Blomsterhylla/piedestal, bronserat trä och stuck, 1900-talets 1 hälft,_2233a_8d84ab289299b78_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Byrå, mahogny med intarsia och grå kalkstensskiva, rokokostil, 1900-talets mitt, _2234a_8d84aad2274056f_lg.jpeg
Byrå, mahogny med intarsia och grå kalkstensskiva, rokokostil, 1900-talets mitt,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Sybord, mahogny, 1900-talets början, ovalt på fyrpassformad fotplatta, _2239a_8d84aacf8eb87a0_lg.jpeg
Sybord, mahogny, 1900-talets början, ovalt på fyrpassformad fotplatta,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Matgrupp, 7 delar, lackerat och bronserat trä, nyrokokostil, 1900-talets 1 hälft, 6 stolar samt bord med 2 iläggsskivor, _2240a_8d84ab607708a70_lg.jpeg
Matgrupp, 7 delar, lackerat och bronserat trä, nyrokokostil, 1900-talets 1 hälft, 6 stolar samt bord med 2 iläggsskivor,
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, _2241a_8d84ab61f60ac8f_lg.jpeg
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Taburett, svarvat, lackerat och bronserat trä, oscariansk, 1800-talets slut, _2242a_8d84ab635e5ea6a_lg.jpeg
Taburett, svarvat, lackerat och bronserat trä, oscariansk, 1800-talets slut,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för H Sigh & Søn, Spøttrup, Danmark, 1960-70-tal, _2247a_8d84ab6b5017578_lg.jpeg
Okänd designer för H Sigh & Søn, Spøttrup, Danmark, 1960-70-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd dansk designer, 1950-tal, nattygsbord, teak med undre, rottingklädd tidskriftshylla, _2248a_8d84ab3188c155f_lg.jpeg
Okänd dansk designer, 1950-tal, nattygsbord, teak med undre, rottingklädd tidskriftshylla,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jordglob med invändigt barskåp, 1900-talets 2 hälft, _2253a_8d84ab7081c881b_lg.jpeg
Jordglob med invändigt barskåp, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Salongsbord med 4 uppfällbara skivor, valnöt, sekelskiftet 1900, _2256a_8d84abc6f57a984_lg.jpeg
Salongsbord med 4 uppfällbara skivor, valnöt, sekelskiftet 1900,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Soffgrupp, 3 delar, skuret och svärtat trä med grön, helstoppad plyschklädsel, skuren dekor av akantus, pinjekottar mm, _2261a_8d84abcd6db6430_lg.jpeg
Soffgrupp, 3 delar, skuret och svärtat trä med grön, helstoppad plyschklädsel, skuren dekor av akantus, pinjekottar mm,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Byrå, mahogny med intarsiadekor, mässingsbeslag och brokig marmorskiva, rokokostil, 1900-talets mitt, _2262a_8d84ab7276d8493_lg.jpeg
Byrå, mahogny med intarsiadekor, mässingsbeslag och brokig marmorskiva, rokokostil, 1900-talets mitt,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Piedestal, förgyllt trä och stuck med 2 grå marmorskivor, _2263a_8d84abcef53ceab_lg.jpeg
Piedestal, förgyllt trä och stuck med 2 grå marmorskivor,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Malmsten, Carl för O H Sjögren, Tranås, fåtölj, helstoppad, Häggbom, design 1951, _2266a_8d84abd1b13588c_lg.jpeg
Malmsten, Carl för O H Sjögren, Tranås, fåtölj, helstoppad, Häggbom, design 1951,
Slutpris4 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Stolar, 1 par samt taburett, bonad björk med mässingsbeslag, biedermeierstil, 1900-talets början, _2267a_8d84ac934b27f61_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Serveringsvagn, ek, modern tillverkning, _2269a_8d84ac8f42884b8_lg.jpeg
Serveringsvagn, ek, modern tillverkning,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Piedestal, förgyllt trä och stuck med 2 rödbrokiga marmorskivor, _2271a_8d84ac92102d2b0_lg.jpeg
Piedestal, förgyllt trä och stuck med 2 rödbrokiga marmorskivor,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, soffbord, krom med glasskiva, _2295a_8d84ac6e1f03ddf_lg.jpeg
Okänd designer, soffbord, krom med glasskiva,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Toilettebord samt 1 par nattygsbord, lackerat och bronserat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, _2296a_8d84ac6d3d43ff9_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Byrå, lackerat och bronserat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, _2297a_8d84ac6aa6f8b61_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk designer, 1940-50-tal, toilettebord, vitlackerat trä, _2298a_8d84ac699d22bd0_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avlastnings/sidobord, svarvat, lackerat och bronserat trä, 1800-talets 2 hälft, _2299a_8d84ace5610a27e_lg.jpeg
Avlastnings/sidobord, svarvat, lackerat och bronserat trä, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK