Rupp, Ladislaus, kopparstick, handkolorerat, Interno Del Pantheon..., _2061a_8d849c7c5f12084_lg.jpeg
Rupp, Ladislaus, kopparstick, handkolorerat, Interno Del Pantheon...,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Danker, Balthasar Antoine efter Hackert, Johhan Philipp, kopparstick, Vediuta della Chiesa di S Pietro di Roma... 1776, himlen stucken av Gianno Volpato, _2062a_8d849c7a01654bc_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Audran, Gérard efter Le Brun, Charles, kopparstick, 1600-tal, Slaget vid Arbela, ur Alexanders fälttåg, _2063a_8d849c77008b666_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gustafsson, Edit, kolteckning, Troll, _2067a_lg.jpeg
Gustafsson, Edit, kolteckning, Troll,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Grovens, Harald, blandteknik, personer i landskap, signerad, _2076a_8d849d955084f32_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Olson, Axel, färglito, liggande kvinna vid havet, sign épreuve d'artiste, _2077a_8d849d965f9f0cf_lg.jpeg
Olson, Axel, färglito, liggande kvinna vid havet, sign épreuve d'artiste,
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Olson, Erik, färglito, 'Fredsduva', signerad, daterad -83 och numrerad 46/100, _2078a_8d849d974cb4170_lg.jpeg
Olson, Erik, färglito, 'Fredsduva', signerad, daterad -83 och numrerad 46/100,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Leonette, Dan, olja, myrstack, signerad,_2079a_8d849d9832436fd_lg.jpeg
Leonette, Dan, olja, myrstack, signerad,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lindberg, Alf, olja, blomsterstilleben, signerad,_2080a_8d849e2be116f45_lg.jpeg
Lindberg, Alf, olja, blomsterstilleben, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Persson, Folke, olja, stadsbild med kyrka, signerad, _2081a_8d849e2d645f791_lg.jpeg
Persson, Folke, olja, stadsbild med kyrka, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Holm, Åke, linoleumsnitt, 4 st, figurkompositioner_2086a_lg.jpeg
Holm, Åke, linoleumsnitt, 4 st, figurkompositioner
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Krüger, Einar, olja, motiv från Härjedalen, signerad, _2089a_8d849e327ef366a_lg.jpeg
Krüger, Einar, olja, motiv från Härjedalen, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Skoglund, Gustaf, olja, Sommarkällans, signerad och daterad 87,_2090a_8d849e343680f41_lg.jpeg
Skoglund, Gustaf, olja, Sommarkällans, signerad och daterad 87,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Olson, Erik, färglito, Brevets ansikte, signerad, daterad 1974 och numrerad 204/260, _2091a_8d849e366df65ab_lg.jpeg
Olson, Erik, färglito, Brevets ansikte, signerad, daterad 1974 och numrerad 204/260,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bojesen, Claus, gouache, _2099a_lg.jpeg
Bojesen, Claus, gouache,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Mallow, Lizzi, färglito, _2101a_lg.jpeg
Mallow, Lizzi, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Fazakerley, Gordon, olja med applikation, signerad och daterad 1961 a tergo, _2110a_8d849eb204c511a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Skibstrup, Ole, olja, skogsparti, signerad,_2111a_8d849eb33280bb3_lg.jpeg
Skibstrup, Ole, olja, skogsparti, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Fogelqvist, Jörgen, färglito, komposition, signerad och numrera377/750,_2112a_8d849f3e700a751_lg.jpeg
Fogelqvist, Jörgen, färglito, komposition, signerad och numrera377/750,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Boczewska, Maria, färglito,_2113a_lg.jpeg
Boczewska, Maria, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Frisk, Thomas, färgetsning, _2114a_lg.jpeg
Frisk, Thomas, färgetsning,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Erixson, Sven X:et, färglito, _2115a_lg.jpeg
Erixson, Sven X:et, färglito,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Werkmeister, Jerk, träsnitt, dam med parasoll, _2119a_lg.jpeg
Werkmeister, Jerk, träsnitt, dam med parasoll,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Krüger, Einar, olja, _2121a_lg.jpeg
Krüger, Einar, olja,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Jönsson, Barbro, färglito, _2122a_lg.jpeg
Jönsson, Barbro, färglito,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, olja, Holländskt stadsvy med kanal, _2123a_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, Holländskt stadsvy med kanal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 400 SEK
Sjögren, Björn, färgserigrafi, Around the world, _2124a_lg.jpeg
Sjögren, Björn, färgserigrafi, Around the world,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Brusewitz, Gunnar, blyerts, parti från Göta Kanal med kanalbåtarna Juno och Wilhelm Tham, signerad och daterad 1989,_2125a_8d849f42aa8894c_lg.jpeg
Brusewitz, Gunnar, blyerts, parti från Göta Kanal med kanalbåtarna Juno och Wilhelm Tham, signerad och daterad 1989,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Steinberg, Saul, efter honom, poster, litograferad med collage, Art of Living 1948, _2126a_8d849f441b7d4ba_lg.jpeg
Steinberg, Saul, efter honom, poster, litograferad med collage, Art of Living 1948,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Okänd konstnär, akvarell, Vallgatan, Halmstad 1919, signerad O Lagergren, _2127a_8d849f453b86250_lg.jpeg
Okänd konstnär, akvarell, Vallgatan, Halmstad 1919, signerad O Lagergren,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Qvarsebo, Mikael, blandteknik, Torso, signerad, _2133a_8d849f36e88f46f_lg.jpeg
Qvarsebo, Mikael, blandteknik, Torso, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Okänd indisk konstnär, gouache på siden, elefant, _2138a_lg.jpeg
Okänd indisk konstnär, gouache på siden, elefant,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Kiaerschou, Christian Frederik, efter honom, litografi, handkolorerad, Norsk Prospect, _2139a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Schou, Karl, olja, bygata - motiv från Fanö,_2140a_lg.jpeg
Schou, Karl, olja, bygata - motiv från Fanö,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd holländsk konstnär, 18-1900-tal, olja, kanalparti i skymning, _2141a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK

_2147a_8d849f85a8c215d_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Svipdag, Elin, olja, Tankar vid havet, signerad och daterad -70,_2148a_8d849f848a6e7f8_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Wernheden, Stig, olja, komposition, signerad,_2149a_8d849f86d1769cf_lg.jpeg
Wernheden, Stig, olja, komposition, signerad,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Moti, Kaiko, färgetsning, kvinna och kobra, signerad, daterad .56 och numrerad 19/200,_2150a_8d849f8641c9d40_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Hansson, Anders, färgserigrafi, Albert Einstein, signerad och numrerad 95/99, _2151a_8d849f7ef58cb90_lg.jpeg
Hansson, Anders, färgserigrafi, Albert Einstein, signerad och numrerad 95/99,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Jakobsson, Hans Agne, Markaryd, vägglampa, mässing med 3 glaskupor, _2163a_8d84a849aa9e24c_lg.jpeg
Jakobsson, Hans Agne, Markaryd, vägglampa, mässing med 3 glaskupor,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Cane, Louis, olja, figurkomposition, signerad, _2171a_8d84a73937e70d1_lg.jpeg
Cane, Louis, olja, figurkomposition, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering12 000 - 15 000 SEK
Ravnvig, Paul, olja, stilleben med vindruvor, signerad,_2173a_8d84a79ec1b048b_lg.jpeg
Ravnvig, Paul, olja, stilleben med vindruvor, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Moithey, Maurille-Antoine, karta, kopparstucken och handkolorerad, Asia veteribus nota....,_2176a_8d84a823f22c372_lg.jpeg
Moithey, Maurille-Antoine, karta, kopparstucken och handkolorerad, Asia veteribus nota....,
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Jönsson, Barbro, färglito, _2192a_lg.jpeg
Jönsson, Barbro, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Fogelqvist, Jörgen, färglito, _2193a_lg.jpeg
Fogelqvist, Jörgen, färglito,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stenvinkel, Jan, färglito, _2194a_lg.jpeg
Stenvinkel, Jan, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Fogelqvist, Jörgen, färglito, _2195a_lg.jpeg
Fogelqvist, Jörgen, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK