Rökelsekar, brons på träsockel,  sittande Fo-hund, _1550a_8d839e69f336fb8_lg.jpeg
Rökelsekar, brons på träsockel, sittande Fo-hund,
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Bägare, tenn, souvenir från Konstindustriutställningen i Stockholm 1930 (Funkisutställningen),_1554a_8d839edccfcaec5_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Frank, Josef för Firma Svenskt Tenn, 1 + 4 + 6 delar;  bricka, plast Teheran, dia 31 cm, _1555a_8d845e5c2e58de5_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Miniatyrbyrå/smyckeskrin, bemålat trä och papier-maché, antagligen Frankrike, 1800-tal, _1567a_8d839f01dd0a8a6_lg.jpeg
Miniatyrbyrå/smyckeskrin, bemålat trä och papier-maché, antagligen Frankrike, 1800-tal,
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Spegel, bemålat och förgyllt trä, empire, 1800-talets 1 hälft, övre glas med bemålad dekor av kvinna i parklandskap, _1569a_8d839f8399ad05f_lg.jpeg
Spegel, bemålat och förgyllt trä, empire, 1800-talets 1 hälft, övre glas med bemålad dekor av kvinna i parklandskap,
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Snusflaska, så kallat Peking-glas, Kina, 18-1900-tal, skuren dekor i rött överfång,_1570a_8d839fa28d72ff4_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Snusflaska, så kallat Peking-glas, Kina, 18-1900-tal, _1571a_8d839fa1ef52288_lg.jpeg
Snusflaska, så kallat Peking-glas, Kina, 18-1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Snusflaska, slipat så kallat Peking-glas, Kina, 18-1900-tal, svagt gultonad glasmassa,_1572a_8d839fd29d4124b_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Snusflaska, så kallat Peking-glas, Kina, 18-1900-tal, _1573a_8d839fd18d9cc29_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Snusflaska, så kallat Peking-glas, Kina, 18-1900-tal, _1574a_8d839fd69997fcf_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Relief, mässing, antagligen Indien 1800-tal, oktogonal, _1578a_8d83a01eceb1141_lg.jpeg
Relief, mässing, antagligen Indien 1800-tal, oktogonal,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Förlossningsskål, koppar, 1700-tal, _1585a_8d83ad43d54494a_lg.jpeg
Förlossningsskål, koppar, 1700-tal,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Ljusstake, tenn, antagligen Nordtyskland, empire, 1800-talets 1 hälft, _1586a_8d83ad4482c8198_lg.jpeg
Ljusstake, tenn, antagligen Nordtyskland, empire, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Rivjärn, mässing, 1700-tal, _1587a_8d83ad41ee4fa58_lg.jpeg
Rivjärn, mässing, 1700-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Brevpress, brännförgylld brons och järn på röd marmorsockel, delvis 1800-tal, _1588a_8d83add391359b2_lg.jpeg
Brevpress, brännförgylld brons och järn på röd marmorsockel, delvis 1800-tal,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Parti, delvis äldre diverse; karaff med propp, modellbilar Tekno respektive Corgi, skulptur, gjutjärn, samt lockask, lackarbete, Japan_1590a_8d83add53e7c0c9_lg.jpeg
Parti, delvis äldre diverse; karaff med propp, modellbilar Tekno respektive Corgi, skulptur, gjutjärn, samt lockask, lackarbete, Japan
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Alkoholometer samt termometer i mässingsetui, _1599a_lg.jpeg
Alkoholometer samt termometer i mässingsetui,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Krus, fajans med tennlock, Kellinghusen eller Hannoversch Münden, _1605a_lg.jpeg
Krus, fajans med tennlock, Kellinghusen eller Hannoversch Münden,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Jardinière, förgylld metall och glas, _1606a_lg.jpeg
Jardinière, förgylld metall och glas,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Väggplåtar till 3 ljus, 1 par, nyrokoko,_1609a_lg.jpeg
Väggplåtar till 3 ljus, 1 par, nyrokoko,
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Senapskanna, tenn, 1700-talets 2 hälft, i form av bukstop, _1629a_8d83d46b56ea096_lg.jpeg
Senapskanna, tenn, 1700-talets 2 hälft, i form av bukstop,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Bukstop, tenn, fräcklad dekor, _1630a_8d83d469c19f353_lg.jpeg
Bukstop, tenn, fräcklad dekor,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Vinkannor, 1 par, glas med metallmontage, oscarianska, sekelskiftet 1900,_1632a_8d83e086fe8e374_lg.jpeg
Vinkannor, 1 par, glas med metallmontage, oscarianska, sekelskiftet 1900,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
Loka, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft, _1633a_lg.jpeg
Loka, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Spegel, förgyllt trä och stuck, italiensk rokokostil, 1900-talets mitt_1662a_8d83f8912ce4653_lg.jpeg
Spegel, förgyllt trä och stuck, italiensk rokokostil, 1900-talets mitt
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd designer för Bernard Bloch, Hohenstein, skulpturer/vaser, 1 par, _1672a_lg.jpeg
Okänd designer för Bernard Bloch, Hohenstein, skulpturer/vaser, 1 par,
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Loka, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft, _1677a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Medicinskt instrument i låda, Monochord, _1678a_lg.jpeg
Medicinskt instrument i låda, Monochord,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, 1600-tal (?), gouacher, 5 st samramade, ättens von Harrach vapen samt fyra porträtt _1683a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Sadel för Islandshäst, svart läder, okänd tillvekare HF (?),_1687a_8d83f90d7fdc510_lg.jpeg
Sadel för Islandshäst, svart läder, okänd tillvekare HF (?),
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Allroundsadel, svart syntetmaterial, Horse saver, flyttbart knäskydd_1688a_8d83f90fb9c1d36_lg.jpeg
Allroundsadel, svart syntetmaterial, Horse saver, flyttbart knäskydd
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Dressyrsadel, brunt läder, Röösli_1689a_8d83f911094dffd_lg.jpeg
Dressyrsadel, brunt läder, Röösli
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Allroundsadel, brunt läder, Lewa Comet_1690a_8d83f94b5e41c6f_lg.jpeg
Allroundsadel, brunt läder, Lewa Comet
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Sadel för Islandshäst, brunt läder, okänd tillverkning, _1691a_8d83f94cabef99e_lg.jpeg
Sadel för Islandshäst, brunt läder, okänd tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Dressyrsadel, svart läder, Zaldi Dressage Special_1692a_8d83f94e7f2df69_lg.jpeg
Dressyrsadel, svart läder, Zaldi Dressage Special
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Sadel för Islandshäst, svart läder, okänd tillverkning, _1693a_8d83f953416a965_lg.jpeg
Sadel för Islandshäst, svart läder, okänd tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Sadel för Islandshäst, svart läder, Trainers, _1694a_8d83f99884c237f_lg.jpeg
Sadel för Islandshäst, svart läder, Trainers,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Dressyrsadel, svart läder, Hercross_1695a_8d83f99afad6a1e_lg.jpeg
Dressyrsadel, svart läder, Hercross
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Sadel, allround mot hopp, ljusbrunt/orange läder, okänd tillverkning_1696a_8d83f99c87061e0_lg.jpeg
Sadel, allround mot hopp, ljusbrunt/orange läder, okänd tillverkning
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Allroundsadel, syntematerial, Sigma Thorowgood, _1697a_8d83f99e10df773_lg.jpeg
Allroundsadel, syntematerial, Sigma Thorowgood,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Dressyrsadel, svart läder, Scan-Horse Hubertus_1698a_8d83f99f884b257_lg.jpeg
Dressyrsadel, svart läder, Scan-Horse Hubertus
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Sadel för Islandshäst, brunt läder, Harmony, _1699a_8d83f9a157698ed_lg.jpeg
Sadel för Islandshäst, brunt läder, Harmony,
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Dressyrsadel, svart läder, Burnsby & Sons,_1700a_8d83f9a2e010be7_lg.jpeg
Dressyrsadel, svart läder, Burnsby & Sons,
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Bouilottelampa, bemålad och bronserad plåt, _1701a_lg.jpeg
Bouilottelampa, bemålad och bronserad plåt,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Inramad matchtröja, _1704a_lg.jpeg
Inramad matchtröja,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Maresch, Johann, skulptur/tobaksskrin, bemålat lergods, 1800-talets slut, i form av sittande afrikansk man på cigarrlåda Haban/Colorado,_1710a_8d8436fce7327cd_lg.jpeg
Maresch, Johann, skulptur/tobaksskrin, bemålat lergods, 1800-talets slut, i form av sittande afrikansk man på cigarrlåda Haban/Colorado,
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Andersen, Ib Just, egen verkstad, skålfat, tenn, modellnummer MT 156, dekor av sjöjungfru och fisk, _1728a_8d84428256d71c6_lg.jpeg
Andersen, Ib Just, egen verkstad, skålfat, tenn, modellnummer MT 156, dekor av sjöjungfru och fisk,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Drewsen, Kjell & Lis, egen verkstad, ljusstakar, 1 par, _1738a_lg.jpeg
Drewsen, Kjell & Lis, egen verkstad, ljusstakar, 1 par,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK