willem, olja, holländskt kanalparti,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Chritz, Christian, olja, vinterlandskap i skymning, _1936a_lg.jpeg
Chritz, Christian, olja, vinterlandskap i skymning,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gianni, Maria, gouache, utsikt från Baia över Neapel med Vesuvius i fonden, signerad,_1949a_8d84903b43b8695_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Gianni, Maria, gouache, utsikt från Procisa över Neapel med Vesuvius i fonden, signerad,_1950a_8d84903c1888d68_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Gianni, Maria, gouache, utsikt från Quartieri Spagnoli över Neapel med Vesuvius i fonden, signerad,_1951a_8d8490390ee671a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Aguila y Acosta, Adolfo, olja, en spansk skönhet, signerad Cadiz och daterad 1909,_1952a_8d84906720a4e02_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Aguila y Acosta, Adolfo, olja, en spansk skönhet, signerad Cadiz och daterad 1909,_1953a_8d84906eaca4865_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Howitt, Samuel William, etsningar, 6 st, handkolorerade, Fox Hunting, publicerade 1798-99,_1954a_8d849053d71d9de_lg.jpeg
Howitt, Samuel William, etsningar, 6 st, handkolorerade, Fox Hunting, publicerade 1798-99,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Eriksson, Bo, olja, Vår, signerad,_1955a_8d84904a399d941_lg.jpeg
Eriksson, Bo, olja, Vår, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Talpo, Kauko (Ensio Gutzén), olja, finländskt skärgårdslandskap med hus, _1982a_lg.jpeg
Talpo, Kauko (Ensio Gutzén), olja, finländskt skärgårdslandskap med hus,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Heickel, Arthur, olja, finskt sommarlandskap, _1983a_lg.jpeg
Heickel, Arthur, olja, finskt sommarlandskap,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Hardaga, Tarik, olja med applikation, dekor av väckarur, signerad och a tergo daterad 03,_2001a_8d8491f4bccb7fb_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Stangenberg, Knut (Stang), tusch, _2009a_lg.jpeg
Stangenberg, Knut (Stang), tusch,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd indisk konstnär, 1900-tal, gouache på siden, _2010a_lg.jpeg
Okänd indisk konstnär, 1900-tal, gouache på siden,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Hansen, Roald, olja, _2011a_lg.jpeg
Hansen, Roald, olja,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, _2012a_lg.jpeg
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Manners, William, olja, engelsk landsväg, signerad och daterad 1905,_2018a_8d849a8ae7e5fd3_lg.jpeg
Manners, William, olja, engelsk landsväg, signerad och daterad 1905,
Slutpris900 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Gehlin, Hugo, träsnitt, flicka med blomma, signerad Handsärtryck Nr 5 samt daterat 1920, _2029a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Nilsson, Nils-Erik, etsning, Halmstad Slott sett från Öster, signerad, daterad 1980 och numrerad 19/75, _2038a_8d849a7892cf572_lg.jpeg
Nilsson, Nils-Erik, etsning, Halmstad Slott sett från Öster, signerad, daterad 1980 och numrerad 19/75,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stephanou, Michael, olja, landskap med kor, signerad, _2039a_8d849a7a0b31363_lg.jpeg
Stephanou, Michael, olja, landskap med kor, signerad,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Seligmann, Georg, olja, Hus i Dalsgaarde, _2040a_lg.jpeg
Seligmann, Georg, olja, Hus i Dalsgaarde,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Hallström, Staffan, litografi, figurkomposition, _2045a_lg.jpeg
Hallström, Staffan, litografi, figurkomposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Wennerwald, Emil, olja, vinterlandskap i skymning, _2046a_lg.jpeg
Wennerwald, Emil, olja, vinterlandskap i skymning,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Wallin, Anders, akvarell, stadsbild Naxos, _2047a_lg.jpeg
Wallin, Anders, akvarell, stadsbild Naxos,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Asp, Gösta, olja, Vinterbild, _2048a_lg.jpeg
Asp, Gösta, olja, Vinterbild,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd italiensk konstnär, sekelskiftet 1900, relief, skuret och bemålat trä, Morte di Turiddu.. _2050a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Hansen, Björn T, parti etsningar, cirka 20 stycken, delvis kolorerade, _2057a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Duncan, Edward efter Huggins, William John, akvatint och linjeetsning, The Archimedes Steamer, _2058a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Inramade grafiska blad, 1 par (heliogravyrer?), sekelskiftet 1900, kopior efter Antoine Watteau, i samtida förgyllda ramar, _2059a_8d849c605fe2044_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Rosenbaum, Julius efter Van Rijn, Rembrandt Harmenszoon, etsning, Kristus i Emmaus, signerad i plåten_2060a_8d849c7dbaf67a6_lg.jpeg
Rosenbaum, Julius efter Van Rijn, Rembrandt Harmenszoon, etsning, Kristus i Emmaus, signerad i plåten
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK