Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 42, _2181a_8d84a7f2d018cb1_lg.jpeg
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 42,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 40,_2182a_8d84a7f5d442ebf_lg.jpeg
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 40,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 40, _2183a_8d84a7f785f0912_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 40, _2184a_8d84a7f8dbf5214_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
TV med fjärrkontroll, Bang & Olufsen BeoVision Avant_1617a_8d84a8c69a75332_lg.jpeg
TV med fjärrkontroll, Bang & Olufsen BeoVision Avant
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd designer för ALFI, salladsbestick, 1 par, palisander, 1950-60-tal, _2185a_8d84a8cea4d6ac0_lg.jpeg
Okänd designer för ALFI, salladsbestick, 1 par, palisander, 1950-60-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kamera i etui, _2200a_lg.jpeg
Kamera i etui,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Klyktelefon, Köpehamns Telefoni, 1900-talets 1 hälft, _2214a_8d84aac2151ba5a_lg.jpeg
Klyktelefon, Köpehamns Telefoni, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Väggur, svartlackerat trä, urtavla i bemålad metall med bataljscen, antagligen från Schlesvig-Holsteinska kriget 1848, _2215a_8d84aaa63e95578_lg.jpeg
Väggur, svartlackerat trä, urtavla i bemålad metall med bataljscen, antagligen från Schlesvig-Holsteinska kriget 1848,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti diverse, 2 fartygslampor, mässing, vas porslin, Kina, 1900-tal samt kruthorn mässing och koppar,_2216a_8d84aab5ff625de_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Takfotogenlampa, mässing med vit glaskupa, sekelskiftet 1900,_2217a_8d84aaa77559c91_lg.jpeg
Takfotogenlampa, mässing med vit glaskupa, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stålstick, 1 par, handkolorerade, sk kistebrev, Tyskland, 1800-talets mitt, i samtida biedermeierramar i bonad björk, _2221a_8d84aab7fd96699_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Resegrammofon, Limania Splendid, 1900-talets 1 hälft, _2223a_8d84aa9ba3f3721_lg.jpeg
Resegrammofon, Limania Splendid, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Resegrammofon, Columbia Viva Tonal 202, 1900-talets 1 hälft, _2225a_8d84aa9cef05c60_lg.jpeg
Resegrammofon, Columbia Viva Tonal 202, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Resegrammofon, Artel, Leningrad, 1900-talets mitt, _2226a_8d84aa8f6ae75dd_lg.jpeg
Resegrammofon, Artel, Leningrad, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Bordsur i glaskupa, så kallat Årsur, mässing, Schatz, _2227a_8d84aa8c4450a63_lg.jpeg
Bordsur i glaskupa, så kallat Årsur, mässing, Schatz,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Spegel, bronserat och bemålat trä och pastellage, 1920-30-tal, dekor av mansprofil mm,_2232a_8d84ab2680f6523_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, väggspegel, teak, _2237a_8d84aacdb53de36_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, väggspegel, teak,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Spegel, förgyllt trä och stuck, empirestil, 1900-tal, _2238a_8d84ab2ee343c77_lg.jpeg
Spegel, förgyllt trä och stuck, empirestil, 1900-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Väggspegel, bronserad konstmassa, modern tillverkning,_2243a_8d84ab6483e8c6d_lg.jpeg
Väggspegel, bronserad konstmassa, modern tillverkning,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Väggspegel, förgyllt trä och pastellage, 1800-talets 2 hälft, oval, _2244a_8d84ab65c3a4376_lg.jpeg
Väggspegel, förgyllt trä och pastellage, 1800-talets 2 hälft, oval,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1910-tal, takampel, glaserat flintgods, polykrom dekor av blommor mm, _2249a_8d84ab6d1fe8034_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Okänd designer för Ceson, Göteborg, kandelabrar till 2 ljus, 1 par, art-déco, 1920-tal,_2251a_8d84abc3e52d36f_lg.jpeg
Okänd designer för Ceson, Göteborg, kandelabrar till 2 ljus, 1 par, art-déco, 1920-tal,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Okänd designer, funkis, 1930-tal, kandelabrar till 3 ljus, 1 par, tenn,_2252a_8d84abc5c2cbeab_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Jordglob med invändigt barskåp, 1900-talets 2 hälft, _2253a_8d84ab7081c881b_lg.jpeg
Jordglob med invändigt barskåp, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Bordsdekorationer, 6 + 6 st samt serviettringar, 15 st, svarvat och lackerat trä, dekor av fåglar mot blå och förgylld fond, _2255a_8d84abc9ca72acd_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Militär cykellykta/karbidlampa, mässing, 1900-talets 1 hälft, märkt med tre kronor, _2257a_8d84ac90fcd50f1_lg.jpeg
Militär cykellykta/karbidlampa, mässing, 1900-talets 1 hälft, märkt med tre kronor,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Takfotogenlampa, mässing med vit glaskupa, _2258a_8d84abc877918f4_lg.jpeg
Takfotogenlampa, mässing med vit glaskupa,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Takfotogenlampa, mässing med vit glaskupa, _2259a_8d84abcae067f7c_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Serveringsvagn, ek, modern tillverkning, _2269a_8d84ac8f42884b8_lg.jpeg
Serveringsvagn, ek, modern tillverkning,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Mangelkorgar, 1 par, rotting, 1900-talets 1 hälft, _2272a_8d84ac98952298f_lg.jpeg
Mangelkorgar, 1 par, rotting, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Jakobsson, Hans Agne, Markaryd, miniatyrljusstakar, 4 st, mässing, modell L 125, h 4,5 cm,_2302a_8d84b31c7362346_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Termoskanna, så kallad TeVe-kanna, krom och gul plast, 1950-tal,_2304a_8d84b32367aa84d_lg.jpeg
Termoskanna, så kallad TeVe-kanna, krom och gul plast, 1950-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Vägglampetter, 1 par, förgylld brons och mässing med prismor, nyrokoko, _2306a_8d84b32027ed06e_lg.jpeg
Vägglampetter, 1 par, förgylld brons och mässing med prismor, nyrokoko,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Väggur, valnöt och bonat trä, Junghans, sekelskiftet 1900, _2311a_8d84b329c9a5aec_lg.jpeg
Väggur, valnöt och bonat trä, Junghans, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sängvärmare, koppar med svärtat träskaft, 1800-tal. _2313a_8d84b43a6afd6b4_lg.jpeg
Sängvärmare, koppar med svärtat träskaft, 1800-tal.
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Matberedare, Bosch Universal, _2316a_8d84b371b8cc976_lg.jpeg
770
Matberedare, Bosch Universal,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Blomberg, Stig, skulpturer 1 par, järn, vikingaskepp, h 11 cm, _2325a_8d84b5a87fe093e_lg.jpeg
Blomberg, Stig, skulpturer 1 par, järn, vikingaskepp, h 11 cm,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Englesson, Staffan, ljusstakar, 3 st, krom, stämpelsignerade, _2337a_8d84b62fa90c967_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Skeppsur och -barometer, mässing, Philips, 1900-talets 2 hälft, _2356a_8d84b7155abbaef_lg.jpeg
810
Skeppsur och -barometer, mässing, Philips, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris900 SEK
Värdering300 - 400 SEK